Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość inniejsza

Chudnę ZA SZYBKO !

Polecane posty

Gość inniejsza

Witam! Moim problemem jest to, że chudnę za szybko. przynajmniej tak mi się wydaje i boję się, że wszystko wróci do mnie ze zdwojoną siłą. Nie mam nadwagi - BMI w normie, odchudzam się dla siebie :) nie stosuję diety - po prostu nie jem słodyczy, tłustych rzeczy, fast foodów. 3 godziny przed snem jem ostatni posiłek i ćwiczę 2 razy dziennie - ok 40min-50min rano i wieczorem. takim sposobem schudłam 5kg w 1,5-2 tygodnia. czy to do końca normalne ? może powinnam zmniejszyć tempo ? pasuje mi chudnięcie, ale nie chcę później w lecie przytyć 2 razy więcej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaNl
Jak widzę odżywiasz się rozsądnie i ćwiczysz, więc wszystko powinno być dobrze. Aby nie było efektu jojo musisz zachować taki styl życia na stałe. Oczywiście jeśli chodzi o odżywanie. Co do ćwiczeń, to wykonuj je nadal, ale zastanów się czy 2x dziennie to nie za wiele. Organizm musi się też regenerować, a do tego potrzebuje czasu. Oczywiście jeśli czujesz się świetnie i uważasz że dasz radę ćwiczyć tak zawsze, to nie widzę przeciwwskazań. Jeśli zachowasz dietę na stałe i aktywność fizyczną minimum co drugi dzień, to nie musisz sie obawiać powrotu wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaNl
Jeszcze jedno napisz jakie ćwiczenia wykonujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inniejsza
każdy "trening" i rano i wieczorem składa się z: 15 min na orbitreku 50 brzuszków ćwiczenia rozciągające - skłony na stojąco i na siedząco damskie pompki wymachy nogami w tył - nie wiem jak to inaczej nazwać :D ćwiczenia wzmacniające mięsnie pośladków - są to konkretne ćwiczenia, jeśli zajdzie potrzeba wytłumaczę na czym polegają :) rowerek (ten na leżąco) z uniesioną do góry głową - na mięśnie brzucha i znowu 50 brzuszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaNl
Widzę że stawiasz głównie na brzuch. Po ok. 5 tygodniach mięśnie przyzwyczajają się do danych ćwiczeń i aby reagowały na nie nadal potrzebne są albo zmiany szybkości wykonywania, albo zwiększenie powtórzeń, tylko ile można te powtórzenia zwiększać;) Trzeba po tym czasie znaleźć dla nich inne ćwiczenia. Najłatwiej oczywiście jak ktoś chodzi na siłownię, bo wtedy wybór jest naprawdę przebogaty. Na te ćwiczenia nóg (wymachy) dobre są takie obciążniki, które zakłada się na kostki. Rozciąganie rób na sam koniec ćwiczeń. Pomoże to rozluźnić mięśnie i na drugi dzień będą mniej bolały. Warto włączyć ćwiczenia z handelkami. Jest wiele świetnych ćwiczeń na mięśnie ramion i placów, właśnie z nimi. Jak nie musisz dużo chudnąć, to warto zadbać o to by ćwiczenia ładnie modelowały sylwetkę, zarysowały się mięśnie i ujędrniło ciało. Pomagają w tym właśnie ćwiczenia z obciążeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaNl
Ćwiczenia z hantelkami oczywiście miało być;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaNl
No to jak pisałam, dieta musi pozostać na stałe i aktywność fizyczna też, ale nie katój się na siłę. Ćwiczenia muszą Ci przynieść radość. Jak będziesz ćwiczyła z obciążeniami zdobędziesz też mięśnie, a co za tym idzie zwiększy się Twój metabolizm i będziesz miała jędrne, ładnie zarysowane ciałko. Czasami jak się szybko chudnie, a nie myśli o mięśniach, to zostaje miękka pupa i obwisła skóra na ramionach, a tego nikt nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość de.anna
O to żeby nie było efektu jojo także trzeba dbać, najważniejsze aby nie wrócić do starych nawyków żywieniowych i ruszać się, ewentualnie therm line zawsze pod ręką mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieogarnięta

U mnie jest tak ,że nie chce się odchudzać... Pasuje mi moje ciałko,  BMI prawidłowe... Ale sama chudne ,trochę się tego boję, bo jednego dnia zjadłam bardzoo dużo (to była impreza) :pizza , chipsy i mnóstwo słodyczy. Naprawdę dużo zjadłam. Następnego dnia wchodząc na wagę spodziewałam się 1/2 kg więcej...  A schudłam 1,5kg! W jeden dzień! Szczerze to się boję, bo nie chce chudnąć. I to jeszcze w takim tępie. Proszę doradźcie coś 😞 Dodam ,że to nie pierwszy raz zamiast przytyć chudnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOVA

A może by tak... NOVA Centrum Edukacyjne?
NOVA Centrum Edukacyjne da Ci to, czego potrzebujesz? 
Bezpłatne kierunki, własne pracownie specjalistyczne i nauczyciele z pasją? Tak, to u Nas 
Przyjdź z dowodem osobistym i zapisz się! Liczba miejsc ograniczona, dlatego zapraszamy, jak najszybciej! 
ul. Krakowska 17/9  Tarnów 143000350/796400893

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×