Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość udało się,ale nie całkiem

2 latek robi kupę w majtki po odzwyczajeniu od pieluch. P-O-M-O-C-Y !!!

Polecane posty

Gość udało się,ale nie całkiem

Mój 2 letni syn zaczął 2 tygodnie temu przesypiać noce bez sikania w pieluchę,więc stwierdziłam,że można pożegnać pampersy. Udało się w 3 dni. Jednak jest jedno ale. Otóż mały nie chce robić kupy ani na deskę ani na nocnik. Próbowałam nawet pieluchę mu założyć jak widziałam że mu się chce-wtedy biega pod domu i podskakuje,bo nie chce zrobić. Ale efekt był taki,że 3dni nic nie było. Teraz jest codziennie-ale w majtkach :O Co można zrobić w takiej sytuacji? Tłumaczę mu na spokojnie,mówi że rozumie,a jednak następną też robi w majtki a na nocniku wstrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam podobny kłopot
Tyle że mój właśnie wola o pieluchę i wali w pampka. W przedszkolu załamują ręce. Na szczęście prywatne i go nie wyrzucą,tyle że mój ma już 4 lata :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mąż jej nie pomaga to mu zrobi
Cztery lata i pielucha? to już zaniedbanie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raydwa
A tam zaniedbanie!! dzieci są rózne i nie ma co oceniac. Do autorki: cierpliwość cierpliwość cierpliwość w koncu sie nauczy,wiem z doświadczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może spróbuj z
grającym nocnikiem- jak zrobi kupkę będzie grała melodyjka, u nas dzięki temu nie protestowali chłopcy żeby zrobić do nocnika. Ostatecznie jak widzisz że mu się chce to posadź i niech robi, tylko nie na siłę bo się zrazi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochane , niektóre
dzieci boją się widoku kupy ! Moja córka odkąd zobaczyła kupę w nocniku tak się przestraszyła że płakała jak już zrobiła i odrazu chciała na ręce :D. Co dziwne, w majtki nie miała oporu zęby zrobić bo wydawało jej się że tak kupa jest spójna z jej pupą , że nie wyleci i jej nie zobaczy. Pewna pani psycholog mówiła że dzieci dopiero muszą się nauczyć że kupa to oddzielna rzecz, że to nie jest nic co zgubilismy tylko że to zbędna sprawa którą trzeba usunąć i zrobić jej pa pa :D. Niektóre maluchy uważają że to ich "rzecz" i nie chcą tego zostawiać w muszli klozetowej bądź nocniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam nie
Pieknie to napisalas:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moze sprobujcie takie pieluchomajtki - wygladaja troche jak majtki nie wolno dziecka sadzac na nocnik do robienia kopy, jesli nie chce robic na nocnik, a najlepiej zrobic kilkutygodniowa przerwe jesli ma stres chwalic kope, ze super kopa z pupy wyszla, brzuszek sie cieszy i dobrze czuje teraz i teraz ja razem wyrzucimy wiekszosc dzieci staje sie gotowa do treningu czystosci od wieku 2,5, wiele konczy trening w wieku ok 3,5 roku tak, dzieci sa rozne, a dla dziecka nie ma prawie nic gorszego niz zestresowana mama moja 2,5 roczna corka tez nie chce robic kopy na nocnik i widze jak powolusienko do tego dojrzewa, a sikac na nocnik i na sedes od 4 mcy uwielbia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj do pol roku robil w majteczki kupke, nigdy nie robilam afery ale tlumaczylam ze robi sie na nocniczek i sam zaskoczyl. Trzeba dać czasu i byc wyrozumialym i cierpliwym:) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój też tak robi ale nie robie z tego afery; przyjdzie pora i na nocnk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sorry ale 4 letnie zdrowe dziecko i pielucha to jednak nie tylko zaniedbanie ale i ogromne lenistwo. Tym bardziej mozna wywnioskować to po słowach matki, która cieszy się, że prywatne przedszkole to nie wyrzucą. Przez tydzień dziecko trzyma się w domu, pieluchy pod żadnym pozorem nie zakłada i nie ma probemu. Współczuję tym paniom co się nim opiekują 4 letnie autystyczne dzieci w wieku 4 lata często nie noszą pieluchy i kupę robią normalnie a tu takie cuda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
