Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość toshka

jadlospis dziecka 9 miesiecznego?????

Polecane posty

Gość toshka

Witam wszystkich chcialabym się dowiedzieć jak wygląda u was typowe menu waszego dziecka czyli ile zjada dziennie. Moja cora ma 9 miesięcy i wydaje mi się ze je nie wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madagaskar82
moj ma skonczone 10mcy, ale odkad skonczyl 9 niewiele w jego diecie sie zmienilo. ok 8 rano mleko mm - zalezy jak bardzo glodny - 150ml - 210ml ok 12 kaszka mleczna owocowa ok 15 obiadek (caly sloiczek lub sama gotuje) ok 18 deserek przed spaniem ok 20 kaszka na mleku mm w miedzyczasie je kawalek jablka, banana, gruszki, biszkopta, chrupki kukurydziane lub bulka pszenna od dzisiaj zaczynamy z bardziej doroslymi pokarmami - typu bulka z maslem i twarozkiem zamiast kaszki czy jajecznica lub omlet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toshka
Podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjajajaja
tez mam ten problem. staram podawac sie kaszki w ciagu dnia, owoce, jogurty, kawalek chlebka i chociaz raz dziennie warzywka lub miesko, ale nie jestem pewna czy to wystarczajaca dieta, bo z warzywkami idzie nam ciezko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toshka
I co robisz mu na obiad, jaka kaszke podajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toshka
U nas dzień wygląda tak... Gdy córka sie budzi karmie ja piersią. Gdy ja jem śniadanie zazwyczaj jej daje kawalek chleba z maslem i konfitura. O 12 je mięso, rybe, warzywa, ziemniak, ryż bądź makaron. Okolo 16 zjada owoce ale tez nie zawsze bo czasem chce mleko wiec wowczas daje jej owoce o 18. I później mleko po kąpieli i tyle. Czasem zdarza się ze jej dam np.ciasteczka bądź wafelek ryzowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toshka
... Moze jeszcze ktoś się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madagaskar82
to dobrze je wg mnie. do tej pory gotowalam zupki np krem z dyni, lub zupka jarzynowa. miesko gotowalam oddzielnie tak do 8mc a potem juz razem z jarzynami. zapomnialam dodac, ze wieczorem na zmiane z kaszka robie owsianke np z konfitura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madagaskar82
Kaszka np bananowa lub owocowa -te z Bobovity,albo mleko mm z jablkiem plus kleik ryzowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toshka
Mieszkamy w Belgii a tu nie ma kaszek jak w Polsce. Jedziemy nas święta wiec kupie jej kaszki ale jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toshka
Super, dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toshka
Aha i jeszcze jedno bo te kaczki pewnie maja cukier dodany.. Wiecznie lepiej podawać dziecku kaszke manna na mleku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjajajaja
kaszek jest pelno i przystosowane do wieku dziecka. Jak pojdziesz do sklepu to zobaczysz jaki wybor jest na polkach. Sa owocowe i zbozowe. Moj maly je uwielbia. Do zbozowych czesto dodaje my jakis starty owoc np, jablko, banan, gruszke itd Obiadki podaje mu ze sloiczka, bo moich nie lubi, a moze zle gotuje? Jak gotujecie zupki czy obiadki dla prawie 10 miesiecznego dzieciaczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toshka
Ja gotuje na parze, mięso i warzywa razem. Później w zaleznosci od tego jaki efekt chce osiągnąć dolewam wiecej lub mniej wody przegotowanej badz specjalnie dla maluchow i miksuje ale pozostawiam drobinki jedzenia by mala nauczyla się rzuć. Ogólnie nie chce dziecku podawaj posilkow juz dosladzanych. Wolalabym żeby nauczy la się jeść żywność naturalna. Czy można kupić kaszki bez cukru? Bądź ew. jak pisalam wczesniej podawać kasze manna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toshka
I z warzyw podaje dziecku cukinie, marchewkę, fasolę zielona, cykorie, szpinak, soczewice, ziemniak, porę, cukinie. Mięso cielecine,wolowine, kurczak. Ryba, dorsz, losos.. Zoltka jeszcze nie daje, w Belgii zalecają od 10 miesiaca. Również ryż i makaron podaje dziecku. Owoce następujące, jablko, gruszka, banan, mandarynka, kiwi. A wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toshka
I jeszcze dynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madagaskar82
Kaszka manne tez mu próbowałam dawać ale niezbyt lubi,woli te gotowe choć jak napisałam powoli będziemy z nich rezygnowac.do tej pory gotowalam wszystko razem w małej ilości wody z dodatkiem masła potem rozdrabnialam blenderem,w ostatnim miesiącu już na większe kawałki. Dziś pierwszy obiad " dorosły"- pierś indyka z patelni grillowej bez dodatku tluszczu oczywiście pokrojona na małe kawaleczki,ziemniaki i rożne rodzaje marchewki z groszkiem na parze.do kaszy ( czy to manny,jaglanej czy ryzu) możesz dodać trochę konfitury lub startego owoca.ja podaje prawie wszystkie owoce oprócz cytrusowych.sprobuje za tydzien,dwa bo narazie mamy inne "nowosci"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaWiktira
Moje dziecko ma 9,5 miejsca i je : Rano 7-8 mleczko 120-150 ml 9-10 kanapeczką z masełkiem i serkiem lub szyneczka 11-12 kaszka na mleczku 120-150 ml + owoc ( jak zje sama kaszkę to po godzinie je owoc ) 14-15 obiadek ugotowany przeze mnie - mięsko lub rybka z warzywami , czasami z ryzem , makaronem , kluskami na wodzie - staram sie aby zjadł ok 150-200 ml i zauważyłam ze jak jest zblendowane to zje wiecej 17-18 jogurt albo owoc 19-20 mleczko z odrobina kaszki W nocy czasami sie budzi to ok 90mleczka zjada lub pije wodę . W ciagu dnia jak mało zje owoców to robie soczek - przeważnie marchewka z jabłkiem , pije wodę , wcina biszkopty , chrupki kukurydziane i zawsze trochę z naszego obiadku .. staramy sie urozmaicać juz dietę i podawać to co my jemy ale oczywiście nic ostrego , smażonego i ciężkostrawnego . Ok 74 cm synek ma i wazy ponad 8,5 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 8 miesiecy i jej jadlospis wyglada tak Rano ok 150ml kaszki na mleku z butelki Ok 9-10 deser owocowy 12 lekka zupka 2 wypija okolo 90ml mleka 5 obiad Ok 6.30 jakis owoc jablko lub gruszka czasami mango lub avokado 8 kasza manna okolo 250ml Mala ma 76cm i wazy 10.5kg. Spi cala noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mami

