Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Maykel

Staż z Urzędu Pracy

Polecane posty

Gość Maykel

Witam Was serdecznie Chcę się ubiegać o staż przez urzędzie pracy. Martwi mnie jedynie wymóg o przepracowanym czasie nie wynoszącym więcej niż 6 miesięcy. Otóż pracowałem za granicą przez biuro pośredniczące (holenderskie) przez niecały rok. Raz jak się zarejestrowałem w UP, to w karcie bezrobotnego wpisałem, że pracowałem przez ten okres poza Polską, niestety (albo i stety) spóźniłem się z podpisem i teraz będę się drugi raz rejestrował. Moje pytanie jest takie czy jak będę wypełniał drugi raz kartę (babka z UP stwierdziła, że mimo iż nic w moich aktach się nie zmieniło, kartę będę musiał wypełnić jeszcze raz) to pominąć tą pracę za granicą? Czy Oni przechowują stare karty bezrobotnych? Boje się, że może wyjść ze na jednej napisałem tak, a na drugiej inaczej. Jeśli tego nie zrobię to nicy ze stażu Proszę o jakieś porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwww
jak ja się rejestrowałam 08.2012 to w kompie miała te dane jak się rejestrowałam 1 raz - kiedyś, więc jakieś tam dane wpisują. Zadzwoń na ich infolinię 0800 na pewno mają, zapyytaj. Radzę nie oszukiwać, bo jak dojdą prawdy będzie kara - trzeba będzie zwrócić kasę. Ewentualnie jak nie będziesz mogła mieć stażu, zapytaj o przygotowanie zawodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maykel
Jestem facetem :D Napisałem tu bo widzę, że dość popularne jest to forum a babki zawsze jakoś takie lepiej obeznane są. Mam zadzwonić na infolinię i się czego spytać? Bo nie bardzo rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a powiedz nam
skąd wymyśliles to 6 miesięcy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwww
Sorki, no po prostu, chcesz wiedzieć jak najwięcej informacji o stażu absolwenckim: - jakie warunki trzeba spełnić, -ile płacą, -ile trwa maksymalnie, 2 pyt.a co w przypadku osób które mają doświadczenie 6 miesiecy i np. 10 dni, co oferują, jak mogą pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a powiedz nam
ale co wy gadacie o tych 6 miesiącach przepracowanych ? ja bylam na przygotowaniu zawodowym pol roku, pozniej 3 mi3esiace zatrudniona, pol roku w anglii i jakos teraz bez problemu mam przyznany staż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a powiedz nam
przygotowania zawodowego już nie ma, są tylko staże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maykel
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3430204&start=30 W tym temacie przewinęło się parę razy, że staż jest dla osób, które nie mają przepracowanych 6 miesięcy. Wiem głupie to ale tak kobitki pisały, że niby staż jest aby zdobyć doświadczenie a jak ktoś pracowała, to znaczy że jakieś tam ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALINKA_MI
Wejdź na swój urząd pracy i przeczytaj regulamin,może spełniasz tez inne kryteria ja mam 33 lata i 10 lat pracy ,jestem na stażu teraz jako długotrwale bezrobotna Okres organizacji stażu trwa do 6 miesięcy dla: 1.bezrobotnych długotrwale zarejestrowanych albo po zakończeniu realizacji kontraktu socjalnego, 2.bezrobotnych powyżej 50 roku życia, 3.bezrobotnych bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego lub bez wykształcenia średniego, 4.bezrobotnych samotnie wychowujących co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia, 5.bezrobotnych, którzy po odbyciu kary pozbawienia wolności nie podjęli zatrudnienia, 6.bezrobotnych niepełnosprawnych, Okres organizacji stażu trwa do 12 miesięcy dla: 1.bezrobotnych do 25 roku życia, 2.bezrobotnych , którzy w okresie do upływu 12 miesięcy od dnia określonego w dyplomie, świadectwie lub innym dokumencie poświadczającym ukończenie szkoły wyższej, nie ukończyli 27 roku życia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×