Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Diablica

nie wyszedł mi krem z pieczarek

Polecane posty

ugotowałam rosół na żeberkach z dodatkiem jednej kostki rosołowej, z warzywami pokroiłam dwie cebule i ponad 0,5 kg pieczarek zesmażyłam, zalałam bulionem (w przepisie 1,5 l), dałam trochę ugotowanej włoszczyzny (ale bez pora), dodałam śmietaną ponad 120 albo 150 g po zblendowaniu wyszła brzydka, obrzydliwa papka, mdła, nawe po przyprawieniu co zrobiłam nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
myślę, że proporcje są złe, zupa krem powinna być robiona na dużej ilości zasadniczego składnika z niewielką ilością bulionu, ja na taką ilość pieczarek dałabym pewnie z pół litra bulionu max, najlepiej jest dolewać w trakcie blendowania, wtedy masz kontrolę nad gęstością a że brzydka - taka już będzie, na kolor nie poradzisz, możesz z wierzchu posypać grzankami i zieleniną, albo usmażyć więcej pieczarek i część zostawić do ozdobienia kremu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mąż mówi, że jadł jasną pieczarkową (krem) myślę, że może tam było więcej śmietany? Poza tym mówił, że była ostra, przyprawiona moja była mdła, w ogóle ten kolor i konsystencja kojarzy się wręcz obrzydliwie, a przyprawiłam porządnie normalną pieczarkową robię i jest zajebista aha przepis na ilość bulionu wzięłam z internetu, widać, dosyć nieszczęśliwie, nawet ugotowałam rosołek, żeby nie było z kostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peper
To na pewno nie Twoja wina tylko pieczarek.Kilka razy kupiłam takie bez smaku i ratowałam zupę kostką grzybową.Taką też pewnie jadł Twój mąż. Pieczarki to sama chemia,więc lepiej kupić grzybki prawdziwe mrożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
cebulę i pieczarki podsmaż na patelni ale nie na brązowo, tylko na lekko rumiany kolor, posyp solą wcześniej, wtedy mniej się przysmażą dodaj sporo śmietanki i niewiele bulionu, przypraw solidnie pieprzem (ja uwielbiam też estragon do pieczarek) niektórzy dodają serek topiony, osobiście uważam to za barbarzyństwo ;) ale skoro nie przeszkadzają Ci kostki rosołowe, to serek też pewnie ujdzie, a na pewno zmieni kolor na jaśniejszy i doda trochę "ciała" do zupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi pieczarki zawsze mocno poszczają wodę i zanim ta woda odparuje to te pieczarki zawsze są ciemne zupa poszła do wylania cały gar :-( a naprawdę nie jestem zła w kuchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
następnym razem będzie lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a słuchajcie, a może ja niepotrzebnie zblendowałam selera, pietruszkę i marchewkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pieczarki trzeba obierać? Moja teściowa obiera, ja prawie nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra spróbuje raz jeszcze jak mam pół kg pieczarek i dwie cebule - to wszystko zesmażone to ile bulionu? Ile śmietany? nie wiedziałam, że jak się posoli pieczarki to mniej się zesmażą, moje zawsze pływaja w wodzie i zawsze ciemnieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co Ty chcesz
Diablico zupa bedzie ciemna gdy uzyjesz starszych z iemnymi blaszkami pieczarek. Mloda zawsze pozostana jasne . Takie najlepiej male i nie otwarte a zupka bedzie jasniutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co Ty chcesz
Ja tez nie obieram pieczarek , sprobuj kiedys z tych malutkich a zobaczysz roznice , nawet jak puszcza duzo wody pozostana jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
nie blenduj warzyw z wywaru :) tylko pieczarki z cebulą zalej niewielką ilością samego wywaru, podgotuj i zblenduj, bez selera, pietruszki i marchewki potem dodaj śmietany i przypraw do smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
warzywa z każdego wywaru, czy to z bulionu wegetariańskiego, czy gotowane z mięsem na rosół, mają bardzo mało smaku, swój smak oddają przecież do wywaru - jeżeli zależy Ci na wyraźnym smaku zupy, to nie dodawaj ich już (ja je dodaję czasami z oszczędności, czasami wkroję do jakiejś sałatki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki faktycznie miałam wielkie, stare pieczary :-P kupię śliczne maleństwa w Biedronce :-P no i te warzywa !!!! to był błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam taki swój sprawdzony
Składniki: 1 kg pieczarek 1 l wywaru mięsno warzywnego(udka z kurczaka) 250 ml gęstej, słodkiej śmietany 3 żółtka 2 łyżki mąki 2 cebule sok z 1 cytryny masło sól, pieprz, natka pietruszki Sposób przyrządzania: Pieczarki i cebulę siekamy w plastry. Rozgrzewamy w rondlu masło i przesmażamy na nim cebulę do zeszklenia. Dodajemy pieczarki i dusimy razem ok. 5 minut. Dosypujemy mąkę, mieszamy i całość zalewamy wywarem. Gotujemy 10-15 minut na wolnym ogniu i następnie całość miksujemy. Śmietanę mieszamy z żółtkami i dodajemy do zupy - nie gotujemy!. Doprawiamy zupę do smaku solą, pieprzem i sokiem z cytryny. Dekorujemy pietruszką i podajemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
do delikatnych zup dodaje się słodką czasami, moja siostra leje słodką do każdej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słodka gęsta to jest kremówka 30% lub 36 % Łowicz ma słodką 12% do kawy ją daję ale ona nie jest gęsta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeettehhhhe
Też by mi nie wyszedł, jakbym go na starcie spaskudziła "kostką".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam taki swój sprawdzony
dodaję 30% śmietanę - jak zupa ma być dobra to nie możesz użyć byle czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
dla mnie dziwne jest to, ze dalas i wywar miesny i kostke i bulion :o no i tak jak ktos wczesniej napisal - ilosc wody ma byc minimalna. czyli na malej ilosci wywaru lub bulionu ugotowac te pieczarki, tak, zeby woda je tylko przykrywala. zblenderowac i dodac smietanki kremowki, koniecznie min. 30%. oczywiscie do tego przyprawy takie jak cebula (mozna najpierw przysmazyc na dnie garnka), a jeszcze lepiej szalotka. czosnku mozna dodac i przyprawy jakie lubimy, czy to pikantne, czy ziolowe. na wierzch mozna posypac troche startego sera :) pietruszeczka zielona tez jest wysmienita do kremu pieczarkowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
na pol kilo pieczarek i dwie cebule dalabym ok szkladnki bulionu/wywaru, a smietany moze z 1/3 szklanki. koniecznie slodkiej i tlusciutkiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
estragon do pieczarek (lub nawet innych grzybow), jak napisala medusa_A - prima sort :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×