Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aaaaaaaappppppppppppp

chyba kupię clematisy na taras-jak z nimi postępować?

Polecane posty

Gość aaaaaaaappppppppppppp

po przestudiowaniu zdecydowałam się na clematisy , na tarasie mam sporo kratki więc będzie co zasłaniać , często polecana jest odmiana Jackmania czy jakoś tak , będę więc jej szukać ale pewnie skuszę się też na inne odmiany, ponieważ będzie to moje pierwsze doświadczenie z tymi kwiatami mam kilka pytań 1. mam zamiar trzymać je w donicy, wyczytałam już że musi być dość duża , ale piszą też że trzeba osłaniać bulwy /w grunice sadząc obok jakieś inne krzaczki/ a jak to zrobić w donicy? na wierzchu polecają wysypać korą ale czy to wystarczy? 2. co w okresie zimowym? czy wynosimy je np ja mam piwnicę ale wówczas trzeba byłoby albo je obciąć albo zdjąć pnącza z kratki czy może zostawiamy normalnie na dworze tylko trzeba jakoś specjalnie postępować np dobrze przykryć i czy ziemia w doniczce napewno nie przemarznie? co z podlewaniem w czasie zimy? 3. kiedy robić cięcie? 4. jaka jeszcze jest inna odmiana która obficie kwitnie i nadaje się na taras do donic , w dodatku niewymagająca i łatwa w uprawie, może dla odmiany o jakichś jasnych kwiatach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peppi
Clematisy wolno rosną i są chyba dość kapryśne.Na pewno nie obrosną w jednym roku kratki-trzeba czekać kilka lat. Na szybko znam tylko rdest,który szybko rośnie i kwitnie do przymrozków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba więcej informacji
Po pierwsze: nie są to kwiaty tylko krzewy pnące Po drugie: nie ma bulw tylko normalne korzenie Po trzecie: na tarasie możesz położyć kawałek styropianu pod donicę, obłożyć kawałkami styropianu a przestrzeń pomiędzy styropianem a donicą wysypać ociepleniem sypkim (kora, słoma, granulki styropianowe. Po czwarte: w donicach zawsze słabiej rośliny rosną Radziłabym odmianę botaniczną clematisa, ma drobniejsze kwiaty ale za to bujniej kwitnie, ma mniejsze wymagania, występuje w kilku kolorach. Rdest na pewno nie nadaje się na kratki tarasu, jest to bardzo ekspansywna roślina, podobnie jak glicynia czy dławisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×