Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matimili

Książka Harry Potter i Kamien filozoficzny - w jakim wieku czytać?

Polecane posty

Dla jakiego dziecka ta książka będzie już zrozumiała? Czy 7 letnie dziecko już może się zainteresować jak mu poczytam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moje mają przeczytane
Moja ma 4 lata i druga 8 i juz dawno po lekturze H.P i to wszystkie czesci przeczytane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo indywidualna sprawa
mój syn ma 6 lat i filmy widział dwa pierwsze, lubi - ale książka go znudziła po kilkunastu stronach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tego nie znam, ale te dalsze strony nie sa zbyt brutalne i seksualne? ;) nie zanudzi się? Na razie czytam mu Lassego i Maję i strasznie to lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszą część Harry'ego Pottera można czytać nawet małym dzieciom, natomiast im dalej, tym treści są trudniejsze, zwłaszcza "Harry Potter i Czara Ognia" to ksiązka dla starszych dzieci ok. 10 r.ż., kolejne są coraz brutalniejsze, a ostatnia część "Harry Potter i Insygnia Śmierci" nawet dla mnie była ciężka, a czytałam ją mając prawie 20 lat! W książkach nie ma erotyzmu, natomiast są sceny brutalne, przemoc, prześladowanie w grupie rówieśników, tortury, morderstwa... Mimo wszystko polecam ten cykl. Jest bardzo wciągający, poza tym to książka, która po pierwszym czytaniu sie nie znudzi, ja często do nich wracam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaawerrty
a dla sześciolatka może być? Ja przeczytałam z ciekawości pierwszy rozdział i myślę, że jak na takiego malucha to dość dużo faktów i nazwisk się w tym krótkim czasie przewija. Ale może potem akcja to zdominuje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że może :) tylko że książki były pisane tak, że z założenia Harry rósł razem z czytelnikiem...na początku miał zdaje się 10 lat i co rok była jedna część...wiadomo że nie będziesz czytała dziecku jednej książki rok, a kolejne części już są i teraz jest problem bo każda kolejna część powiedzmy powyżej trzeciej jest coraz bardziej nie dla dzieci...Oczywiści nie żeby była dla dorosłych ale już 5 części nie dałabym dziecku młodszemu niż np 11/12 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No moze przesadziłam że co rok była jedna książka...w każdym razie przy czytaniu ostatniej części byłam na pewno jakieś 4 lata starsza niż przy pierwszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolpo
"5 części nie dałabym dziecku młodszemu niż np 11/12 lat" współczuje takiemu dziecku. Dzieci w dzisiejszych czasach są kompletnie inne niż ich rówieśnicy 10 lat temu. 11 latek świetnie rozumie o co chodzi w takiej książce i ja mojemu dziecku zyciu bym nie zabroniła czytać jakiejkolwiek książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gbytjhtyujuy
pierwsza i druga czesc czytalam w wieku 8 lat :) kolejne bedac starsza, ale jedynie z racji tego, ze po prostu nie mial kto mi kupic kolejnych czesci ;) pewnie opierdzielilabym wszystkie od razu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaawerrty
"ja mojemu dziecku zyciu bym nie zabroniła czytać jakiejkolwiek książki." oj, jest wieeele książek, których czytania nie dałabym nastolatkom - np Sagę Greya ;) czy inne pobudzające wyobraźnię erotyczną u dorosłego człowieka, a co dopiero u nastolatka. Albo bardzo brutalnych książek o zabijaniu z flakami dziecku z początku podstawówki. Niestety Trzeba bardzo ostrożnie dobierać dzieciom literaturę.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolpo
Powiem tak, mam 17 lat, a 50 twarzy greya przeczytałam w zeszłym roku. Książka jak każda inna, ale trzeba mieć podejście - że to TYLKO książka. Niestety wiele osób nie ma takiej świadomości. Ja czytałam horrory, zombie, wiele książek Stephen King'a ale również romanse, erotyki. Jak ktoś ma słabe nerwy to niech nie czyta, ale jeśli dziecko chce to nie widzę przeszkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaawerrty
ale 10 latkowi tej książki bym nie dała! chodzi o Greya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HARY NIE JEST DLA DZIECI
Książki o Harrym Potterze są tak doskonałe, jakby pisał je sam diabeł Pan Bóg wyraźnie zakazał dotykać takich spraw jak magia. W książkach Rowling magia jest bardzo dosłowna, to łamanie pierwszego przykazania http://www.youtube.com/watch?v=c3W7uYA4zZ0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alohcia
czytasz 4 i 8 latkowi?? moj 4 latek sam czyta juz plynnie, moze nie harrego pottera bo na razie ma ukochane pozycje ale sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domki nad morzem Balfala
Ja uważam, że na każdy wiek można dla dzieci wybrać coś fajnego i nie ma co "przyspieszać" na siłę z niektórymi książkami. Harry Potter miał 11 lat w pierwszej części i to jest wskazówka dla rodziców. Według mnie idealny wiek na czytanie HP. Czterolatce , no cóż... przeczytałabym inne lektury. Co do demonizowania HP przez niektórych - to też wielkie nieporozumienie, a robią to Ci, co nie czytali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×