Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kas...

z ilu szklanek mąki zrobi faworki na 7 osób?

Polecane posty

Gość kas...

jesli w przepisie mam 1 szkl. mąki i 3 żółtka ale nie mam pojecia na ile osob ten przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Jak towarzystwo lubi faworki , to zrób z dwóch porcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas...
czyli na 2 szklanki mąki dodaję 6 zółtek? nie za duzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam taki swój sprawdzony
przepis na faworki,wychodzi ich sporo: 6 żółtek 40 dkg mąki (szklanka mąki to 16 dkg),czyli 3 czubate szklanki 12 łyżek gęstej śmietany 2 łyżeczki proszku do pieczenia szczypta soli 2 łyzki alkoholu 4 dkg masła Z podanych składników wyrobić ciasto,wyrobiony wybijać wałkiem,aż ukażą się pęcherzyki powietrza.Wałkować dość cienko ,wykrawać i formować faworki.Usmażone na złoto posypać cukrem pudrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Mój przepis na faworki -wypróbowany 20 dag mąki ( 1 szklanka z czubkiem) 3 żółtka 4 łyżki kwaśnej śmietany 1 łyżka spirytusu 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia szczypta soli 1 łyżeczka miękkiego masła Na dwie porcje wszystko razy dwa( proszku wystarczy 1 pełniejsza łyżeczka) Wszystkie składniki połączyć , wskazane jest pobić ciasto wałkiem.Potem ciasto musi odpocząć , przykryte bo lubi wysychać. Po 20 min.wałkować cieniutko i smażyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
do mam taki... w twoim przepisie jest za dużo mąki i śmietany w stosunku do żółtek proszku do pieczenia też za nadto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas...
dziekuje za te przepisy a czy mozecie mi jeszcze podpowiedziec ile oleju sie wlewa do garnka czy to ma byc tak tylko ponad spód czy wiecej do polowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Faworki smaży się na smalcu , ja smażę pół na pół z Plantą. Powinno być ok 1 kg.tłuszczu , faworki muszą swobodnie pływać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas...
lotta dobrze zrozumialam poł oleju oleju pół smalca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
może być- przygotuj sobie 1 butelkę oleju i 2-3 kostki smalcu, do rozgrzanego tłuszczu wrzuć obrany ziemniak -to zapobiega się przypalaniu tłuszczu.Jak byś miała jakieś wątpliwości to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas...
dzięki, to zrobię tak by w garnku było gdzies do polowy oleju i smalcu + włożę plasterek ziemniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
napisz czy ci się udały, tego ziemniaka to połówka i wymieniaj na świeży w trakcie smażenia.Ja tez dzisiaj smażę faworki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas...
dobrze napiszę i jeszcze zapytam tylko o bicie tego ciasta dosc dlugo juz go biję i jest bardzo elastyczne ale nie widzę tych pęcherzyków czy moge juz odłozyc to bicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
kas.. dobra teraz daj mu odpocząć na jakieś 20 min. przykryj żeby nie wyschło.W międzyczasie zagrzej tłuszcz.Jak pojawią się bąble to wrzuć kawałek ciasta , jeśli szybko wypłynie i stanie się rumiany to można smażyć. Ja już swoje upiekłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam taki swój sprawdzony
Faktycznie walnęłam błyka - 1 szklanka mąki to 180 gram - czyli 400 gram to 2 czubate szklanki(nigdy nie mierzę maki szklanka tylko waże ją:( - a reszte składników jest dobrze,śmietany wcale nie jest dużo,wychodzą naprawdę pyszne.Im bardziej miękkie ciasto (od śmietany) tym faworki są lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Do mam taki...Przy ponownym smażeniu wypróbuję twój przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas...
zrobiłam i powiem ze wyszły chyba ok mam wrazenie, ze trochę twarde i mało słodkie a moze trzeba było do ciasta dodac cukru pudru? dzieki za pomoc. ten olej na koniec jest juz czarny, a wrzucałam ziemniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agathha
a czy może mi tutaj ktoś powiedzieć co zrobic by faworki do jutra utrzymaly swoją miekkośc? czy przykryc je czyms na noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Włóż je do plastikowego pudełka z przykrywką albo do miski i owiń folią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agathha
a po owinięciu tego nie trzeba wkłozyc przypadkiem do lodówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×