Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Serendo

Krety na działce - jak z tym walczyć?:(

Polecane posty

Gość Serendo

Może ktoś z Was coś doradzi, bo już mi ręce opadają. Jak walczyć z kretami? jak je wypłoszyć z działki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość labessina
wez butelki po duzej coli,obetnij dno i dziubkiem wloz w dziurke kretowiska.Podeprzyj butelke,aby jej wiatr nie przewrocil i....zapomnij o niej na jakis czas. Ja stosowalam rozne sposoby,ale tylko to pomoglo.Butle sterczaly przez kilka miesiecy,ale krety sie wyniosly z mojego duzego trawnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerstfy ponczek
wsadzaj do dziur wąż ogrodowy i porządnie lej wodę poza tym są takie "grzybki" wysyłające dźwięki odstraszające krety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia 33
Te wszystkie sposoby o których piszecie są nie skuteczne, bo wypróbowlałam już wszystko. Najlepszy sposób to trochę cierpliwości i łopata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako odstraszacze można też zastosować czujnik, który emituje światło LED i ma wbudowane radio wytwarzające mikrodźwięki, które odstraszają zwierzęta. Mam na myśli np. coś takiego, jak widziałem chyba na www.conrad.pl, jesli dobrze pamiętam, albo na którejś z porównywarek cenowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cuda przerabiałem!!! Butelki plastikowe co nieco pomogło ale? Ale najlepiej .... Drut w ziemie wystaje tak na około metr na nim puszka po piwie. Powiększasz otwór wycinając tam blachę, potem trzonkiem od łopaty wyprostowałem denko aby nie było wklęsłe i puszkę na druta i sobie tarabani w powiewach wiaterku. Efekt!!! Ryją skubańce ale u sąsiada i to aż miło a u mnie w porządeczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krety są tam gdzie mają jedzenie czyli pędraki.Kilka razy pryskałam trawnik preparatem na pędraki (do kupienia w ogrodniczym) .Następnie w każdy kopiec wlewałam odrobinę śmierdzącego płynu do dezynfekcji (ja miałam do dezynfekcji urządzeń w hodowli drobiu).Pomogło szybciej niż się spodziewałam .Inne metody nie dały rezultatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justabella
Powiem tyle, bez odpowiedniej wiedzy walka skazana jest na porażkę. Lepiej od razu dzwoń do http://www.komarzyska.pl/ Oni skutecznie przepędzają tych intruzów i dają na to gwarancje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ematei
Sa na rynku specjalne odstraszacze na owady, m.in. mrówki. Takie urządzenie nie wydziela substancji chemicznych, więc jest bezpieczne, wytwarza tylko drgania o niskiej czestotliwości, których mrówki nie lubią. Ja kupowałam w sklepie Conrad.pl i wystarczyło mi na 6 miesięcy, chociaz mrówki zniknęły szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
Wydaje mi się, że z kretami ciężko wygrać. U mnie na działce już pojawiły się pierwsze kopce i mąż próbuje z nimi walczyć. Na razie bezskutecznie. Czekam aż stwierdzi, że się poddaje wtedy zadzwonię do firmy z Warszawy zajmującej się zwalczaniem kretów. Ich ofertę znalazłam wczoraj na http://greenstyle.com.pl/zwalczanie-kretow-warszawa/ i myślę, że to będzie najskuteczniejszy sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas pomogło: gałązki czarnego bzu wraz z listkami polamać na odcinki ok.20 cm- wepchać w otwór kretowiska mamy krzew takiego bzu na działce- warto go mieć pomaga tez na nornice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale najlepszy jest nasz pies- ma geny psa myśliwskiego, lezy i czeka az kret zacznie pracować -chop i już go ma w tamtym roku upolował 8 sztuk w ciągu 2 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam żadnej dobrej metody na kredy walczyłam z nimi długo i bezskutecznie, najlepiej zrobisz jak zadzwonisz do nich http://gwaraddd.pl/ na pewno ci pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×