Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ZZZ Zniecierpliwiony

Czy Waszym zdaniem , jest w Polsce przestrzegane prawo przez instytucje pa

Polecane posty

Gość ZZZ Zniecierpliwiony

Proszę o komentarze w tej sprawie. I w miarę uzasadnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZ Zniecierpliwiony
Nie wiem dlaczego ale nie zmieściło się. Miało być """"" przestrzegane prawo przez instytucje państwowe """" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TWAŁPO
Oczywiście że tak. Przecież to instytucje państwowe tworzą i kształtują prawo - więc jak mogłyby go nie przestrzegać. To logiczne jest przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sie musze zmobilizowac
nie jak ktos ma nazwisko i pozycje to prawo nie musi byc przestrzegane, np.syn premiera;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zależy,nas sąd I instancji ,,olał" i teraz czekamy na termin rozprawy apelacyjnej.Sprawa dotyczyła zniesienia alimentów na dorosłą osobę , która nie chce pracować ani zakończyć nauki w liceum zaocznym....no cóż....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JESTEM TU ZNÓW
nie ! i nawet nie potrzeba nazwiska , wystarczy stanowisko np zwykłego munduerowego i zgnoją NIEWINNEGO człowieka jak mordercę . W tej kwesti nadal komuna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do póki nie będzie wysokich kar dla krętaczy na wysokich stanowiskach urzędowych i zniesienie instytucji świętych krów to nic się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TWAŁPO
Wy chyba nie zrozumieliście pytania. Brzmi ono: czy INSTYTUCJE przestrzegają prawa. A nie: czy złodzieje, bandyci, łapownicy i kunktatorzy przestrzegają prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZ Zniecierpliwiony
[zgłoś do usunięcia] TWAŁPO Oczywiście że tak. Przecież to instytucje państwowe tworzą i kształtują prawo - więc jak mogłyby go nie przestrzegać. To logiczne jest przecież.""""""""""""""" Czy miałaś \ miałeś, kiedykolwiek do czynienia z aktem stosowania prawa? To ,że na co dzień masz do czynienia z prawem , to jest oczywiste. Trzeba np . wiedzieć jak przejść przez ulicę. To ,że instytucję państwowe tworzą prawo nie znaczy ,że muszą je przestrzegać.Kto inny tworzy prawo a kto inny je wykonuje , powinien wykonywać. """""""Przecież to instytucje państwowe tworzą i kształtują prawo - więc jak mogłyby go nie przestrzegać."""""""" Dlaczego zakładasz ,że tak jest? Że przyczyna odzwierciedla skutek. I te dwie zasady się równoważą. Proszę o dalsze wypowiedzi w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TWAŁPO
Instytucje nie rozmawiają z obywatelem jak pani Malinoska na rynku. Instytucje wydają postanowienia, decyzje, wyroki itd.... NA PIŚMIE. I jeśli to pismo jest niezgodne z obowiązującym prawem - to wystarczy to wykazać i pismo jest nieważne. Jego wazność uchyla instytucja wyższego szczebla, albo jeszcze wyższego. Więc gdyby instytucje miały mieć możliwość działania niezgodnie z prawem - to musiałby to być cały łańcuszek instytucji działających bezprawnie. A to już mocno naciągana teoria spiskowa. Ty chyba chciałeś zapytać czy prawo jest właściwie skonstruowane - a to już jest inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZ Zniecierpliwiony
"""""""" TWAŁPO Instytucje nie rozmawiają z obywatelem jak pani Malinoska na rynku. Instytucje wydają postanowienia, decyzje, wyroki itd.... NA PIŚMIE. I jeśli to pismo jest niezgodne z obowiązującym prawem - to wystarczy to wykazać i pismo jest nieważne. Jego wazność uchyla instytucja wyższego szczebla, albo jeszcze wyższego. Więc gdyby instytucje miały mieć możliwość działania niezgodnie z prawem - to musiałby to być cały łańcuszek instytucji działających bezprawnie. A to już mocno naciągana teoria spiskowa. Ty chyba chciałeś zapytać czy prawo jest właściwie skonstruowane - a to już jest inna bajka.""""""" Ja zadałem pytanie . Twoja odpowiedź nie jest odpowiedzią na moje pytanie. Aczkolwiek się do niej zbliża.Ja zadałem pytanie """"" Czy Waszym zdaniem , jest w Polsce przestrzegane prawo przez instytucje państwowe""""""". Ty wyrażasz opinię ,że tak. Przynajmniej tak rozumie Twoją wypowiedź. Rozumie też ,że jesteś kibicem polskich instytucji. I stosowania przez nie prawa. Może to i dobrze ,że bronisz polskich instytucji. Ale czy nie robisz tego dla zasady, na oślep? Z powodów sobie tylko znanych. Instytucja uchyla decyzje i wyroki innej instytucji. Tak , to prawda.Ale dlaczego do tego dochodzi? No i czy dochodzi? """"""" I jeśli to pismo jest niezgodne z obowiązującym prawem - to wystarczy to wykazać i pismo jest nieważne. Jego wazność uchyla instytucja wyższego szczebla, albo jeszcze