Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość I love Kiki D

Żywopłot- dzika róża+ dereń jadalny?

Polecane posty

Gość I love Kiki D

Proszę o pomoc kogoś doświadczonego! Czy mogę zrobić następujące połączenie? Czy dereń jadalny nadaje się na żywopłot? Nie "pogryzie się" z różą? Myślę o rosa canina albo rosa rugosa (bardziej o tej drugiej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słabo gotująca
Dereń jadalny rośnie dość wolno , na żywopłot raczej dereń o czerwonych pędach bodajże biały .Rośnie szybko ,rozkrzewia się i nie ma z nim problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Kiki D
Tylko, że chciałabym korzystać z owoców obu roślin. Hmm, w takim razie dereń posadzę, ale nie jako żywopłot po prostu. A jeśli ma Pani doświadczenie z tą rośliną- po ilu latach mogę spodziewać się owoców? Do czego mozna przyrównać ich smak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wydaje mi się,że to nie
przejdzie,żywopłot trzeba przecierz non stop przycinać więc nie będzie miał szans zaowocować ani z róż ani z derenia.Chcesz owoców posadż róze i derenie na luzie,a żywopłot posadź np. z tui,berberysa,cisu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żywopłotu nie trzeba przycinać są dwa typy prowadzenia żywopłotu - formowany i naturalny jeden trzeba przycinać, drugi nie zalezy, ile chcemy przeznaczyć miejsca na ów żywopłot jeśli chcemy, żeby kwitł i owocował, to nie może on być zbyt gęsty ani zbyt intensywnie przycinany 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słabo gotująca
Róże mam dwie -takie dzikie ,owocują jak szalone a zaczęły już po 2 latach. Dereń mój ma w tej chwili ok 1,8 wysokości ,rośnie 4 lata i w zeszłym roku zakwitł,ale owoców nie miał .W tym roku ma pąki - zobaczę co będzie. Też posadziłam go z nadzieją na owoce i tą słynną nalewkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Kiki D
Dziękuję za odpowiedzi :) Słabo gotująca- dziękuję za konkrety. Rozumiem, że rosną sobie oddzielnie jako krzaczki? Ja też myślę między innymi o nalewce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×