Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oczywiście że

comoże zająć komornik

Polecane posty

Gość gdzies mam pseudo
Słuchajcie 3 lata po rozwodzie alimenty na dwojke dzieci placone w miare regularnie od dwoch m-c-y nie palci nic. Nie odbiera telefonow nie odpisuje. Nie utrudniam kontaktow z dziecmi nie wyzywam dowiedzialam sie ze wszystko co mial 3 firmy auta i przepisal na konkubine ae w UP nie figuruje. W poniedzialek ide do komornika ex jest bogatym facetem / fura za gotowke za ponad 100 tys / mniej wiecej 4 razy do roku wycieczki zagraniczne lub weekendy w drogich hotelach oczywiscie wszystko z konta konkubiny placone. No i co z czego ten komornik ma mi to sciagnac> Ja zarabiam 3000 tys 800 zl idzie na kredyt za wynajmowane mieszkanie i media idzie cala reszta. Nie mam oszczednosci rzuciam palenie jezdze juz autobusem zeby zaoszczedzic no kuzwa za co mam wyzywic te dzieci? Pozyczam na razie od rodziny i przyjaciol ale ile mozna kiedys bede musiala oddac dodatkowa praca ? chetnie ale dzieciaji juz wogole by mnie nie widzialy i tak zasuwam po 12 godzin.z funduszu tez nie dostane bo za duzo zarabiam. co ja do cholery mam zrobic??????nie jestem bezradna mamuska liczaca na bylego nigdy nie wnosilam o podwyzke ani o dodatkowe kwoty aleteraz juz brak mi juz pomyslow.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GDZIEŚ MAM PSEUDO Jestem w podobnej sytuacji,ale nie płacenie na dzieci to przesępstwo, zgłoś sprawę do prokuratury,to jest sprawa karna, mi tak poradził właśnie komornik, tylko zaznaczył, że jak za pierwszym razem bedą chcieli zamknąć sprawę to zgłaszać zażalenia do wyższej instancji i tak do upadłego, bo Cię spuszczą. W twojej sytuacji jak nic kłania się "skarga pauliańska", poczytaj o niej w necie, chodzi mniej więcej o to, że dłużnik (maż) wyzbył się majatku na rzecz innych,majac na uwadze, że jest lub w przyszłości bedzie dłużnikiem, a szcególnie tyczy się to właśnie panów przepisujących majątek na konkubinę, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że to ta paniusia bedzie pozwaną.:)Przeczytaj dokładnie i działaj. I nie prawda jest to że misie myślą, że jak się wszystkiego pozbędą to można ich cmoknąc w dupę,jak ktoś wczesniej napisał. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki nie doczytałam, że dopiero wybierasz się do komornika, to z ta prokuraturą chyba musisz poczekać czy komornik coś zdziała,ale zapytaj się, może można od razu do sądu. Najlepiej jakbyś zapytała jakiegoś prawnika,sama porada nie jest droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzies mam pseudo
....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzies mam pseudo
mam znajomego adwokata a on znajomego komornika obiecal ze mu telefon z dupy wyciagnie...:_)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzies mam pseudo
dzieki o skardze juz czytalam ja rozumiem jakby nie mial kasy ale tak.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emmett Fitz-Hume
Maltanka, w tej sytuacji nie ma przestępstwa bo uchylając się (nawet uporczywie) od alimentacji dłużnik nie naraża dzieci na niezaspokojenie postawowych potrzeb życiowych bo... matka za dużo zarabia :P Dlatego też nie dostanie alimentów z FA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebeta
do gdzieś mam pseudo mam tak samo, chce widzieć dziecko i straszy sądami i i policją, a sam nie płaci od 2 mcy dokładnie i wiem od dziecka, że płacił ni będzie. Póki co mu nie utrudniam, ale moja cierpiwość się kończy. Też za dużo zarabiam i fundusz odpada :( ciezyć się czy płakać. On mi adresu nie poda, bo nie ma. Mieszka z nową kobietą gdzieś. Gdzie ja nie wiem. Co miesiąc w innym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też za dużo zarabiam, żeby dostać a FA, ale za mało żeby utrzymać dzieci, tu autorka też pisała, że pożycza pieniądze, kombinuje jak może żeby dzieci wyżywić. Mój tez nie płaci 3 mieiące a kasę ma, właśnie wczoraj wyprawił sobie urodziny w knajpie na 40 osób, a w styczniu był w hiszpani ,mam na wszystko świadków.I adwokat i komornik stwoerdzili, że trzeba do prokuratury. W