Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wino wino wino ..

Mam pytanie odnośnie wina na wesele

Polecane posty

Gość wino wino wino ..

Zdecydowaliśmy się na dwa rodzaje półslodkie i półwytrawne. Chyba najlepiej trafi w gusta gości taki podział. I dalej dzielone na czerwone, białe i różowe. I teraz pytanie jakie wino najlepiej schodzi? Powiem szczerze, że nie mam pojęcia co do preferencji moich gości. Nie wiem jakie lubią wina. Więc raczej chciałabym dopasować to tak ogólnie może z Waszą pomocą co do ilości. Postanowiliśmy, że będzie to 20 butelek. I tylko po ile poszczególnych win? Ile białych półsłodkiech? ile różowych półsłodkich? Ile czerwonych półsłodkich? Ile białych półwytrawnych? Ile czerwonych półwytrawnych? Nie wiem czy jest różowe półwytrawne, ale jeśli jest to też ile? Może któreś z tych jest najbardziej lubiane, a któreś najmniej więc kupić tego większą ilość, a innego mniejszą. Jakie wina Wam najlepiej schodziły? Chodzi o rodzaje, bo co do marki to podejmiemy jakoś decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym z winem
ja bym ograniczyla polslodkie. pasuja do deserow i gryza sie z normalnym jedzeniem. Postaw raczej na polwytrawne albo lepiej wytrawne. jesli bierzesz slub latem to stawialabym na zimne bardzo zimne biale i rozowe, jesli w innej porze roku to na pewno pojdzie ci bardzo duzo czerwonego w temperaturze pokojowej (do jedzienia, dodeseru zostaw naprawde niewiele polslodkiego - osobiscie dla mnie to jest jak likier i nie przepadam, no ale nie wszyscy tak mysla)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka19xx
Nie kupuj wytrawnych bo malo kto je lubi.najlepiej zejdą polslodkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wino wino wino ..
Dlatego nie stawialam na slodkie, bo one juz totalnie by zemdliły, a dla tych co lubią będą półsłodkie. Reszta półwytrawne. Ja ogólnie nie będę dobierać wina do jedzenia i podawać w danym momencie gdy bedzie jakieś danie. Szczerze mówiąc nie znam się na tym i wina będą stały na stole alkoholowym i kto bedzie mial ochote na jakie to sobie siegnie. Ale rzeczywiscie chyba polslodkiego kupie najmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olatola1
Ile ludzi tyle opinii. Ja np najbardziej lubię półwytrawne i wytrawne, za półsłodkim a tym bardziej słodkim nie przepadam... Myślę jednak, że półwytrawne będzie bardziej uniwersalne do różnych posiłków. Poza tym, najwięcej wina na weselu schodzi do obiadu, potem większość ludzi pije wódkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wino wino wino ..
U mnie pewnie i do obiadu zaczną od wódki, ale są osoby, które wódki nie tknę nawet później. To np tak będzie dobrze? 3 wina półslodkie białe 3 wina półsłodkie czerwone 3 wina połsłodkie różowe 6 win półwytrawnych czerwonych 5 win półwytrawnych białych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wino wino wino ..
a to wszystko na ilośc osób 75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość urodzinowy 28
"""""""""""""""U mnie pewnie i do obiadu zaczną od wódki, ale są osoby, które wódki nie tknę nawet później. To np tak będzie dobrze? 3 wina półslodkie białe 3 wina półsłodkie czerwone 3 wina połsłodkie różowe 6 win półwytrawnych czerwonych 5 win półwytrawnych białych? """"""""""""""" dodaj do kazdego 1 i bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska 77744
jak dodasz po 1 to ci w sumie z 20 butelek zrobi sie 25 butelek. Mowisz ze masz 75 gosci. No to taka ilosc to ewidentnie za duza!! ja mialam wesele na 112 osob i mialam 12 butelek wina. Tez kupilam polslodkie i polwytrawne. No i wyszlo na to, ze zostallo nam jeszcze 7 butelek!! jak ty kupisz 25 na 75 osob to naprawde duzo ci zostanie nie wiem po co przeplacac. Na taka ilosc osob to bym kupila z 10 butelek. A jak nie to 15 to bedzie max!! na pewno nie 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zainteresowanych zakupem alkoholu na wesele, zachęcam do kontaktu. emil_1@o2.pl - wysyłam cennik wódek czystych. Jeżeli macie jeszcze jakieś preferencje co do wina, alkoholi mocnych whisky, likiery itp proszę o kontakt przygotuję atrakcyjne ceny i zapewniam wysoką jakość. Pracuję w branży więc doradzę, oczywiście źródło legalne - paragon / faktura. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wina wytrawne czerwone będą podkreślały smak dań, więc to ich powinna być największa ilość. Z autopsji wiem, że panie uwielbiają różowe wino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikin
To prawda, że panie lubią różowe (ale i białe, takie raczej delikatne) ale czerwone jest najbadziej uniwersalnym. I myślę, że do ilości weselnego jedzenia, takie wspomagające trawienie też nie będzie głupim pomysłem :) Można np. kupić takie dwa zestawy http://www.winoiprzyjaciele.pl/europejska-przygoda-w-kolorze-czerwieni.html i http://www.winoiprzyjaciele.pl/walentynkowe-pragnienie.html w ilości jaką się potrzebuje ;) Co fajne, nie są to wina z cenowo bardzo wysokiej półki, a naprawdę bardzo smaczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bewino
wszystko zalezy od gości, radzę Ci otworzyć po jednym winie i postawić kilka w roznych miejscach bo moga nie isc, ja mialem na 130 osob 12 win i te 4 ktore otworzylem wypilem po weselu:) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociczka
u mnie do obiadu będzie tylko wino,białe i czerwone wytrawne,do deseru wina słódkie i likiery,dopiero jak na stoły wjedzie zimna płyta to postawi się wódkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość U mnie najwiecej
zeszlo bialego polslodkiego wina mimo,ze mielismy jeszcze dwa inne rodzaje czerwonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kosmooosik
u nas na weselu było po polowie czerwonego i białego, zeszło wszystko :) zamawialiśmy w sklepie http://www.wina.com.pl/ udało nam się uzyskać fajny rabacik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się na winach specjalnie nie znam więc zamawiałam zestaw win na wesele w sklepie Winezja, spokojnie starczyło, do tego były różne rodzaje i było bardzo dobre :) Tutaj masz wiecej informacji https://winezja.pl/dopasuj-wino/wino-na-wesele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komka

my mieliśmy problem z głowy jeżeli chodzi o alkohol, bo nam bardzo pomógł przy wyborze personel. wesele mieliśmy w genialnym lokalu Paula w Świebodzinie, miejsce wspaniale i mega przyjemne, w dodatku jedzenie to już w ogóle pierwsza klasa, będziemy wracać tam z urodzinami taty, które szykują się w tym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×