Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewelina2013

Urlop macierzyński a prowadzenie dzialalności gospodarczej.

Polecane posty

Gość Ewelina2013

Witam. Od grudnia 2012 prowadzę działalność gospodarczą i opłacam składki zusowskie zdrowotne w kwocie ok. 261zł. W lipcu spodziewam się dziecka i tutaj moje pytanie. Czy prowadząc działalność przysługuje mi zasiłek macierzyński? Jeśli tak to w jakiej kwocie ponieważ przy "uldze zusowskiej" wygląda to na pewno inaczej niż pracują normalnie i opłacając pełne składki. I kolejne pytanie. Czy mam możliwość otrzymania jakiegoś zasiłku na dziecko jako samotna matka prowadząc działalność? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bognaa
ja ci powiem jak to wygladalo u mnie... bylam na wlasnej dzialalnosci tez placilam preferencyjny zus, ale po 3 miesiacach musialam wrocic do pracy poniewaz ten preferencyjny zus sie obrocil przeciwko mnie... coprawda nie musialam podczas macierzynskiego oplacac pelnej skladki tylko ta czesc zdrowotna ale sama wiesz ze jak nie pracujesz to nie zarabiasz... a z zusu dostawalam co miesiac... niecale 300 zlotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bognaa
jakas masakra i kompromitacja, powiem ci tyle jesli jescze nie urodzilas a urodzisz lada tydzien to oplac ostatnia skladke jak najwyzsza sie da, to chyba ok 3 tysiecy. wtedy macierzynski zostanie wyliczony od ostatniej oplaconej skladki i bedziesz dostawac po 3 tysiace miesiecznie na czas macierzynskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bognaa
dowiedz sie najlepiej u swojej ksiegowej to ci powie jaka najwieksza skladke mozesz oplacic w ostatnim miesiacu przed porodem, zapozycz sie jesli kasy mie masz poniewaz to ci sie zwroci po 1 miesiacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina2013
Słyszałam też że jest możliwość opłacenia wyższej składki zusowskiej i wtedy otrzymuje się wyższy zasiłek macierzyński ale nie wiem czy można to zrobić tuż przed porodem czy dużo dużo wcześniej. Ponieważ płacę już od grudnia minimum i nie wiem czy jest możliwość podwyższenia tej składki aby później otrzymać więcej niż nie całe 300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina2013
Dzięki za odpowiedź ale nie wiem czy to nie będzie podejrzane jak miesiąc czy tam dwa przed porodem opłacę najwyższą składkę skoro teraz płacę minimum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×