swiat zwariowal kobiety jestescie leniwe i bardzo wygodne to za duze dzieci na nocnik i dlatego jest jak jest one po prostu sie przyzwyczajily do srania w gacie i bedzie trudno . bestresowe wychowanie....glupota ludzka...bo daje o wiele wiecej stresu!!!!!kobiety matki zastanowcie sie wasze dzieci sa juz malymi ludzmi i juz maja swoje przyzwyczajenia nawyki i jednym z nich to wlasnie pampers niewyliczajac ulubionej zabawki bez kturej niezasnie,bajki,jego miejsca przy stole,talerza,ulubionych spodenek czy niemam racji?wiec jak maja sie pozbyc pampersow te nasze pociechy????jak ktos z was nierozumie oco mi chodzi to niech zdejmie wlasne gatki i wyjdzie na zakupy oczywiscie w spodniach no i mamo jak sie czujesz bez majtek???bezstresowo???przecierz nikt niewie ze ich niemasz wlasnie teraz na pupie!!!!!a moj wniosek z tego ze mam wnuka 28miesiecy biedactwo sie zozplakal jak przyszlam i za zaslony schowal bo mama go wlasnie w tym dniu pampersa pozbawila!!!!raczki trzymal skrzyzowane przed soba jakby nic ma sobie niemial.szkoda mi tych biednych dzieci one teraz musza dojrzec emocionalnie do pozbycia sie pampersa a nie ze tego niepotrafia.glupota rodzicow a dzieci cierpia.ja swoje w 8m sadzalam na sedes jak widzialam ze kupke chce i rano jak z sucha pielucha sie obudzilo baz stresu bez nerwow i jakos sie do kupy nieprzywiazywaly emocionalnie.smiechu warte tw wasze wypowiedzi.15lat do tylu lekarz dzieciecy uznalby 3 latka srajacego w pieluchy jako uposledzone umyslowo bo dziecku miedzy 16 a 20 miesiacem rozwija sie czynnosc panowania nad zwieraczami i nie mowcie mi ze nie bo wasze pociechy wstrzymuja sikanie i kupe do czsu kiedy zejda z nocnika zeby zaraz ja zrobic i potrafia sie schowac!!!!czy to nieprawda???!!!!niedobrze mi sie robi jak slysze bestresowe wychowanie.niezostalo mi nie jak tylko rzyczyc wam drogie mamy udanej naprawy swoich bledow powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn walił kupę w pieluche do 4 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka kiedy zaczęłą wołać na nocnik kiedy miałą 23 miesiące właśnie tak przed 2 urodzinami. Wołała siusiu, ale kupe jeszcze robiła w majtki przez kolejne 3 tygodnie. Może to świeże i dlatego. Tłumacz spokojnie i nie krzycz. U nas minęło własnie po 3 tygodniach. Zaczęła wołać kupe też na nocnik. Odblokowała się po prostu i tyle. NIe panikuj to minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebillmobilny
Taaaa, kiedys sadzano dzieci wczesnej na nocnik, bo byly gotowe? Czy przez pieluchy tetrowe, ktorych sie prac nie chcialo? Ladny wyklad o lenistwie, tylko, czy jego adresatki dobre? Stresu z wychowaniem jest dosc, nie ma jeszcze sensu walczyc z fizjologia tak malego dziecka, o ktorej teraz pewnie wiecej wiafomo niz kilkanascie lat temu. Moje sie nauczyly w 2-3 dni w wieku 26m i niecalych dwoch lat, po kilku wczesniejszych, nieudanych podejsciach. A i to tylko w dzien, bo w nocy ciagle nie byly gotowe i spaly w pieluszce syn do ponad 5 lat, corka do 3. Ciekawe jak mialam je wczesniej wyszkolic w trzymaniu moczu w nocy, zeby nie zostac nazwanym leniem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tłumaczyłam córce że zalęgną się jej robaki w pupie .jak nie bedzie robic kupy do nocnika Pokazałam robaki jakie i ze to brud itp i zaczeła robić .Moja sasiadka trochę drastycznie postapiła jak dzieciak zrobił kupe to tak chodził az dupa mu sie odparzyła i nie pozwoliła zdjac tych gaci .No cóz na kazdego co innego działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×