Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ejmee

torty z lukrem plastycznym/masą z pianek

Polecane posty

Gość ejmee

Witam, Od dwóch lat namiętnie piekę torty wszystkim bliskim na ich urodziny, nieskromnie powiem, że wychodzą i ładne i pyszne. Nigdy jednak nie robiłam tortu w stylu angielskim, czyli pokrytym lukrem plastycznym bądź masą z pianek marshmallow. Czy któraś z Was robiła taki tort samodzielnie? Bo mam sporo wątpliwości :) Po pierwsze nie wiem czy lukier plastyczny łatwo zrobić samemu czy może lepiej kupić gotowca? Czy można na taki tort położyć opłatek przyklejając go tym żelem specjalnym do opłatków? Chciałabym córce zrobić tort pokryty lukrem plastycznym bądź masą z pianek, a na wierzch dać opłatek i tylko łądnie go wykończyć kokardką u podstawy i ewentualnie jakimiś kwiatkami/serduszkami wycinanymi z masy. Nie chcę się bawić w żadne lepienie figurek, bo na pewno zabrakłoby mi zdolności do tego :) Którą masę polecacie- lukier plastyczny czy tą z pianek? No i czy taki tort mogę zrobić dzień wcześniej i trzymać ze spokojem w lodówce? Nie odkształci się? Nie 'zrosi'? Będę wdzięczna za sugestie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pasjonatka tortowa
Witam, odpisałam, lecz wszystko zniknęło. Ja osobiście stosuję lukier plastyczny, który sama wykonuję, nigdy mnie nie zawiódł. Natomiast gotowce zawiodły. Używam je jednak do figurek itp. Masy z pianek nigdy nie używałam, więc w tej kwestii się nie wypowiem. Torty przechowuję w lodówce, staram się jednak nie za długo by nie podeszły wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuje gotowy na alegro i do tej pory się spisał na medal, ale wole sama od czasu do czasu zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×