Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anka897

Salon masażu i masowanie klientów po domach

Polecane posty

Gość Anka897

Witam! Chciałabym zacząć masować ludzi po domach, a w przyszłości otworzyć salon masażu. W związku z tym mam parę pytań - jak to wygląda ze strony prawnej( np. masowanie po domach, czy mogę np tak normalnie, czy muszę mieć zarejerstrowaną działalność), czy wystarczy mi do tego dyplom z rocznej szkoły policealnej, czy muszę mieć przynajmniej technika? Poza tym, posiadam dyplom z masażu leczniczego ( czy inaczej biomasażu, bo podobno po rocznej szkole stricte leczniczego wykonywać nie wolno), ile mniej więcej powinien trwać taki masaż u klienta? Nie chcę, żeby ktoś powiedział mi, że za krótko, że mu przez to nie pomogło itp. Gdy maswałam w przychodni, trwał masaż ok 15 min, ale pewnie co innego w domu u klienta... Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strefazdrowia
Każda osoba świadcząca usługi, za które przyjmuje korzyść majątkową w różnej postaci powinna odprowadzić podatek od dochodu. Czy z kwestii prawnej powinnaś mieć działalność. W kwestii mniej prawnej, nikt nie sprawdzi tego czy ją masz dopóki nie poprosi o rachunek. W 95% przypadków ludzie o niego nie proszą, pownieważ wiedzą, że są to dodatkowe koszty dla masażysty. Najlepiej mieć technika oraz kursy, wtedy mamy zwiększony wachlarz usług. Nie wiem, czy roczne szkolenie jest adekwatne, ale spróbować można i ewentualnie się doszkalać. Co do czasu zabiegu no niestety 15 min w przychodni nie tylko masażu ale innych zabiegów to śmiech na sali w Polskiej rzeczywistości. Nie mówię, że masaż ma być 10 godzinny, ale poprawnie wykonany metodycznie i technicznie. Najlepiej dostosowywać czas zabiegu do pacjenta indywidualnie od jego stanu zdrowia. Niestety w marketingu utarły się stricte wyznaczone ramami czasowymi zabiegi, które nie zawsze niosą za sobą pożądany efekt. Tutaj można być elastycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×