Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość meganxyz

RYCZAŁT 2013 POMÓŻCIE

Polecane posty

Gość meganxyz

założyłam firmę na ryczałcie( nie jestem Vatowcem) i kupiłam Ewidencję przychodów i mam takie pytanie czy muszę wystawiać codziennie na koniec dnia Dzienne zestawienie Sprzedaży Nieudokumentowanej?? po co jeszcze raz to samo przepisywac z ewidencji przychodów?) po drugie w EWIDENCJI PRZYCHODÓW w rubryce nr 4 "NR DOWODU NA PODSTAWIE KTOREGO DOKONANO WPISU" co wpisuje?czy nr dziennego zestawienia sprzedazy czy w przypadku gdy np. pewnego dnia sprzedałam kilka rzeczy i wystawiłam na życzenie klienta rachunki - przypusmy 5 na dzień, to co wpisuje w 4 pozycje Ewidencji Prazychodów?te 5 rachunków czy dzienne zestawienie? nie bardzo to rozumiem. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfryt
Tak każdego dnia jeśli była sprzedaż nieudokumentowana rachunkiem musisz wypisać dzienne zestawienie sprzedaży nieudokumentowanej. Pamiętaj, żeby nie wliczać do tego rachunków!!! W ewidencji przychodu osobno Wpisujesz przychód ze sprzedaży nieudokumentowanej i osobno do których wystawiono rachunki. Polecam też prowadzić dla potrzeb własnych zestawienia jaki jest przechód ze sprzedaży na rzecz osób prywatnych a jaki na rzecz firm by wiedziec kiedy przekroczy sie limit , od którego obowiązuje kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meganxyz
czyli (jezeli dobrze zrozumiałam) gdy wystawię rachunek imienny na osobe prywatną to wtedy nie wliczam tego rachunku do ewidencji przychodu?przypuśćmy sprzedała w ciągu dnia dresy 20 zł, sweter 15 zł i szalik 10 zł, na dresy wystawilam rachunek 20zł, to wpisuje dzienne zestawienie sprzedaży 15+10 zł?, i podpinam rachunek czy jak? ja zielona jestem w tych sprawach :) dziękuje bardzo za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meganxyz
proszę o odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wqwertyghj
chyba tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfryt
Jeśli jest taka sytuacja jak Napisałaś to Robisz tak: Dresy rachunek osoba prywatna -20 Na koniec dnia wystawiasz dzienna ewidencje sprzedaży nieudokumentowanej na 35 (szalik+sweter) A w ewidencji przychodu zapisujesz dwoma pozycjami 20 i 35(bo dzienny przychód wyniósł 55)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfryt
Byka walnęłam. Sweter+szalik 25, a dzienny przychód 45.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×