wyższego."""""""""" Moje pytanie brzmi """"""""""""" Czy Waszym zdaniem , jest w Polsce przestrzegane prawo przez instytucje państwowe""""""". No i na koniec """"""" Instytucje nie rozmawiają z obywatelem jak pani Malinoska na rynku.""""""" Czy Twoim zdaniem instytucja jest dla obywatela czy obywatel dla instytucji ? """""Ty chyba chciałeś zapytać czy prawo jest właściwie skonstruowane - a to już jest inna bajka.""""""" Moje pytanie jest jednoznaczne. Ja prawa nie konstruuje.Ja pytam , czy obecnie obowiązujące prawo jest Waszym zdaniem przestrzegane przez instytucje państwowe. Na ile znam się na prawie , to moim zdaniem , konstrukcja prawa jest właściwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TWAŁPO
Chcesz odpowiedzi z uzasadnieniem, a jak ci odpowiedzieć i uzasadnić - to twierdzisz że nie o to ci chodziło. Bzdura - prawo jest skonstruowane wadliwie w wielu miejscach. Jest nieprecyzyjne, a często sprzeczne lub po prostu głupie. Pozostawia bardzo często możliwości dowolnej interpretacji przez urzędnika. A często jest to niedouczona pani, albo piękna policjantka po maturze ;). Ale domyślam się do czego dążysz - urzędnik każe ci płacić alimenty z których ty się już dawno uwolniłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZ Zniecierpliwiony
[zgłoś do usunięcia] TWAŁPO Chcesz odpowiedzi z uzasadnieniem, a jak ci odpowiedzieć i uzasadnić - to twierdzisz że nie o to ci chodziło. Bzdura - prawo jest skonstruowane wadliwie w wielu miejscach. Jest nieprecyzyjne, a często sprzeczne lub po prostu głupie. Pozostawia bardzo często możliwości dowolnej interpretacji przez urzędnika. A często jest to niedouczona pani, albo piękna policjantka po maturze . Ale domyślam się do czego dążysz - urzędnik każe ci płacić alimenty z których ty się już dawno uwolniłeś Czym innym jest stanowienie prawa\ jego jakość, jego cel \, czym innym jego konstrukcja a czym innym jego przestrzeganie . W tym temacie , skupiam się na przestrzeganiu prawa przez instytucje państwowe. Być może masz rację ,że tych elementów nie da się rozdzielić. Ale skupmy się na przestrzeganiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TWAŁPO
Weź pigułke - bo pieprzysz jak posmyrany. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZ Zniecierpliwiony
Proszę o dalsze komentarze. Każdy komentarz jest nauką dla mnie jak i dla pozostałych czytelników. A także wyrazem opinii o poszanowaniu i przestrzeganiu prawa w Polsce ,przez instytucje państwowe. Pogłębia też społeczną wiedzę w zakresie prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawo nie jest złe, tylko bezkarność urzędników, sędziów, prokuratorów, polityków powoduje że jest jak jest, dowolnie interpretują, krzywdzą ludzi, okradają, kłamią w żywe oczy i nie ponoszą żadnych konsekwencji tego a wręcz przeciwnie, dostają awanse, nagrody za uczestnictwo w przekrętach, wzajemne wspieranie i krycie, przynależność do sitwy >:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów stadion w Poznaniu grozi zawaleniem, firma odpowiedzialna skasowała za niego 750 milionów i co? ...i jak inne ogłosiła upadłość :-O Czy ktoś próbuje ustalić co się stało z tą kasą, nie, nie ma w ogóle tematu tak jak w przypadku autostrad :-S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZ Zniecierpliwiony
""""" Boziu... Prawo nie jest złe, tylko bezkarność urzędników, sędziów, prokuratorów, polityków powoduje że jest jak jest, dowolnie interpretują, krzywdzą ludzi, okradają, kłamią w żywe oczy i nie ponoszą żadnych konsekwencji tego a wręcz przeciwnie, dostają awanse, nagrody za uczestnictwo w przekrętach, wzajemne wspieranie i krycie, przynależność do sitwy >""""""""""""""" Czy możesz i chcesz to uzasadnić i udowodnić ? Dlaczego tak uważasz. W tym , czy prawo może być dobre , jeżeli może podlegać interpretacji ? A jeśli może podlegać interpretacji, czy może być przestrzegane ? Proszę nie mylić prawa z konstrukcją przepisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZ Zniecierpliwiony
Czy ktoś , wypowie się jeszcze w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZ Zniecierpliwiony
Wiele osób wypowiada się tu na forum w rożnych sprawach prawnych. Ma różne wątpliwości. A ja zadałem pytanie "" czy Waszym zdaniem jest przestrzegane prawo przez instytucje państwowe w Polsce """""" Jakoś nie zauważam zbyt dużego zainteresowania tym tematem. Czy jest on zbyt trudny, mało ciekawy ? Czy może nie zrozumiany? Jak ogromne znaczenie ma to pytanie . Dla każdego obywatela w naszym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolicjonalista
"czyń własną wolę; niech będzie całym Twym prawem" Aleister Crowley

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×