Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani co ciasto dobre robi

jak zestalić krem do ciasta na bazie czekolady ?

Polecane posty

Gość Pani co ciasto dobre robi

Mam taki oto krem stopione 1,5 tabliczki czekolady na 50 ml mleka, potem w to wmiksowany banan, do tej masy ubite 3 żółtka z cukrem pudrem i do masy jeszcze ubity kartonik kremówki ( z fixem - bez fixu zepsułam 2 smietany..) krem zajebisty w smaku tylko za mało stały, spływa ,jak go zestalić? bo następnym razem chciałam na to nałożyć truskawki i galaretkę może żelatyna? jak się ją obsługuje? fix już jeden jest w tej bitej smietanie proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
wstaw do lodówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani co ciasto dobre robi
nie pomogło, było całą noc, było smaczne, ale przy krojeniu spływało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani co ciasto dobre robi
????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
ja bym nie dawała w ogóle tych żółtek z cukrem roztopiłabym czekoladę z odrobiną mleka, ostudziłabym i dodała do ubitej śmietany jeżeli musi być też banan - to banana bym rozdrobniła, dodała niewielka ilość ubitej śmietany i wtedy całość do reszty śmietany, delikatnie wymieszać i tyle a jeżeli chcesz dodać żelatynę - to rozpuść ją w niewielkiej ilości wrzątku, przestudź i dodaj do śmietany już po ubiciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani co ciasto dobre robi
śmietana po ubiciu z fixem była sztywna, chyba żelatyna da ten sam efekt ale całość się rozjeżdża, taki miałam przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani co ciasto dobre robi
żółtka powinny wiązać przecież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani co ciasto dobre robi
teraz są takie śmietany, że ubić się nie chcą 2 zmarnowałam, dopiero 3 (poszłam po fixa do sklepu - w przepisie nie było) próba udana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
żółtka nie wiążą niczego gdybyś podgrzewała krem z żółtkami, np na parze, to by gęstniał ale na zimno żółtka niczego nie spajają fix i żelatyna dadzą ten sam efekt, moim zdaniem to psucie śmietany ;) ale je jestem tradycjonalistką zresztą moim zdaniem nie powinno się dodawać surowych żółtek do kremu do tortu, bardzo dziwny ten przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie tez nie dodaję
surowwych żółtek jeśli już ubijam żółtka na parze,krem wtedy jest pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnol dziołszka
przyszłościowo doradzam pod koniec zmieszania składników dodać rozpuszczonej żelatyny , ona zwiąże krem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani co ciasto
żółtka były ubite z cukrem pudrem, nie były takie luzem wrzucone też myślałam o tej żelatynie, ale jak już jest fix to nie przeszkadza ta żelatyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani od ciasta
naprawdę krem jest zajebisty w smaku, dziś piekę biszkopt, chcę zrobić ten sam krem i na to truskawki i galaretka, tylko jeszcze nie doszłam jak to rozegrać by wszystko się udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
nie dodawać surowych żółtek (ukręcenie ich z cukrem niczego nie zmieni) skąd ten przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani od ciasta
przepis z chwili dla Ciebie a powiedz to żółtka rozwalają ten krem? bo smakują, wiem o salmonelli....ale mam jajka z dobrego źródła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
podejrzewam, że główny problem to żółtka banan też nie ułatwia sprawy sprawdź jeszcze raz, czy nie ma tam przypadkiem mowy o ukręceniu tych żółtek z cukrem na parze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
ja bym chyba osobno dała cienką warstwę z banana z odrobiną zagęszczacza (np. żelatyny), a żółtek bym nie dawała wcale, albo ubiłabym je na parze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani od ciasta
ślicznie dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×