Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam pytanie do was.

jedzenie na przyjęcie

Polecane posty

Gość mam pytanie do was.

Witam. Już niedługo czeka mnie przygotowanie przyjęcia. Coś jak Pepkowe i parapetowka w jednym... Nic wielkiego. 6 max. 8osób. Niestety nie mam pojęcia co wróć do jedzenia. Jako że wszyscy kochają mięso zamierzam upiec kurczaka. Oprócz tego jajka- majonez lub sos tatarski, może jakas sałatka.. No i oczywiście jakas wędlina, ser, pomidory, ogórki.. Co jeszcze przygotować? Macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche słabe menu
wrzuć w google,i wyskoczą ci propozycje na takie przyjęcie mzoe kup ciasto francuskie,i zrób albo paszteciki,albo takie koszyczki z pieczarkai cebulką i zółtym serem,barszczyk czerwony-to proste a coś innego niz jaja w majo i kurak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na takich przyjęciach, imprezach fajnie sprawdzają się przekąski, np. koreczki, kawałki warzyw, wędlin, serów ponabijane na długie patyczki. Każdy szaszłyk możesz nabić w jabłko, takie "jeże" ładnie się prezentują ułożone na dużej tacy wyłożonej liśćmi sałaty. Polecam też sałatkę z kurczakiem i ananasem - ugotowana pierś z kurczaka, ananas z puszki, kukurydza z puszki, cebula (koniecznie sparzona wrzątkiem, aby straciła ostrość), wymieszać z sosem na bazie jogurtu naturalnego i majonezu (proporcja według uznania, czy ktoś woli bardziej majonezowy smak, czy jogurtowy), sól, sporo pieprzu do smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do was.
Ale właśnie o to chodzi. Żeby były to takie "proste" potrawy. Właśnie to jest u nas najbardziej lubiane. Pieczone mięso, jajka- zwłaszcza że mamy swojskie, no i ryby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze słodkości możesz zrobić rogaliki z francuskiego ciasta z czekoladą. Kroisz ciasto na niewielkie trójkąty, kładziesz kostkę czekolady, zwijasz, smarujesz wierzch rozbełtanym jajkiem z dodatkiem pieprzu lub chili (super podkreśla smak czekolady), zapiekasz. Proste w wykonaniu, a każdemu będzie się wydawało, że się napracowałaś. Ważne, żebyś nie skompromitowała się kupnymi ciastkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajek w majonezie raczej nie, zbyt banalne. Może taka wariacja - ugotowane jajka na twardo przekroić na połówki wzdłuż. Wyjąć żółtka, utrzeć je razem z pasztetem (takim do smarowania chleba), ogórkiem kiszonym lub konserwowym startym na tarce (nie za dużo aby nie zdominował smaku pasztetu). Takim farszem napełniasz miejsca po żółtkach, a na wierzch dla dekoracji możesz dać kleks z majonezu. Nie wyszukane, ale z pewnością Troszkę inaczej, a na pewno smacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany, a dlaczego
jajka w majonezie są zbyt banalne??? trochę to śmieszne :D dla mnie banalne są koreczki np., zwłaszcza robiące "za jeża" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość banał polega na tym
ze jako gośc oceniam raczej na ile ten ktoś sie wysilił ,a ugotowanie jaj i pomazanie majonezem to dla mnie zlewka,,totalna więc wykaż się jakoś,a nie marudzisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tego ciasto i jakieś napoje, na tyle osób nie musi to być coś wystrzałowego. Zawsze możesz skorzystać jeszcze z firm cateringowych, mój kuzyn robił tak swojej córce (mojej chrześnicy) ze zamówił gotowy zestaw na przyjęcie, zapłacił nie wiele więcej a nie musiał nikt przy garach siedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do was.
Wiesz jako że będę krótko po porodzie wątpię żeby goście mieli jakiś problem w tym że zrobilam coś prostego i na szybko... zlewka to by była jak bym zamówiła pizzę... Po za tym oni bardzo to lubią więc wolę to niż wymyślać coś czego nikt nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro miałaś z góry ułożone, zaplanowane, zatwierdzone menu, to po co pytasz o rady i propozycje? "wymyślać coś czego nikt nie ruszy"??????, a ktoś podał ci tu jakieś dziwactwa kulinarne? Może ja? Nie sądzę. W każdym razie powodzenia i miłej zabawy życzę. Grunt to sympatyczna atmosfera w gronie lubianych osób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agus888
szaszłyki klasyczne lub owocowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do was.
Chciałabym Poprostu zrobić coś więcej a nie zmieniać to co już wybrałam.. Nie chce za bardzo wymyślać bo mogę nie być w stanie zrobić czegoś co wymaga dużo pracy. Po za tym będą rodzice mojego narzeczonego a oni wolą takie zwyczajne jedzenie typu pieczony kurczak i ryba smażona w panierce. Lubią Poprostu sie najeść. Więc jakieś koreczki to nie dla nich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze zrobiszzzz
krokiety i czerwony barszcz do popicia ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze zrobiszzzz
a jeśli chodzi o jaja to często robię tak że połówki jajek nadziewam podsmazonymi, startymi na tarce pieczarkami z cebulką wymieszanymi z żółtkiem na twardo, taka pasta się robi, dodac troche majonezu i pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
prosto, konkretnie, bez narobienia sie: - deska serow, krakersy, owoce - zielona salata z pomidorami i niegretem (moga byc inne warzywa wg. gustu, ale nie wiecej niz 3-4) - albo zamiast salaty sorowka z kapusty, ale bez zadnych dodatkow miesnych. - mieso: upieczony caly kurczak, lub piers indycza, lub schab, lub ze 3-4 schabowe poledwiczki, lub caly filet z lososia. - co do jaj w majonezie lub faszerowanych, to tylko w przypadku, jezli nie bedzie zbyt duzo rodzajow miesa, zeby nie bylo wszsytko takie ciezkie, a malo warzywno-swieze :) - polmisek z plasterkami dobrych wedlin, najlepiej suchych dojrzewajacych - swieze bagietki do zagryzania - jak cie sie bedzie chcialo troche pobawic, to kanapeczki z kromek bagietki posmarowane serkiem kremowym (typu philadelphia lub cos w podobie) z plasterkiem lososia wedzonego na zimno i wiorkami cebuli, kaparami, koperkiem. - banal, ale praktyczny - parowki zawijane w ciasto francuskie (tyle, ze parowki musza byc jak najlepszej jakosci). - kulka mozzareli i maly pomidorek na patyczkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
bosz, ta lalata to miala byc z VINEGRETEM :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
z warzyw, to jeszcze fajnie sie spisuja na przyjeciach pieczone szparagi, cukinie, brukselki, papryki, bo najpierw sa cieple, a potem nawet jak ostygna maja super smak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może jeszcze
może do tego jakiś szaszłyk? może być zarówno śledziowy jak i tradycyjny mięsny na ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na takie przyjęcia (szczególnie, jak w obiegu cały czas jest alkohol, więc warto coś kąsać co chwilę) przygotowuje małe kanapeczki. Wystarczy bagietka i dodatki. U mnie najlepiej sprawdza się kompozycja: pesto+suszony pomidor+kiełki rzodkiewki; ricotta+łosoś wędzony; tuńczyk+listek rukoli+kropla octu balsamicznego. Ułożone na dużej tacy świetnie się prezentują i są doskonałym dodatkiem do picia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do was.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Podoba mi sie pomysł z jajkami faszerowanymi pieczarkami. Chętnie bym zrobila, bardzo je lubie ale raz próbowałam je zrobić i ten farsz wyszedł mi gorzki. Boję sie że tym razem też tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×