Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Diablica

który przepis na jabłecznik jest lepszy?

Polecane posty

Będę robiła jabłecznik drugi raz, pierwszy wylądował w koszu...dlatego proszę o pomoc doświadczone Gospodynie! Wybrałam 2 przepisy: jedn w linku http://www.zaradni.pl/porada/10220,jak_zrobic_jablecznik_z_beza_i_kruszonka oraz drugi: Szarlotka z bezą (zawsze wychodzi): 3 szkl mąki pszennej 5 dag cukru 15 dag cukru pudru kostka margaryny 2-3 łyżki śmietany 4 jajka 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1-1,5 kg jabłek cukier wanil,cynamon Mąkę wymieszaną z proszkiem posiekać z tłuszczem,dodać 5 dag cukru,żółtka,śmietanę-zagnieść kruche ciasto.Gotowe włożyć do lodówki.Obrane,starte jabłka podsmażyć dodając cynamon,cukier waniliowy i ewentualnie trochę zwykłego cukru(gdy jabłka są kwaśne).Blaszkę posmarować tłuszczem,połową ciasta wyłożyć spód i boki,na to przesmażone(wystudzone) jabłka.Na nie zetrzeć na tarce pozostałe ciasto,zostawiając kawałeczek.Z białek ubić pianę,dodać cukier puder,jeszcze chwilę ubijać-wyłożyć na ciasto,a na wierzch zetrzeć resztkę ciasta.I do piekarnika. Zastanawia mnie ta galaretka cytrynowa w 1 przepisie? Jak to smakuje? Jak najlepiej piec? (temperatura i czas, nagrzewanie górne, dolne czy termoobieg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę,że ciasto z linku będzie lepsze. Ja bym udzieliła takich podpowiedzi z własnych prób z jabłecznikami: 1. ciasto w blaszce podpiec na jasno złoty kolor -[nie wchłonie soku z jabłek,które mimo odparowania i tak są wilgotne] 2.podpieczone ciasto posypać lekko pokruszonymi na drobniutko herbatnikami lub tartą bułką 3. do uprażonych i wystudzonych jabłek dodać łyżkę tartej bułki i cynamon-ewentualnie cukier do smaku 4.Na wyłożone do blaszki jabłka też daję pokruszone herbatniki Warstwy w blaszce: podpieczone ciasto- pokruszone herbatniki- masa jabłkowa-pokruszone herbatniki-beza-ciasto surowe. Ja piekę w 180 stopniach 1 godzinę[a nieraz dłużej-trzeba patrzeć jak wygląda-ma być dobrze przyrumienione]. Ciasta nie wyjmuję z blaszki. Blaszkę najpierw wykładam papierem do pieczenia. To chyba tyle. Po wielu próbach wreszcie wychodzi mi pyyyyszna szarlotka. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
JABŁECZNIK 50 dkg mąki 15 dkg cukru pudru 20 dkg masła 2 całe jajka i 1 żółtko 1 kopiata łyżeczka proszku 4 łyżki kwaśnej śmietany 1, 5 kg jabłek 1 cukier waniliowy, cynamon Zagnieść ciasto , podzielić na dwie części, jabłka utrzeć dodać cukier waniliowy i cynamon.,piec ok.1 godz. na złoty kolor.Jabłecznik zawsze wychodzi , przepis sprawdzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mozzzze
ktos jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mozzzze
dobrze widzę, tam jest 1 kostka i jeszcze 3/4 drugiej kostki masła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z linku wydaje mi się wiarygodny i dobry, najlepiej jak wcześniej go robił i sprawdzony jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mozzzze
a co jest nie tak z wrzącą kuchnią (ostatni link)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam prosty i tani przepis
na ciasto z jabłkami ,bo na jabłecznik to chyba za dużo powiedziane,jak ktoś chce mogę napisać przepis a jak nie to na próżno pisać nie będę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam prosty i tani przepis
no dobra napiszę ,a więc ;;ucieramy 3 jajka ze szklanką cukru i po trochu dodajemy szklankę mąki i 2 łyżeczki proszku do pieczenia ,taką masą zalewamy jabłka (ok 4 szt ,najlepiej szare renety) pokrojone w ćwiartki i ułożone najlepiej w tortownicy ,pieczemy 30 min w 180 st ,naprawdę pycha a roboty prawie wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam prosty i tani przepis
a jak się upiecze to posypujemy cukrem pudrem jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mozzzze
a te jablka odciskasz z soku? Ja wczoraj piekłam jabłecznik, niestety pływał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
Wpisz w Google "Szarlotka cioci Grażynki". Zawsze ją robię. Wszystkim smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
Jeżeli jabłka mają dużo soku to trzeba trochę je odcisnąć. Ja nie podpiekam ciasta ale posypuję trochę bułką tartą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałam,że w tym przepisie była galaretka-ale ja nie daję do pieczenia jabłecznika. Kiedy osobno piekę placki, wówczas do jabłek daję galaretkę i ją rozprażam z jabłkami-i wtedy gorącą masą przekładam upieczone wcześniej placki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukrzyk77
Ja często robię coś w stylu jabłecznika po włosku. Jabłka kroję w kostkę i zasypuję cukrem, ale ich nie piekę. Ciasto na spód robię z mąki, masła, jajka, cukru i dla urozmaicenia dodaję jakiś syrop, najlepiej malinowy z cytryną. Piekę ciasto, studzę i nakładam jabłka wymieszane z wcześniej namoczonymi bakaliami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piekłam z przepisu wrzącej kuchni, wyszło tak sobie zrobiłam za mało słodkie jabłka, orzechy mi tam nie pasują, zamiast bezy jest pianka ale to moje pierwsze udane jabłkowe, więc nie najgorzej, będę modyfikować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podbijam. Sprawdzony przepis na szarlotke, która zawsze wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×