Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izabella000

Studia projektowania ubioru :)

Polecane posty

Gość izabella000

jestem w 1 klasie licealnej zawsze chcialam isc na medycyne ale zdałam sobie sprwe , że będą to niespełnione marzenie . Jednak interesuje sie moda , mam wlasnego bloga , a moja mama jest krawcowa , wiec mam dostep do maszyny , przyrzadow krawieckich i materiałów . Dlatego od jakiegos czasu probuje cos wlasnego projektowac oraz zatsanawiam się nad studiami zwiazanymi z projektowaniem ubioru Ktoś z wam ma styczność z studiami tego typu ? Jakie polecacie ? Gdzie ? Ile kosztują ? Czy warto "pchać się " Co trzeba zdać na maturze ? Co się tam robi ? Wielkie dzięki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sapu
W krakowie jest szkoła artystycznego projektowania ubioru. Nie są to studia, ale zarówno szkoła jak i absolwenci odnosza sukcesy. Zaocznie koszt to ok 400 zl miesięcznie, dziennie ok 500 zl na miesiąc.Do tego dochodzą koszty związane z zakupem art. plastycznych (farby, ołówki, różnego rodzaju artykuły plastyczne i takie, ktore nie sa związane z plastyka bezpośrednio, ale będą potrzebne), na późniejszym etapie nauki trzeba doliczyć koszty materiałów (zwlaszcza dużo mogą kosztować materiały na kolekcje dyplomową). Ogólnie bardzo ciekawe zajęcia, rozwijające wyobraźnię, kreatywność... Bardzo wymagające - dużo zajec i dużo pracy, zaliczeń, wymagań na każde zajęcia i zaliczenie semestru. Dwa razy w ciągu roku odbywa sie pokaz (modelki, cała oprawa zakaźna z pokazem, udział mediów, sponsorów ), na ktory każdy musi przygotować projekt i jego realizację. Zeby wziąć udział w pokazie zrealizowany strój musi być zaakceptowany przez komisje, która ocenia (czasmi bardzo surowo i jest troche nerwów), ale sam pokaz też jest ciekawym doświadczeniem. Większość zajec to zajęcia praktyczne, ale jest też troche teorii. Zajecia to np. kilka rodzajów projektowania ubioru (w różny sposób podchodzą do tematu, rozwijaja w różny sposób), rys. zurnalowy, malarstwo, nauka o tkaninach, konstrukcja ubioru, technologia, historia sztuki, historia ubioru, rysunek, technologia, projektowanie biżuterii, projektowanie obuwia, fotografia, style w modzie, kompozycja, akcesoria, struktury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×