Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malinowa mandarynka11

Proszę o pomoc! Urlop macierzyński-co,gdzie,kiedy?

Polecane posty

Witam, jestem w ciąży. nie dawno trafiłam do szpitala na kilka dni,a więc od kilku tyg. po wyjściu ze szpitala jestem na zwolnieniu. Rodzę na dniach. W czasie ciąży nie korzystałam z urlopu macierzyńskiego( do którego wiem,że musiałabym złożyć wniosek u pracodawcy) ponieważ postanowiłam całość wykorzystać po porodzie. z t ego co czytałam dowiedziałam się,że będą mi przysługiwały 20 czy 24 tyg. urlopu maciezryńskiego ,które jak tam jest napisane niby nastąpią AUTOMATYCZNIE,a jedyny przypadek,w którym miała bym złozyć wniosek to tylko ten jeśli po upływie tych tyg. macierzyńskiego chciała bym przejść na urlop rodzicielski trwający kolejne 28 tyg. Więc moje pytanie. Czy to znaczy,że kiedy urodzę mam ani do pracodawcy,ani do ZUS-u nie składać zadnych wniosków,niczego o macierzyńskie bo automatycznie oni juz będą wszystko wiedzieć i normalnie dalej będę miała ciągłość w wypłacie???? I jeszcze w jaki sposób miała bym się spodziewać tych pieniędzy skoro podczas normalnej pracy miałam wynagrodzenie wydawane po prostu na rękę ??? nie na konto,ani adres... czy mam do Zus-u podać numer konta czy oni do npracodawcy będą wysyłać a on do mnie czy jak>...? Jeżeli ktoś wie bo miał lub ma taką sytuację albo bardzo dobrze się orientuje w tych prawach to proszę o pomoc!!! Boję się,że coś trezba będzie złożyć a ja tego nie zrobię i wtedy nie dostanę pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja polecam tak
pieniadze to sa z zasilku macierzynskiego. Po urodzeniu dziecka zanies do pracodawcy druk ze szpitala o dacie porodu i akt urodzenia dziecka, pracodawca w terminie niezwlocznym ma przeslac to do zusu. Wtedy dostaniesz pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×