Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość darowizniarka

przekazanie ziemi-pomózcie

Polecane posty

Gość darowizniarka

Witam.. Mam problem, nie mam pojecia jakie beda konsekwencje przyjecia przez mojego męza ziemi.. Otóz, mieszkamy na wsi, moi tesciowie kilka lat temu przepisali ziemie na swoja córke.. Jednak teraz im sie odmieniło, poniewaz ona bierze dopłaty i nie dokłada sie wcale do gospodarstwa, ani do uprawy ziemi.. Chodzi tu o paliwo do ciagnika, nawóz.. Postanowili przepisac ziemie na jej brata czyli mojego meza.. Z tym, ze wszystkie opłaty zwiazane z notariuszem miała załatwic ona, jak zwykle nie ma kasy i bedzie musiał sie zajac tym mój mąz.. Jakie beda konsekwencje przepisania tej ziemi na niego??? czy ja równiez bede płaciła tkzw KRUS??? po przepisaniu zimi, jego matka zakomunikowała ze Maz ma wziac pozyczke na ciagnik./ juz nie mam siły. ja i on nie mamy tu nic do powiedzenia;;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwww102
posłuchaj, dobrze się zastanówcie, bo jak pójdziecie do notariusza to na pewno będzie darowizna - tę zawsze można cofnąć, bo obdarowany okazał sie niegodziwy + dożywocie w III dziale księgi wieczystej, że korzystać będą z pomieszczeń do śmierci, że należy im pomagać, pochówek-koszty i co tam jeszcze rodzice chcą. Najlepiej iść do notariusza i zapytać - jakie koszty całego aktu, co z krusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emmett Fitz-Hume
To, że teściom się "odmieniło" nie zmienia faktu, że ziemia jest już szwagierki i teściowie tak samo mogą nią rozporządzać, jak ja (czyli wcale) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajka zapytajka
pożyczkę na ciągnik :D. I się zacznie, kupowanie, inwestowanie, hodowanie. Powodzenia w "biznesie" :D Po prostu znaleźli sposób na to aby ktoś zaiwaniał na roli a dziadki przejmą i ster i kasę !.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darowizniarka
macie wsztscy racje!! Im chodzi o to zeby inwestowac. Bo mysla ze kasy na tym zarobia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×