Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bella 23.90

Pieczeń z mięsa mielonego

Polecane posty

Gość Bella 23.90

Dziewczyny proszę podajcie mi dobry sprawdzony przepis na zwykłą klasyczną pieczeń z mięsa mielonego jak ją robicie ? chciałam zrobić do chleba bo mam smaka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella 23.90
oj proszę o podanie fajnego przepisu bo w necie nic nie mogę znaleźć co by mi pasowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieczeniowa1234
Hey.Ja to robie normalnie... mielone urabiam normalnie jak na klopsy, te same przyprawy,czasem nawet troche mocniej przyprawie,rozkladam to w foremce na dwie czesci,jedna od dolu,potem ugotowane jajka rozkladam,i przykrywam druga czescia masy mielonej.... wkladam do piekarnika na okolo 180 stopni,sprawdzajac co jakis czas,i zmniejszajac temperature,sprawdzam patykiem jak jest dobre wyciagam i wcinamy z mezem;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieczeniowa1234
...a jak mam czasem ochote to dodaje pomidora papryke,pieczarki zalezy co kto lubi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie to ....
pieczeniowa: jakie masz sprawdzone proporcje ilosc miesa / ilosc jajka? samo bialko, czy zoltko tez? bo chodzi o to, zeby taka pieczen byla spojna i zeby nie plywalo wszystko w foremce. trzeba dawac bulke do srodka? pare razy probowalam robic taka foremkowa pieczen i nie udalo mi sie nigdy uzyskac pozadanej sztywnosci po upieczeniu, a takze spojonosci. fakt, ze robilam bez bulki, bo nie lubie jesc rzeczy bezwartosciowych, ale jak trzeba, to trzeba ;) I bo np. na klopsiki to nie ma obaw jak wyzej - nie trzeba nawet koniecznie dawac jajka i bulki, moga byc prawie z samego miesa, z dodatkiem np. ziol i ciutki jogurtu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie to ....
a, no i jaki rodzej miesa? czesto w przpisach widze mieszane - wieprz, wol, ciele. masz w tym wzgledzie jakies wytyczne? oczywiscie jakby ktos inny mial cos do dorzucenia w temacie, to tez prosze :) a autorka stwierdzila, ze przepisy internetowe jej nie pasowaly, ale nie powiedziala dlaczego, wiec tutejsze rady moga dalej jej nie pasowac, gdyz nawet nei podala swoich preferencji. grunt to precyzja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mielę mięso od szynk(ok.60 dkg)i,mielę boczek surowy(ok 40 dkg,na drobnym tarku ścieram 1 sporą cebulę,przez praskę przeciskam 3 ząbki czosnku polskiego,dodaję 2 jajka i 1 dużą kajzerkę namoczoną w mleku i dobrze odciśniętą,doprawiam solą,pieprzem i niewielką ilością kurkumy i papryki ostrej.Dobrze mieszam wkładam do natłuszczonej keksówki i piekę aż z wierzch pięknie się zrumieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
spróbujcie dodać jabłko tarte albo uduszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×