Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Brawurka78

Sałatki na wielkanoc

Polecane posty

Ja robie taka gotuje filety z kurczaka plus ryz ugotowany,kukurydza z puszki,majonez i troche curry pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatynka227
Sałatka wielkanocna 2 małe słoiczki chrzanu (odcisnąć na sitku), 5 jajek ugotowanych (kosteczka), 3 ogórki korniszony (kosteczka), kukurydza z puszki, 1 puszka ananasa(kosteczka), 2 łyżki majonezu, sól i pieprz do smaku. Sałatka 1 słoik selera w zalewie, 1 puszka kukurydzy, ser żółty (zetrzeć na tarce grube oczka), szynka (pokroić w kostkę), jajka ugotowane (pokroić w kostkę), puszka ananasa (pokroić w kostkę). Zrobić sos: majonez+śmietana+troszkę musztardy+maggi w płynie+pieprz+odrobina przyprawy curry Wymieszać składniki sałatki razem z sosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewprawna w salatkach
a macie moze jakies salatki ze swiezych skladnikow, nie wszystko takie z puszki i sloika, pozbawione wiekszosci smaku i witamin? tzn. moze byc cos ugotowane, ale ogolnie zeby nie bylo prawie wszystko z puszki i sloika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlynia
Proponuję sałatkę z brokułami i ziarnami słonecznika składniki: 1 brokuł 3 pomidory 20 dag wędzonego żółtego sera 1 cebula 3 łyżki ziaren słonecznika 1 dymka ze szczypiorkiem po 2 łyżki majonezu oraz jogurtu naturalnego śol, świeżo zmielony pieprz przyrządzanie: Brokuły umyć, przez ok. 10 minut moczyć w osolonej wodzie, a następnie odsączyć. Podzielić na różyczki i blanszować przez 2 - 3 minuty we wrzątku, a po odsączeniu przelać zimną wodą. Ser pokroić w centymetrową kostkę, a pomidory w ósemki, które następnie przekroić na połówki, cebulę zaś (bez szczypiorku) drobno posiekać. Składniki delikatnie wymieszać, doprawić solą i pieprzem. Polać przygotowanym z majonezu, jogurtu oraz soli i pieprzu sosem, nie mieszając. Ziarna słonecznika uprażyć przez 2 minuty na suchej patelni, posypać nimi i pokrojonym szczypiorkiem sałatkę. Ja zrobiłam bez sera wędzonego, ale do sosu dodałam czosnek - było pyszne. Robiłam w poprzednie święta Wielkanocne - zrobię w tym roku również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bracia paczcie jeno
pomidory to raczej na surowke ;) zreszta nikt raczej pomidorow z poszki nawet nie daje do salatek. ale ja wiem o co chodzi. nie chce sie samemu ugotowac i pokroic, to fru marchewka albo seler ze sloika ;) nie mowiac o wszechohydnym groszku z puszki, zamiast z mrozonki, ktory smakuje prawie jak swiezy. albo fasolki, czy ryz preparowany z torebek, zamiast normalny. wyzej ktos podal salatke z brokula, wyglada sympatycznie. tylko czemu trzeba najpierw go moczyc? mam nadzieje, ze nie, ale pewnie niedlugo posypia sie jeszcze salatki gyros z cheminie przyprawionym kurczeciem, albo hit nowoczesnosci - z zpech chinskich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bracia paczcie jeno
* puszki i zupek, ze sie poprawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Brokuł ugotować al dente,podzielić na różyczki,dodać ser feta pokrojony w kostkę ,polać sosem vinagret i posypać uprazonymi na suchej patelni płatkami migdałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bulirzal
bracia paczcie jeno, zapomniałeś/łaś, że to wszystko musi być koniecznie utaplane w słoiku majonezu. Ewentualnie polane sosem z torebki, bo przecież winegret to taaaakie skomplikowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOŻE ZAMIAST KRYTYKOWAĆ DAJCIE
jakieś fajne przepisy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOŻE ZAMIAST KRYTYKOWAĆ DAJCIE
ja np lubię proste, małoskładnikowe :) często robię np: I brokuł al dente, pomidory, feta, orzechy włoskie, sos winegret II kurczak wędzony lub smażony, brzoskwinie lub słodkie gruszki, por, prażone migdały, majonez III świeży szpinak, pomarańcze, sos miodowo musztardowy, albo w sezonie - szpinak, truskawki, sos z octu balsamicznego i miodu IV fasolka szparagowa, al dente, wysmażony boczek, ser z niebieską pleśnią, prażone orzeszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena204
ta jest pyszna! - opakowanie tortellini (najlepiej z mięsem) - główka sałaty lodowej - 1 ogórek świeży - 3 pomidory - 1 papryka (najlepiej żółta) - 1 sos koperkowo-ziołowy - 3 łyżki jogurtu naturalnego - 3 łyżki majonezu - czosnek Makaron ugotować i wystudzić, sałate porwać. Ogórka, pomidory i papryke pokroić w kostkę. sos koperkowo-ziołowy przygotować według przepisu, dodać do warzyw. Jogurt wymieszac z majonezem, dodać czosnek ( ilośc zależy czy woliny bardziej czosnkowe czy mniej) całość razem wymieszać. Pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spaaaaammmm
O, wrzący spam wrócił? WON bo znowu zgłoszę do zablokowania, tym razem po IP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×