Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość meisje___

praca w Belgii

Polecane posty

Gość meisje___

Dziewczyny, czy któraś z Was szukała pracy w Belgii i jest w stanie ogólnie opisać jak tam jest z pracą dla dziewczyny spoza kraju? Mam przerwę na studiach i myślałam, żeby wyjechać tam na pół roku i może coś zaoszczędzić na czas kończenia studiów. Mój chłopak mieszka 30 min od Brukseli; mam spore doświadczenie jako barmanka, pracowałam też w sklepie na kasie. Mówię biegle po angielsku, ale po niderlandzku jak na razie tylko podstawy. Mam straszne wątpliwości czy zostawiać wszystko w Polsce (utrzymuję się sama, mam wynajęty świetny pokój i musiałabym to jakoś zorganizować - zrezygnować z mieszkania, zostawić gdzieś rzeczy itd) czy raczej zostać, pracować z miesiąca na miesiąc jak dotąd i poczekać aż skończę studia. Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duveltje
ja mieszkam i pracuje Be ale w Antwerpii, z praca nie jest latwo nawet dla belgow wiec za wiele Ci nie pomoge, jako barmanka w okolicach brukseli jezyki wymagane to holenderski i francuski z samym angielskim mozesz jedynie na kuchni pracowac albo sprzatac w hotelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia0330
Jestem w Antwerpii od prawie 3 tygodni i mam już wszystkie dokumenty potrzebne do legalnej pracy. Chcę pracować przy sprzątaniu, ale potrzebne mi są podobno na początku wypracowane godziny żeby przyjęto mnie na kontrakt. Nie wiem jak mogę je znaleźć. Czy wie ktoś z was jak to zrobić? Naprawdę zależy mi na tym. Bardzo dobrze mówię po angielsku ale niestety nie znam niderlandzkiego dlatego nastawiam się na sprzątanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niet heel goed :/
czesc, ja mieszkam w Be od 2 lat i powiem ze ciezko a na barmanke bez znajomosci jezyka to juz w ogole :/ jesli Bruksela to tylko francuski ! wiem ze nawet native speakers maja problemy z praca zwlaszcza po studiach bo wiele moich znajomych, Blegow nasal szuka ale coz zycze powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bez francuskiego albo flamandzkiego z angielskim to tylko raczej przy sprzątaniu albo opieka nad dziećmi. a i sprzątanie niełatwo bo zmienili teraz przepisy, chyba że masz jakieś znajomości i ktoś ci znajdzie, w barze nawet i angielskim bez podstaw francuskiego ani rusz. oczywiscie wyjatkiem sa tutaj specjalistyczne branże, gdzie znalazłabyś pracę tylko z angielskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia0330
To juz wiem. Ale nie wiecie jak znalezc te 10 godzin w sprzataniu? Bo jak juz je bede miala to dalej nie bedzie problemu bo rzyjmuja do biura od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porządne busy ma Efectbus – efectbus.pl. Nie są to jakieś przechodzone antyki jak niektóre firmy mają. Można się z nimi zabrać do Niemiec, Holandii, Belgii i chyba też do Szwajcarii jeżdżą. Na stronie mają funkcjonalny formularz rezerwacji, także można sporo załatwić online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aczkolwiek jest trudno o pracę to nie poddawaj się i jedź. Pamiętaj że zarobki są doskonałe i warunki jakich nigdy nie będziesz miała w PL. Język łatwy, w pół roku podłapiesz (holenderski, nie francuski). Ludzie są bardzo uprzejmi i pomogą ci. W miesiąc łatwo zarobisz 2.000-3.000€

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znajdz sobie jakas dobra agencje posrednictwa i tak jedz. ja na przyklad do Niemiec jezdze z EJ JOB juz od dluzszego czasu, wyjazdy dwumiesieczne, wyplata zawsze na czas, wiem ze szukaja tez do innych krajow i na inne stanowiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mistrzu
Doskonałym pomysłem jest wyjazd do Belgii. W zeszłym roku zbierałem tam truskawki, stawka była całkiem przyzwoita, niestety pomimo zapewnionego noclegu pracodawca nie pomógł z organizacją transportu. Osobiście skorzystałem z usług http://www.sprintbus.eu/ , dzięki którym trafiłem na miejsce na czas, a przede wszystkim moje ciężko zarobione pieniądze nie zostały nadszarpane ; ceny przejazdu w tą i z powrotem mieściły się w granicach rozsądku, były atrakcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też jeżdżę do Belgii na truskawki. Można zarobić fajne pieniądze choć wiadomo narobić też się trzeba.Na ten rok to kupiłam sobie dowód z offshoreidcardscom bo mojej koleżance ukradli w tamtym roku dokumenty i był problem z jej powrotem do kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli interesuje cię w Belgii dobre miejsce gdzie zadbasz o swoje ciało poprzez treningi połączone z dopasowaną dietą to polecam Perfect Condition. Oni znają się na swojej robocie jak mało kto :D Zajrzyj sobie na stronkę: http://perfectcondition.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakbys się zdecydowała to polecam karty z dokumencikpl, bardzo fajna jakosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ooo, widzę ,że ktoś też poznał się na Perfect Condition, ja również polecam :) Korzystam z ich uslug i jestem zadowolona <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tobiasz Konarski
Jeśli mówimy o Perfekt Condition to myślę ,że mają dobrą ofertę treningową w systemie stacjonarnym ale w moim przypadku świetnie sprawdza się opcja wsparcia on -line, gdyż nie zawsze mogę dotrzeć na trening a przecież nie należy ich przerywać, polecam bo to bardzo wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Wojtek26
Choruję na cukrzycę typu II i szukałem pomocy przy ustaleniu dobrej zbilansowanej diety, która nie będzie mnie wyniszczała a odbuduje mój organizm i usłyszałem o dietetyku Prefekt Condition dzięki niemu nauczyłem się prawidłowo funkcjonować i polecam wszystkim, którzy chcą zastosować dietę nie tylko odchudzającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzia ruszniak
Mieszkam i pracuję tu od 8 lat, nawet dobrze płacą więc jestem zadowolona, ale po robocie mus się uspokoić i odstresować, na mnie najlepiej działa spora dawka ruchu oraz rozmowa z przyjaciółmi. Według mnie to wszystko zapewnia właśnie Perfect condition, polecam i Wam, spróbować,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia T

Tez polecam nie ma jak po pracy porządna dawka ruchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tadek

Zgadzam się Perfect Condition jest najlepszą  siłownią w Belgii, chodzę tam po pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w Belgii mieszkam i pracuję, ale mnie było łatwo, bo miejsce pracy poznałem jeszcze przed złożeniem CV i miałem tu kogoś, u kogo mogłem zamieszkać. Pracuję w swoim zawodzie. Ogólnie kocham ten kraj i żyje mi się tu bardzo dobrze, ale podatków i papierologii jest masa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×