wielu, naprawdę wielu przypadkach facet na samo wezwanie z prokuratury, sam zaczyna placić, to naprawdę jest uciązliwe dla ludzi mieć sprawę karną. Jeszcze może zgłosić go do krajowego rejestru dłużników, ja rozumiem jak jest jakiś patol spod budki z piwem, któremu jest wszystko jedno, ale jak facet "normalny"to juz mu nie jest tak wszystko jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bebeta,on Cię straszyć może, Ty jako matka masz prawo wiedzieć gdzie przebywają dzieci,jeśli je zabiera, a on ma obowiązek Ci ten adres podać.I nie jest to jakieś widzimisie,niech sie coś stanie, nie przyjedzie z dziećmi na czas, Ty nie wiesz co się dzieje,wzywasz policję, że może coś się stało i policja się pyta, gdzie ojciec miał przebywać z dziećmi a Ty na to, że nie wiesz.I kto winien, matka bo nie wie gdzie sa jej dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emmett Fitz-Hume
Maltanka, za dużo zarabiacie więc proluratura odmówi wszczęcia albo umorzy dochodzenie z powodu braku znamion czynu zabronionego. Nachodzicie się tylko po komisariatach... Skoro gość bogaty, to nie lepiej z nim pogadać o co biega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak z gościem nie da się gadać,dlatego komornik powiedział,że jak spuszczą sprawę to się odwoływać do bólu. Ma w wyroku alimenty i z tego się nie wywiązuje,to chyba przestępstwo. Dzieciom nie powinno żyć się gorzej niż ojcu,czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiesz o ile ja więcej zarabiam,jakieś 100 zł żeby nie dostać z FA.Cała moja pensja idzie na bieżące opłaty,a co z życiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzies mam pseudo
Ha a ja dzis bylam w sadzie i komornika i co? Tatusiowi wezma a jak nie to dziadziusie zaplaca. i prawo jazdy moga mu zabrac i paszport i baj zagraniczne wakacje:-) moze troche poczekam ale pieniadze dzieci odzyskaja oczywiscie z ustawowymi smiesznymi odstetkami i bedzie musial poniesc koszty moich pozyczek na zycie dzieci a wszystko jest udokumentowane:-) moze nie pracowac ani on ani dziadkowie obowiazek jest i moga mnie cmoknac:-) dziurawa skarpetke zabiora a potem to ja sie jeszcze zastanowie na US dosc ma robienia moich dzieci w chuja. Tak zarabiam ale nie zeby utrzymac dwoje rosnacych dzieci sama ich nie zrobilam !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś mam pseudo - ja też jestem dobrej myśli choć mi komornik powiedział, że ich interesuje majątek taki jak samochody czy dzieła sztuki,a nawet najlepszy plazmowy telewiozor to już nie. Nie wiem czy komornicy są skuteczni,trzeba im wszystko na tacy podać,chyba lepei będzie fachową firme windykacyjną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli tatus nie placi to trzeba szybko wystapic do sadu z wnioskiem. O alimenty od dziadkow bo bez tego zaden komornik do nich nie zajrzy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego nie zajrzy, ja oddałam do komornika i zajrzał, ale jedyne co zrobił to powysyłał pisma do banku,zusu,firmy gdzie pracuje (z firmy nie dostał odpowiedzi bo do niedawna to on był właściciele w 50% ale "sprzedał"udziały swojemu wspólnikowi). Tylko że komornik to siedzi i czeka aż mu pod nos wszystko przyniosą,dziasiaj zadzwonię tam i się zapytam, czy skoro kumpel z firmy nie odpisał to chyba komornik mógłby tak podjechać i osobiście przekazć pismo, że zajmuje pensje,bo tak to możemy się bujac do śmierci Natomiast dziadków nie mam zamiaru pozywać o alimenty,są po mojej stronie i bardzo mi pomagają,dlatego nie zrobię im tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie lody
gdzies mam pseudo- już mu nic nie zrobisz, chłop się przygotował by Ci nie płacić (on wie że nie dostaniesz z FA alimentów i jest wygrany) i nie zdziw się jak będzie zarejestrowany UP. Do sądu jego rodziców a idź jak Ci tu jedna radzi tylko że marne grosze dostaniesz. Dziś się jest milionerem a jutro żebrakiem. No cóż takie życie a kij ma zawsze dwa końce. Aha jak bogaty jak piszesz to prokurator mu nic nie zrobi. Ty chyba nie wiesz w jakim kraju żyjemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzies mam pseudo
