Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lubie zielony balkon

kiedy zaczynacie zajmować się ukwiecaniem balkonów?

Polecane posty

Gość lubie zielony balkon

wynosicie donice z kwiatami? siejecie, sadzicie? macie iglaki? od kiedy wystawiacie donice na stałe na balkon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roladinia
gdyby tylko pogoda pozwoliła już dawno miała bym zielono , a tak wstrzymam się po świętach bedzie atak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmm ????
narazie to ja mam pełno śniegu na balkonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kipikasza
Ja moge trzymac roslinki okragly rok na oknie, nawet pelargonie. Zreszta juz maja pecze i niedlugo zakwitna a szafirki juz sie szafirza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balkoniku.kocham.cię
Ja w tym roku kupuje dwie sztuczne duże roślinki a doniczce, oraz dwa do powieszenia przez barierki ale prawdziwe kwiaty :) Zakupię wszystko w ikei , bo jak ostatnio byłam to nabrałam inspiracji. A czy Wy też będziecie przystrajać na lato balkonik do posiadówek wieczornych ? :D Zamierzam kupić jakieś drewniane siedzisko z poduchami i lampki :) W końcu po coś się ten balkon ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie zielony balkon
Sadzonki już są, zasiewy też już zrobiłam. Czekam pewnie na połowę maja,by wystawić to na balkon - podobno po zimnej Zośce. Myślałam, że uda się wcześniej, ale się nie zapowiada. Nie wiem, czy tyle wytrzymam. U mnie na balkonie zagoszczą głównie krzewy i byliny, więc mogłabym ryzykować: tamaryszek, dereń, rokitnik, pięciornik, tuje, bukszpany, rozchodniki, rododendrony. Wysiałam też słoneczniki. Mam też funkie, azalie, smagliczkę i bluszcz. Posiadówki wieczorne na balkonie to miejski letni luksus:) Mam dwa wygodne fotele ogrodowe i stolik. Macie jakieś doświadczenie z lampkami słonecznymi? Daje to to światło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz mieć wielki balkon ... zazdroszczę co do lampek solarnych - to pic na wodę, dają bardzo słabe światełko, mogą np. w ogródku wyznaczać ścieżkę orientacyjnie, przy bezksiężycowej nocy mam dwie na balkonie i tak sobie mdławo świecą, ale efektu ozdobnego nie ma a co do zagospodarowania balkonu.,.. u mnie w nocy -15, więc mogę zapomnieć, choć zwykle robię balkon przez wszystkimi, i w maju mam już pięknie, koolrowo... nie wiem, jak w tym roku, to już nie zależy ode mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balkoniku.kocham.cię
Ja w ikei znalazłam takie lampki http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80244202/ tylko trochę drogie.. ale coś się pomyśli , do lata jeszcze trochę czasu, a za oknami zimaaa ;/ Mnie najbardziej rajcuje takie siedzenie latem na balkonie, też myślałam nad stolikiem i dwoma krzesłami ale takie siedzisko to moje marzenie :D http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/outdoor/roomset/20133_odro09a/ popatrzie na ten pomysł dziewczyny, z tym siedzeniem i oparciem drewnianym , no dla mnie bomba :D Lampy na balkon muszą dawać dobre światło, nie za mocne ale żeby było widocznie :) Jaką macie podłogę na balkonie ? Ja mam płytki ale drewniana podłoga to jest coś !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daggmara
Dziewczyny, a nie boicie się, ze te piękne roślinki zostaną pożarte pzrez mszycę i wszytsko na nic? Ja 1 lata temu i rok temu wydałam majątek na piękny balkon i wszystko w końcu trafiło do śmietnika :-( :-( :-( duże krzaki bukszpanu, zrobiły się żółte, potem brązowe,suche :-( 30sztuk bluszczu padło przez mszyce (kolejna kasa wydana na różne specyfiki). Posadziłam sałatę - zżarła ją mszyca. Jedyne co przetrwało to choinka i pelargonia, której szczerze nie cierpię :-O Myślicie, ze ziemia którą teraz mam na balkonie sprawi, ze nowo posadzone w niej roślinki znów zacznie zżerać mszyca, czy mróz wszystko wymroził? a moze mszycę przynoszę do domu już na sadzonkach, albo w nasionach? Dodam, ze wszytskie roślinki mi padły chociaż chuchałam na każda z osobna i traktowałam dokłądnei tak, jak wyczytałam w necie, z epowinno się dbać. Poradźcie mi coś, bo marze o własnej oranżerii na balkonie, zwłąszcza chcę odgrodzić sie od sąsiadów (bluszcz miał mi pomóc, ale padł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balkoniku.kocham.cię
Może złe miejsce po prostu na roślinki ? Kup jakieś specyfiki do roślin, na pewno w kwiaciarni Ci dobre rzeczy polecą. A jak nie to kup sztuczne roślinki, teraz są takie piękne ! Ja , tak jak pisałam kupuję w tym roku dwie spore roślinki sztuczne żeby się własnie odgrodzić :D a tylko dwa kwiatki na letni sezon jakieś żywe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszyce nie siedzą w ziemi ani w nasionach, tylko a roślinach i latająw powietrzu od mszyc są odpowiednie opryski, no i trzeba dbać o ogólna dobrą kondycję roślin jakoo roślinę pnącą okrywową proponuję winobluszcz, lepiej osłania, bo ma większe liście i szybciej rośnie 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pandemoniu-m
I gdzie ta wiosna... ja już tylko przebieram nogami ze zniecierpliwienia , kiedy nadejdzie czas wyjścia na ogródek, taras.. i ukwiecanie! W zeszłym roku zainwestowaliśmy z mężem w modrzewiowe deski tarasowe http://sklep.drewbud.pl/deski-tarasowe-c-1.html i od tamtej pory kwiatowe zdobienie tarasu stało się jeszcze przyjemniejsze, bo całość się super komponuje. A na przyszłość - tego typu deska tarasowa jest niesamowicie wytrzymała, polecam wam wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porażone oko
wstałam ,przez okno wyjrzałam i z sił opadłam , biel bezkresna mnie poraziła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość de deski tarasowe
wystarczy poukładać są jakoś mocowane, czy trzeba je jakoś kleić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w weekend majowy zawsze już miałam piękny kolorowy balkon, gdzie czasem spędzałam całe dnie, jak akurat nigdzie nie wyjeżdżaliśmy nie wiem, jak będzie w tym roku, na razie to mam po kostki śniegu :( 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie zielony balkon
też mi się wydaje, że w tym roku z wcześnie ładnym balkonem się nie uda, a właśnie taki miałam plan :( póki co donice stoją sobie w chłodnym lokum i już po 20-30 cm mają nowe wiosenne przyrosty rozchodników i host, różaneczniki mają już po 5-10 cm przyrosty, bukszpany też ruszyły na balkon wystawiłam jedynie donice z iglakami i krzewami - nie chcę ich przegrzać w swojej komórce blokowej gdyby tylko pogoda pozwoliła wyniosłabym już wszystko na balkon, a tutaj sypie mi śnieg co do mszyc - na moje 10 piętro w wielkim blokowisku w palącym słońcu nie dociera zbyt wiele stworzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie zielony balkon
balkon nie jest duży, typowa loggia, 5 metrów z hakiem na metr z hakiem tylko rośliny jeszcze nierozrośnięte i się wszystko mieści:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×