Godzina 8-9 mleko modyfikowane 150ml, około 11 spanie 1,5-2 h, około 13 mleko modyfikowane + kaszka 150ml a czasem mniej zje, około 15 obiadek który nie zawsze zje bo czasem jest ciężko z jedzeniem, potem drzemka, około 17 jogurty z którym też bywa różnie, i czasem musi dostać mleko 150ml. Tak jak przy obiadku. I w między czasie chrupki kukurydziane, czasem parówka, kiełbasa, pomidor, chlebek z masłem, marchew, jakieś owoce. Po prosty żeby niuni próbowała różnych smaków. Bo nie zawsze chce mi usiąść i zjeść normalnie więc dajemy jej różnych rzeczy po trochu. Około 20 30 mleko na noc 150 ml. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mami
Przed chwilą, Gość Mami napisał:

Godzina 8-9 mleko modyfikowane 150ml, około 11 spanie 1,5-2 h, około 13 mleko modyfikowane + kaszka 150ml a czasem mniej zje, około 15 obiadek który nie zawsze zje bo czasem jest ciężko z jedzeniem, potem drzemka, około 17 jogurty z którym też bywa różnie, i czasem musi dostać mleko 150ml. Tak jak przy obiadku. I w między czasie chrupki kukurydziane, czasem parówka, kiełbasa, pomidor, chlebek z masłem, marchew, jakieś owoce. Po prosty żeby niuni próbowała różnych smaków. Bo nie zawsze chce mi usiąść i zjeść normalnie więc dajemy jej różnych rzeczy po trochu. Około 20 30 mleko na noc 150 ml. Tak co 2 h musi dostać jeść 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaali

ok 8 mleko 200ml, potem koło 11 jogurt dla dzieci (niemowlaków) albo deserek owocowy (owocki w słoiku), potem koło 14/15 obiadek ok 190g słoiczek, potem 17 mleko 200ml i na noc kaszka mleczna - porcja jak na opakowaniu, trochę więcej wody jedynie dodaję. córka ur w 36 tyg, ma skończone 9 msc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×