Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lubię pomarańcze i mandarynki

KARKÓWKA z czym podać i jak przyrządzić , wykład łopatologiczny

Polecane posty

Gość lubię pomarańcze i mandarynki

hej , nie lubie i nie potrafię gotować ,jednak cała moja rodzina wybyła na pogrzeb zostawiając zagrypioną mnie i dwójkę bratanków do wtorku, nie za dużo mamy w lodówce , nikt o tym nie pomyślał ,ja też do sklepu się nie ruszę, rozmroziłam karkówkę , ale jak to "ugryzc " ? dzieciaki wszystkożerne 7 i 11 lat. Dziękuję za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robaczywa Mirabelka
wrzuć do marynaty, bedzie bardziej krucha (chociaż ja wrzucam na całą noc) naszpikuj czosnkiem i do piekarnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię pomarańcze i mandarynki
nie mam marynaty ,ale top sie chyba robi z oleju i przypraw tak ? no i by sie marynowało 3-4 h bo małolaty zaraz będą rządać żarełka , no i czy w całości czy plastry ? kostka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .wredna jędza
Możesz w całości (wtedy dłużej maceruj), możesz w plastrach - wtedy zrobi się taka a'la karkówka jak z grilla. Możesz zrobić pseudoschabowe, albo nuggetsy wieprzowe. Można machnąć gulasz, bitki, chińszczyznę itp. itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię pomarańcze i mandarynki
dzięki :) dawajcie jeszcze porady i na łopatkę ( jutro rozmrożę) , oczywiście małolaty nie będą rządać a żądać żarełka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .wredna jędza
To zależy, czy jest zwarta. Jak tak, to milion pomysłów, jak nie, to lepiej pociąć w kostkę - więc gulasz albo chińszczyzna. Ja zazwyczaj, jak mam taką rozpadającą się, to robię wieprzowinę z grzybami mun, bambusem i kiełkami, ale młodzieniaszki mogą Ci grymasić na takie eksperymenty. Ten przepis wypróbowałam i wszystkim u mnie smakował: http://www.wielkiezarcie.com/recipe50184.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię pomarańcze i mandarynki
kurcze exta przepis i stronka w ogóle ,ale u mnie pustawo w szafce z przyprawami jak i w lodówce ,za to zamrażalnik pełen :) mam oregano bazylie vegete i ostrą papryke i jeszcze przyprawe do karkówki, w lodówie majonez musztarda cebula jogurt naturalny śmietana i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię pomarańcze i mandarynki
no i rzecz jasna trochę wędliny do kanapek dla młodych do szkoły. a mam jeszcze pół słoika ogórków konserwowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokrój karkówkę w plastry
tak ok 2 cm grubości,rozbij dość cienko,pezypraw solą i pieprzem(daruj sobie wegety i gotowe przyprawy),z jednej strony plaster posmaruj musztardą,najlepiej sarepską.Do środka włóż plaster wędzonego boczku lub szynki,na to kilka piórek cebuli,od węższej strony załóż mięso do środka na ok3 cm i zwiń rolkę na końcu zwinięcia zepnij wykałaczką.Na patelni rozgrzej olej (ok.10 łyżek,na dobrze rozgrzanym obsmaż roladki(uważaj by się nie rozpadły,więc rób to ostrożnie.Obsmaż je chwilę z obu stron.Następnie przełóz do brytfanki,razem z tłuszczem,dokrój do rondla kilka cebul(drobna kostka,podlej niewielką ilością wody ok szklanka i duś na małym ogniu pod przykryciem,aż będą miękkie.Od czassu do czasu podlewaj wodą.Gdy będą miękkie,a woda odparuje zupełnie,porozgniataj widelcem cebulkę na jednolitą masę,dolej kilka łyżek śmietany 30%,dopraw ewentualnie i możesz je podawać z ziemniakami,kaszą,ryżem,kluchami śląskimi itp, Możesz też zrobić gulasz,pokrój w kostkę(karkówkę,lllłopatka też może być),dodaj kilka cebul,pokrojonych w kostkę i na pocZątku podsmaż a następnie podlej wodą i duś do miękkości,gdy mięso będzie już prawie miękkie dodaj kilka dużych pieczarek,pokrojonych w nieewielką kostkę i duś trazem z mięsem.Na koniec dodaj kilka łyżek śmietany i gotuj aż gulasz będzie dość gęsty.Przyprawy to sół,pieprz i mielona słodka papryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×