Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zapraszam na schabik

Drogie panie ratujcie .... czosnek

Polecane posty

Gość zapraszam na schabik

jak go cholera przechowywać? kupilem dzis schab i robiłem solanke zeby ów schab uwedzic. mam zewsi czsnek ale co roku jest tosamo, schnie, gnije , zarasta plesnia. jak go przechowywać ? trzymałem w lodowce w torebce to gnil bez torebki tez, mysle se powiesze na kaloryferze to wyschnie i bedzie ok bo babcia trzynała na piecu , ale tez lipa zrobił sie zielony. macie jakies sprawdzone sposoby poza trzymaniem w jakims oleju czy cos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szajse
Pomyliłeś epoki. Dzisiejsze kobiety umieją przyrządzić tylko Vifona :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapraszam na schabik
no i zaszedłem dzis do warzywniaka i mowie ze chce czosnek ale polski nie jakas chinszczyzne ... taa u nas tylko polski i co sie okazało wcisneła mi chinski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapraszam na schabik
hehe az musiałem sprawdzic cóz to jest ten vifon :)... mysle ze az tak zle nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty toksyczna!
ja normsalnie w szwce w kuchni nigdt mi nie gnije kupuj w proszku w takim razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szajse
Ja jestem załamany zdolnościami kulinarnymi dzisiejszych kobiet. Nie poznałem jeszcze laski co umie gotować - za to wpierdzielają kebaby i macdonaldy nałogowo co widać na ulicach. Więc stary żadna Ci nie odpowie, że masz go trzymać w suchym i ciemnym miejscu. Możesz jeszcze zamarynować co na prawde nie traci walorów smakowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czosnek czosnek
zawsze trzymam czosnek w piwnicy w chlodnym i suchym miejscu. moja mam robi takie warkocze/ wianki z czosnku wiec wieszam go na gwozdziku na scianie i moze wisiec tak caly rok. blizej wiosny to normalne, ze wysycha:) polski czosnek nigdy nie plesnieje czy gnije tylko wlasnie zasycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etui z tektury
Szajse, zmien moze lokal, to poznasz inne dziewczyny, a nie tylko te z MacDo. Czosnek z domowej uprawy naprawde swietnie sie przechowuje w tradycyjnym warkoczu na gwozdziu.Ja teraz trzymam w wiklinowym koszyku na gornych szafkach w kuchni, przykryty sciereczka. Jest nadal w porzadku. Wazna jest rowniez pora zbioru - jesli za wczesnie, to za czorta nie przechowasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można zmielić czosnek i
przechowywać go w słoiczku, w lodówce, jedyny problem to taki, że zmienia kolor na zielony, ale nie zmienia smaku i właściwości. Ugnieść go w słoiczku i dobrze dokręcać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×