ha ha ha co znaczy dobry prawnik i komornik;-) pieniazki z odestkami mam na koncie i tak juz bedzie co m-c plcil prze komornika /dodatkowe koszty/ dopoki go nie zwolnie malo ze nie zwolnie to jszcze wnosze o podwyzke, dzieci tez chca jechac do Egitu:-) ja na siebie zarabiam i powtarzam sama dzieci nie spolodzilam:-) nic z tego ze wszystko na niunie bylo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Komornik może zająć ciągnik sąsiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej będzie jak dobrowolnie wybierzesz się do komornika i przedstawisz swoją sprawę. Wszystko zależy od tego jaki masz dług, ale komornicy zajmują wszystko od sprzętów agd, RTV, meble, dom, samochód, maszyny rolnicze. Przecież komornik musi zając coś wartościowego aby to sprzedać i zapłacić wierzycielom. U mnie w Tarnowie jest dobry komornik http://www.tarnow-komornik.pl/ do którego mógłbyś się wybrać na poradę zanim będzie za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To musi być jakiś wyjątkowo nieudolny komornik, skoro zajął się udzielaniem porad. A po ile te porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie .Taki mały kazus prawny. Jest dług konsumencki . Sprawa toczy się z bankiem w sądzie. Jest komornik . Brak było informacji z sądu o jakiejkolwiek sprawie . Bank nie wskazał właściwego adresu dłużnika do sądu mimo ,że go znal . Sąd wydal nakaz zapłaty nie zawiadamiając strony - dłużnika o sprawie i nie przekazał dokumentów w sprawie. Strona - dłużnik o wszystkim dowiaduje się od komornika . Składa sprzeciw , wniosek o przywrócenie prawa do wniesienia sprzeciwu . Sprawa sądowa zaczęła się toczyć. W międzyczasie , mimo toczącej się sprawy i prowadzonej egzekucji bank sprzedaje ten dług firmie windykacyjnej . Ta firma kieruje sprawę ponownie do sądu , dłużnik znów nie dostaje dokumentów z sądu . Firma straszy dłużnika komornikiem. Na jakich warunkach ta sprzedaż morze się odbywać ? I co o tym w ogóle myślicie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślimy że długi trzeba spłacać. Bo jak sie nie spłaca, to sie nie opłaca. Stajesz sie niewolnikiem i każdy cie może sprzedać i kupić. I dopóki nie zapłacisz 7 złotych od każdej ukradzionej (TAK! ukradzionej) złotóweczki będą cie ścigać po całym świecie. Aż do śmierci. Nie wiedziałaś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakim cudem płacisz tak wysokie alimenty, skoro jesteś bezrobotny? Skąd fundusze na to? Komornik może zająć wszystko. Nie wierzę, że wszystko jest Waszą wspólnotą, samochód też? Lepiej nie robić długu z alimentów, trafisz do rejestru na całe lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ty myślisz że bezrobotny to nie pracuje?? To ty nie wierzysz że samochód może mieć dwóch właścicieli?? To ty myślisz że trafienie do tajemniczego rejestru to tragedia?? To ty myślisz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzŻniecierpliwiony
Pytanie dotyczyło, nie czy spłacać czy nie spłacać ale czy działanie banku ,sądu , komornika i firmy windykacyjnej jest prawidłowe , zgodne z prawem. Dług trzeba udowodnić a potencjalny dłużnik móc się bronić. W tym przypadku został tego prawa pozbawiony mało tego to według opisanej historii ma płacić podwójnie , raz bankowi a drugi raz firmie windykacyjnej. Moim zdaniem powinien zawiadomić prokuratora o możliwości popełnienia przestępstwa z tytułu oszustwa , próby wyłudzenia nie należnych świadczeń oraz przekroczenia i niedopełnienia obowiązków przez instytucje państwowe, bank i firmę windykacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak naprawdę to wszystko. Zalezy jak spore masz zadłużenie. Tego komornika http://www.komornikbytom.eu/ możesz zapytac jak cala procesura wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz zniecierpliwiony
gość dziś tak naprawdę to wszystko. Zalezy jak spore masz zadłużenie. Tego komornika http://www.komornikbytom.eu/ możesz zapytac jak cala procesura wyglada. """" Moim zdaniem wysokość zadłużenia nie ma tu nic do rzeczy. Chodzi o przestrzeganie prawa. Ja dostrzegam tu próbę kombinacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×