Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciasto na wielkanoc

Ciasto na Wielkanoc,a brak funduszy

Polecane posty

Gość ciasto na wielkanoc

Krucho u mnie z kasą.... Święta tez będą cieniutkie... Chciałabym mimo to upiec jakieś dobre,w miare efektowne ciasto ... Mam : jajka,mąkę,margarynę,miód,cukier... Mogę dokupic ser w wiaderku (są teraz tańsze,w promocji) Trudniej będzie z bakaliami,bo są drogie.... Czy da sie z tego coś upichcic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromka chleba ze smalcem
Moze jakis sernik, nie musi miec bakali. Ja na twoim miejscu ogolnie dalabym sobie spokoj z jakimkolwiek szykowaniem jedzenia na swieta, zrob lepszy obiad, i tyle. Ja uwolnilam sie od tego parcia swiatecznego, szykowania masy jedzenia, sprzatania, mycia okien i ogolnie calego tego szalenstwa. Moze dlatego ze nie mieszkam w polsce i tutaj wielkanocy nie obchodzi sie tak uroczyscie, dla mnie to kilka dni wolnych od pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto na wielkanoc
tez nie mam takiego parcia... Nie uznaję też zasady "Umyj okna Jezusowi" :P Nie robię 5 sałatek,jajek na 10 sposobów i takie tam... Jednak choc jeden jakiś placek chciałabym upiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromka chleba ze smalcem
"umyj okna jezusowi" dobre heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie wyleczylam z wszelakich swiat ,a przepisow na ciasta w necie jest mnostwo-pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rrrettyyyyyyyyyy
ja piekę taki twór, coś jak babkopiernik;) łatwe, bez ceregieli 5 jabłek pokroić w takie kawałki jak do kompotu posypać je 3 łyżeczkami cynamonu i plus dwie łyżki kakao 2 szklanki mąki 4 jaja pół szklanki oleju łyżeczka sody łyżeczka proszku do pieczenia bakalie (rodzynki, orzechy) - nieobowiązkowo wszystko wrzucać na siebie, po pół godziny wymieszać i upiec 40 min w 180 stopni naprawdę dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zapomnij o wielkanocnych dekoracjach na stole. W ładnej oprawie nawet skromniejsze ciasto będzie super wyglądać i smakować. Postaw wazon z gałązkami brzozy (może do świąt zdążą się jeszcze rozwinąć zielone listki) lub z baziami. Z jajek zużytych do ciasta możesz zrobić wydmuszki można je pomalować, obkleić kolorowym papierem, resztami koronki, wstążek i zawiesić na gałązkach w wazonie. To nic nie kosztuje. W necie można znaleźć mnóstwo inspiracji na ten temat np. http://pinterest.com/pin/426505027180931362/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może jakieś ciato jogurtowe albo muffiny? Sernik tez może być. Sporo rzeczy juz masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam taki swój sprawdzony
Świetne niedrogi ciasto "kwitnący tulipan" 1 i 1/2 szklanki mąki szklanka białek (6-7 białek) 3/4 szklanki cukru 3/4 szklanki oleju 1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia 4 łyżki wody 1/2 szklanki maku 2 łyżki kakao 1 kisiel truskawkowy/wiśniowy/żurawinowy Przygotowanie: Białka ubić na sztywno ze szczyptą soli, pod koniec ubijania stopniowo dodawać cukier, dokładnie zmiksować. Mąkę przesiać z proszkiem do pieczenia, dodawać partiami do masy z białek, dalej ucierając (na małych obrotach), następnie dodajemy olej i wodę, mieszamy. Ciasto dzielimy na 4 części: pierwszą pozostawiamy białą, do drugiej dodajemy kakao, do trzeciej kisiel, a do czwartej mak i dokładnie mieszamy do połączenia składników. Ciasto przekładamy do formy posmarowanej olejem i wysypanej bułką tartą w dowolnej kolejności. Ciasto pieczemy w piekarniku nagrzanym na 180 stopni przez około 40-45 minut (do suchego patyczka). Po upieczeniu i wystudzeniu ciasto możemy polać polewą, lukrem, roztopioną czekoladą lub posypać cukrem pudrem i dowolnie udekorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×