Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adsadsa

Zerówka - obowiazkowa? Pytanie.

Polecane posty

Mam pytanie do osób, które znają się na tym. Mam dziecko, obecnie ma 3,5 roku. W tym roku będzie miał operację na nogi, w przyszłym roku drugą. Ta druga pewnie będzie na wiosnę, tak jak ta pierwsza. Dowiedziałam się, że zerówka jest obowiązkowa. Tyle, że syna po operacji najpierw czeka gips a potem kilka m-cy rehabilitacji. Nie będzie mógł chodzić a co dopiero zerówka. Do końca 2014 r. na pewno będzie miał utrudnione chodzenie. Do szkoły miałby iść w 2015 r. Modlę się by mógł do szkoły normalnie iść, nie kulejąc itp. Co robić? Co będzie jak nie pójdzie do tej zerówki? Przyjmą go do I klasy? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguteczek
Zerówka dla pięciolatków jest obowiązkowa, więc najlepiej zapytać w placówce do której będzie uczęszczać Twoje dziecko jak może to wyglądać. Może zaproponują nauczanie w domu a może przymkną oko na nieobecności dziecka i wystarczy, że czasem się pojawi na zajęciach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu słodycze nie
nie stresuj się. Zerówka jest obowiązkowa. Idziesz do przedszkola, przynosisz odpowiednie zaświadczenie lekarskie i przedszkole zobowiązane jest zorganizować nauczanie indywidualne w domu. Musisz się na to zgodzić. Do syna będzie wtedy przychodzić nauczycielka do domu. To jest obowiązkowe. Musisz o to zadbać, bo jeśli nie to niestety poniesiesz konsekwencje jako rodzić. Najlepiej idź porozmawiaj z dyrektorką trochę wcześniej przed rozpoczęciem roku szkolnego, np. w kwietniu. Ona dokładnie powie ci co jest potrzebne, bo wiesz, że za świstkami i papierkami jest dużo chodzenia:) Oczywiście mam na myśli kwieceń przed objęciem synka obowiązkiem przedszkolnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie znam się na tym dobrze
ale są różne zajęcia indywidualne, nauczycel przychodzi wtedy do domu, wiem, że istnieje też możliwość żeby rodzic przejął naukę, wtedy dziecko musi zdać jakiś test na koniec roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli w przyszłym roku, kwiecień. Tak, tak trzeba będzie zrobić. Bo nas potem kuratorium będzie straszyć albo co :/ A czy to jest płatne? Te indywidualne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycyrydza
Tak jet obowiazkowa chyba że będziesz miała zaświadczenie to mogą mu odroczyć z przyczyn zdrowotnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguteczek -> tyle, że on sam nie pójdzie, nie będzie mógł się poruszać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycyrydza
Nie nie są płatne albo tak jak pisały dziewczyny zajęcia indywidualne w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieczątka na all kosztuje 5zł
realizację zerówki dzieciom z orzeczeniem o niepełnospr można odroczyć do 10 roku życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale on nie będzie miał orzeczenia, będzie tak jak człowiek po złamaniu nóg, gips i kilka m-cy problemów z chodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dulcyneaea
Co za bzdury, ze zerowka jest obowiazkowa :-O w zeszlym roku byla u nas taka akcja, ze duzo dzieci sie do zerowki nie dostalo i tym zaproponowano od razu 1. klasę. wiec jaka ona obowiazkowa????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu słodycze nie
To jest niepłatne!!! To jest obowiązek przedszkola i tyle. Nie powiem Ci dokładnie jaki jest tygodniowy wymiar godzin nauczycielki, która będzie przychodzić, bo ja pracuje w szkole i tego nie wiem. Jeśli dziecko jest tylko niepełnosprawne ruchowo, a rozwój intelektualny jest dobry to nie wiem czy konieczne jest odraczanie zerówki. To już wybór wyłącznie rodziców. Skoro po operacjach i rehabilitacji będzie w miarę sprawny to sądzę, że do szkoły powinien iść w swoim czasie:) Ale tak jak mówię, wszystko zależy od rodziców i od stanu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze to sama nie wiem :o A pierwsza klasa jest od 6 r. ż czy od 7? Dziecko urodzone w 2009 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguteczek
do dulcynea od września 2012 pięciolatki mają obowiązek przedszkolny czy to w przedszkolu czy to w szkole ( tzw. zerówka) Jeżeli było dużo dzieci 5 i 6 letnich to te sześciolatki, które nadawały się do 1 klasy tam skierowano bo mogły już iść do szkoły. Rodzice wcale nie musieli wyrazić zgody na to :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do szkoły to powinien dać radę iść, będzie to ponad rok od ostatniej operacji, czyli 2015 r. Ale we wrześniu 2014 r. gdy będzie miał iść do zerówki będzie raptem 3 m-ce od operacji, 2 pierwsze m-ce będzie w gipsie, więc sam będzie chodził (w grudniu 2014 r.). A całkiem sprawnie pewnie na wiosnę 2015 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguteczek
Rocznik 2009 do pierwszej klasy idzie jako sześciolatki. Rocznik 2007 to ostatni, kiedy rodzice decydują czy 2 lata zerówki czy już 1 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu słodycze nie
