Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mloda mamuśka 2013..

UMOWA ZLECENIE A CIĄŻĄ ?????????????????????? POMOCY !!!!!

Polecane posty

Gość mloda mamuśka 2013..

Witam wszystkich, pracuję od października na umowie zlecenie, umowę miałam na 3 miesiące do końca grudnia, w styczniu miałam dostać kolejną umowę, ale na razie czekam, więc de facto pracuję na czarno... ;/ ( ale mam świadków potwierdzających to, że faktycznie pracuję ). Może dodam iż : mam stałe miejsce pracy, stałe godziny pracy, na umowie mam wpisaną inną kwotę wynagrodzenia a dostaję inną do ręki Tydzień temu dowiedziałam się, że jestem w 7 tygodniu ciąży. Zastanawiam się co dalej zrobić ?? Chciałabym, aby mój szef dał mi umowę o pracę, aby ZUS mógłby mi wypłacać zasiłek macierzyński... przecież to mi się należy.... ;/ Lecz nie wiem czy szef się na to z godzin, bo wiem że będzie miał za mnie dodatkowe opłaty... za które ja sama mogę nawet zapłacić, tylko po to aby mieć jakiekolwiek prawa... A co w sytuacji, kiedy szef się na to nie zgodzi?? Chciałabym wtedy pójść di inspekcji pracy i opowiedzieć o swojej sytuacji, aby zostać sprawiedliwie osądzona. Co o tym sądzicie? Czy macie/ znacie jakieś dobre, skuteczne rozwiązania w takiej sytuacji ?? Jakieś pomysły? sugestie? Cokolwiek... potrzebuje wiedzieć co mam mówić, robić.... dziecko już w drodze przecież... dlatego błagam o wypowiedź i POMOC !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sory resory
ale nikt CI nie da umowy o pracę, bo Ty tak sobie chcesz i jesteś w ciąży. Trzeba było wcześniej się postarać o to, by nie pracować na zlecenie lub szukać innej pracy, która zapewni taką umowę. Zgodziłaś się na pracę na umowę zlecenie, więc przysługują Ci jedynie takie prawa, które dotyczą tej regulacji. Udanie się do PIPu nic nie da, bo urząd nie może zmusić Twojego pracodawcy, aby zatrudnił Cię na umowę o pracę. Zgodziłaś się na umowę śmieciową, więc teraz nic się nie da zrobić. Nie strasz pracodawcy inspekcją pracy. Porozmawiaj z Nim po ludzku, powiedz o swojej sytuacji, niech Ci da nawet 1/4 etatu, bylebyś mogła korzystać z pełni świadczeń- tylko taka sytuacja Cię ratuje. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyniak6
nie po to zatrudnia ludzi na zlecenie by teraz Ci płacić" za ciąże" Zgodziłaś się na taka pracę więc nic to nie da- urlopy macierzyński e i wychowawcze sa główna przyczyna zatrudniania na umowe zlecenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weweweerrrt
nie ma pracy stalej ale nogi rozklada :O glupota i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko luz
Dziewczyno gdzie mialas glowe jak zachodzilas w ciaze. Trzeba bylo wtedy dowiedziec sie , poczytac co cie czeka majac taka umowe. Teraz jak ci sie nalalo w uszy to szukasz pomocy.powiem ci tak jestes w czarnej dupie i nic nie wskorasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marthaa30
nikt Ci nie doradzi na forum. Na stronie inspekcji pracy są telefony - zadzwoń, zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cv66666c5
pozostaje pogadac z szefem co z umowa??jak da to da jak nie to na sztuke szykanie roboty npw tesko i tyle nikt sie nie jkapinir ze w ciazy jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frędzel
No to ustawiaj się w kolejce do MOPSu po zasiłek, tępa dzido 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdpojkvj
w świetle takiej umowy nie masz praw pracowniczych, wiec nie jestes chroniona w czasie ciązy.. a znając polskie realnia, szef sie nie zgodzi na twoja umowe o prace. Nic nie mozesz - nie masz zadnych praw jako cięzarna na um.zlec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×