Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kociaki

czy dobre mam cisnienie? bo nie znam sie na tym;)

Polecane posty

pisze na karteczce tak : SYS 129 , DIA 114 , PUL 68 a ja nic z tego niewiem , jak wiecie to napiszcie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmencarmen
elektronicznym mierzyłaś?? spróbuj się nie ruszać i nic nie mówić. I zmierz jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fooldy
dolne za wysokie to dia wypij herbatę z cytryną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak elektronicznym , a co to znaczy to drugie? i czy to niebezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fooldy
idealne to 120 sys i 80 dia pul to puls powinien być 72 trochę może się różnic każdy człowiek jest inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość addfghfgh
Te drugie masz za wysokie..jest niebezpieczne.powinno byc do 80. Zalezy tez ile masz lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgfg
idealne ciśnienie wynosi 120/80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze jest skurczowe
drugie rozkurczowe, a trzecie to tętno Prawidłowe książkowe jest 120/80/73 Więc zobacz jak odstajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 22 lata , kurcze niewiedzialam ze cos ze mna nie tak , zbadalam sie tak o :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to moze znaczyc? ze to jakas choroba serca czy czego? dzieki wogole za odp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok poczytam ale szybciej jak napiszecie tutaj :( czyli co to tak naprawde znaczy mam za wysokie cisnienie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghbh
to trzeba kilka razy zmierzyc mi tez ostatnio wyszlo za wysokie i doktorka powiedziala ze trzeba pare razy zmierzyc i lepiej takim normalnym nie elektronicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki ze tak pytam ale jestem calkiem zielona w tym temacie;) mam sie wybrac do lekarza? czy nie ma takiej potrzeby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze napiszcie czy mam cos dalej z tym robic? zglosc sie do lekarza czy nie panikowac narazie? dodam jesczze ze czesto czuje klucia w sercu przy wdechu dosc bolące osatnio przy nich towarzyszyly mi potliwosc i zawroty glowy i zle samopoczucie ale zwalilam to na przemeczenie i pogode, czy moze to miec zwiqazek z tym cisnieniemZ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej idz do lekarza i niech on ci zmierzy ciesnienie bo nie wiem czy ty sobie dobrze mierzysz, bo moze byc zle ulozona na rece gora cienieniomierza i od razu zle ci pokaze tak wiec idz lepiej do rodzinnej i ona wszystko ci powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to dolne jest za wysokie. I nie ma cisnienie idealne 120, 80. Idealne ciśnienie to takie przy którym się dobrze czujesz. Dla niektórych 120 to za wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biust to głownie tkanka
przede wszystkim zmierz jeszcze raz. Nałóż tę opaskę, zegnij rękę w lokciu i dłoń trzymaj w okolicy serca (na lewej ręce mierzysz) Naciśnij guzik i nie gadaj do końca mierzenia. Rób to na siedząco. I wtedy daj znać co ci wyszło. Jeśli wyjdzie ci to samo co przedtem to warto skonsultować się z lekarzem, bo coś się dzieje przy tym "powrocie" krwi z serca. Ja osobiście jestem niskociśnieniowcem i moje "normalne ciśnienie to 90/50/72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok zmierze sobie jeszce raz ale dopiero jutro bd miec taka mozliwosc to jutro sie odezwe , myslalm ze wynik wyszedl ok a tu jednak cos nie tak wyszlo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×