dobrze dostanie orzeczenie tylko na czas określony, nie będzie się to za nim ciągnęło latami. Najlepiej porozmawiać z dyrektorką, ale uwierz mi, że to nie będzie problemem i się nie denerwuj. W obecnych czasach takie przypadki rozwiązuje się szybciutko. dulcyneaea- no właśnie nauczanie od 6, a teraz od 5 rż jest obowiązkowe, dlatego dzieci, pomimo braku miejsc w przedszkolu, nie mogły pozostać w domu i gmina zorganizowała im nauczanie w szkole. Były to 6 latki dlatego mogły podjąć naukę szkolną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czemu słodycze nie trochę mnie to martwi bo nie dość, że ma tyle problemów ze zdrowiem to jeszcze z tym będziemy mieli problem :o załatwianie i wnioski :o :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama corci z gipsem
absada czyli dziecko gdy bedzie szlo do zerowki bedzie juz bez gipsu? Jesli tak to zauwaz, ze dzieci bardzo szybko dochodza do siebie i juz dwa-trzy dni po kustykaja, a po miesiacu biega na rowni z dziecmi. Jesli bedzie bez gipsow zaden lekarz nie wystawi ci zadnego zaswiadczenia. Ponadto powie, ze aktywnosc dziecka to wlasnie rehabilitacja. Dlaczego operacje sa w takim odstepie czasu? Moje dziecko mialo w przeciegau pol roku dwie, dwa miesiace gips i corka biegala juz tydzien po sciagnieciu gipsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu słodycze nie
wiem, że Cię to martwi. Każdy chce dla swojego dziecka jak najlepiej, rozumiem Cię. Chciałam tylko pocieszyć, że to jest wszystko do załatwienia. Niestety na Twojej głowie, ale na pocieszenie z synkiem nie będziesz musiała raczej nigdzie dodatkowo chodzić i narażać na męczarnię. Będziesz mieć zaświadczenie od lekarza, a to najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego są o odstępie? 1 w maju 2013 r., druga ( nie na stopy) w styczniu 2014 r., 3 (czyli druga na stopy) będzie maj/czerwiec 2014 rok. Takie są terminy. Byliśmy w lutym u lekarza i mówił, że w maju operacja. Po każdej z operacji będzie 6 tyg. w gipsie pachwinowym, po tym czasie przez kolejne 2 m-ce będzie miał krótszy gips, czyli 3.5 m-ce na 100% gips. A potem problemy z chodzenie, zginaniem nogi. Reasumując, od maja do sierpnia/września będzie w gipsie. Będzie miał operowane stopy + wydłużenie ściegien Achillesa. To poważna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama corci z gipsem
Lezalam z moja corcia w szpitalu i bylo pelno dzieci po operacjach z gipsami. Dzieci te zachowywaly sie normalnie, chodzily kustykajac (na nodze gips) lub przesuwaly sie na tylku. Takich malych dzieci nie da sie posadzic na lozku i pilnowac, zeby nie obciazalo nogi. Nasz pan doktor w drugim miesiacu gipsu powiedzial, ze corcia moze obciazac powoli nozke z gipsem i chodzic na niej. Jak tylko corci pozwolilismy chodzic z gipsem (druga noga wtedy byla sprawna) biegala na placu zabaw na rowni z innymi dziecmi. I nie jedna mama byla zdziwiona dopoki spod spodni nie wystawil sie przypadkowo gips. Na placu zabaw bylismy sensacja:) Druga operacje mielismy dwa miesiace po sciagnieciu pierwszego gipsu. Schemat ten sam. Jesli moge sie spytac jaka wade nozek ma twoje dziecko, ze bedzie potrzebowac operscji? Chyba, ze ta choroba to cos na P (chodzi o bioderka dokladniej o kosci udowe?) to wtedy bezwzgedny zakaz chodzenia. Z tym, ze tu zaklada sie na obydwie nozki gips na prostu az po pupe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama corci z gipsem może i racja z tą rehabilitacją ale ja złamałam nogę w gipsie i do teraz, pół roku po operacji noga puchnie i boli, nie mogę za dużo chodzić. Także wiem jak długo dochodzi się do siebie po takiej operacji. mama corci z gipsem dziękuję za miłe słowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama corci z gipsem
To moja corcia miala podobna operacje. Pociesze cie, ze nie bedzie tak zle:) Najpierw gips dlugi zalozony po pupe (w pozycji zgietej nozki) potem krotszy (do kolana). Pierwszy 9 tygodni, drugi 6 tygodni. Blizna na okolo stopki od strony tylniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stopy płasko - koślawe to jedno, a wydłużenie ścięgien Achillesa to drugie. Będą druty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama corci z gipsem
adsadsa bedzie dobrze:) tez zamartwialam sie cala operacja (pierwsza). Corcie jak zobaczylam w gipsie to plakalam bo jak ona bedzie sobie radzic. A tu szok. Tydzien dziecko usiedzialo a potem z podlogi musialam zbierac bo mi uciekala przesuwajac sie na tylku. Z gipsem do kolan to biegala normalnie. Nawet mam gdzie nagrane filmiki (na pamiatke jaka mialam mala bohaterke) :) Bedzie dobrze i sama zauwazysz oczywiscie po czasie, ze twoje dziecko to zuch:) Oczywiscie wozek bedzie wam potrzebny bo dziecko w takim wieku sporo wazy:) My co prawda jestesmy rok po (rehabilitacje + kinozeterapie + basen) zaliczamy bo dziecko bardzo to lubi. Szczegolnie basen. Moja corcia z 2008 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama corci z gipsem
wydluzenie sciegna achilessa i oczywiscie pod gipsem druty, ktore byly wyciagniete po zmienie gispu an krotszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama corci z gipsem
u nas to wada wrodzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×