Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość prenatalcare

usg genetyczne na początku 14 tc - nie za późno???

Polecane posty

Gość prenatalcare

zostałam zapisana na usg genetyczne w 13tc1dc i zastanawiam się czy to nie za późno. jaka jest Wasza wiedza na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jest za późno
pierwsze usg genetyczne należy wykonać najpóźniej w 13 t 6d ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja miałam te
badanie w 13t4d i było ok. Zależy jaka jest wielkość dziecka. Byłam zapisana na wczesniejszy termin ale dziecko było za małe wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzdura. Tak naprawdę USG genetyczne z przyziernością można wykonać do 13t wieku płodu czyli nawet i w 15tc. Tak samo USG połówkowe można robić w 22tc kiedy dziecko ma 20 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prenatalcare
dzięki ;) panikara jestem bo z tego co czytałam większość dziewczyn ma w 12 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prenatalcare
czyli to zależy od etapu rozwoju dziecka tak? od CRL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie tak. Jeżeli jesteś np w 12tc a dziecko jest małe i ma 10tygodni to przyzierność może wyjść źle. Ja miałam badaną przyzierność jak dziecko miało 7cm- to był mój 15tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhjhj
ja miałam w 11t4d..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prenatalcare
a powiedzcie mi jeszcze jedno bo gubie się już z tym liczeniem wieku ciąży...np. 11tc3 dc to tak naprawdę skończony 11 tc i 3 dni 12 tc czyli tak naprawdę jest się w 12 tc - czyli jak chcę napisać że miałam badanie na takim etapie (11tc3dc) to używając tylko tygodnia (bez dni) podam, że byłam badana w 11 tc czy 12 tc ??? (mam nadzieję, że zrozumiałyście o co mi chodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam na usg w 13t6d
I niestety to bylo za pozno,bo dziecko bylo duze, prawie 9 cm. Lekarz mial problem z ulozeniem i zrobieniem pomiaru. Wg usg byl to 14t1d. co do liczenia to sie nie wypowiem, ja wole operowac skonczonymi tygodniami i dniami. Do dzis nie wiem czy ja jestem w 39tc czy w 40, mam 5 dni do terminu. Kontrowersyjny temat,bo nawet lekarze i polozne licza inaczej. W karcie zapisuja mi 39 tc a kalkulatroy pokazuja 40 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pretanatlcare
kto ci głupot naopowiadał ze 13 tydzień 1 dzien to 14 tydzien !!!! laska ogarnij się i poczytaj na ten temat ! zeby był 14 tydzien to musi być 13tygodni i 7 dni= 14 tydzien Kurwa co za matoły mają dzieciory nawet liczyć nie potrafią a czytac to chyba wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prenatalcare
wolę być -jak to określiłaś 'matołem' - niż pozbawioną klasy, kultury i obycia chamką :) i tak, powtórzę to nawet 13 tc i 1 dc to początek 14 tc ( a dokładnie jego pierwszy dzień ) - nigdzie nie napisałam, że to skończony 14 tc chyba ktoś inny ma tu kłopot z czytaniem ze zrozumieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciąża2

dziewczyny czytam to forum i reakcja tej dziewczyny jest trochę szokująca. Ja jak się starałam to zrozumieć to poszłam do gina, powiedział, że jestem w 9 tyg., ale ja liczyłam sobie co tydzień od dnia miesiączki, więc wiedziałam, że w każdy poniedziałek mam nowy tydzień i wychodziło mi, że właśnie był to 1 dzień 10-tego tygodnia. dziwne. sprawdziłam więc na dzisiusiowo - pokazało, że to 10 tydzień. To nic, może gin się pomylił. dzwonię w ten sam dzień zapisać się na badania prenatalne i Pani mi liczy, że jestem w 9 tyg. no nic, nie było miejsc dzwonię dalej i kolejna Pani z kliniki mi liczy, że 9 tydzień ale w czwartek (!!!! ) będzie już 10 tydzień!! jak to w czwartek jak w poniedziałek jak już!? zgłupiałam... weszłam na jakąś inną stronkę z kalkulatorem i wyszło, że jestem w 10 tygodniu. dlatego dziewczyny jeśli jesteście czegoś pewne to forum jest po to, żeby pomóc i tę wiedzę przekazać tym, które tego nie rozumieją i naprawdę to nie oznacza, że jesteśmy matołami. Jestem pewna, że pokazałabym ci szereg kwestii, których ty nie rozumiesz, a może i nigdy nie zrozumiesz czy się nie nauczysz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×