Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość energetyczna

rachunki za energię elektryczną

Polecane posty

Gość energetyczna

dostałam ostatnio fakturę za energię elektryczną prognozowaną na pół roku, i tak za pierwszy miesiąc nie mam do zapłaty wcale, za drugi ok 240 zł pozostale po 306 zł, moim zdaniem to jest zbyt dużo bo przez ostatnie pół roku starałam się oszczędzać na energii. Na prąd mam kuchnię, 2 czajniki, 2 lodówki, 2 telewizory, zamrażarka od miesiąca doszedł komputer, pralka, mikrofala uzywana sporadycznie, piekarnik ok 2 razy w miesiącu. Nie wiem gdzie mam szukać oszczędności, może coś jeszcze doradzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananasowy pomarańcz
przejdź na rozliczanie rzeczywiste, zrezygnuj z prognozowania. na bieżąco będziesz widziała zużycie prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość energetyczna
dodam jeszcze że moja znajoma ma taki sam sprzęt oprócz kuchni elektrycznej i jej rachunki i jej przekraczają 150 zł, i pierwszej raty też nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe ***
płacę 180/m-c mam 1 mały czajnik 1 lodówkę 1 telewizor 1 laptop żelazka nie używamy 1,5 os.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę
Co to znaczy "naliczanie rzeczywiste"? Mozecie trochę więcej na ten temat. Proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce wiedzieć co myślicie
My mamy ratę miesięczna 120zł. W zeszłym półroczu pierwsza rata wynosiła ok.80zł. Teraz znow przyszło nam rozliczenie. Pierwsza rata 450zł! A każda kolejna znow przyszpo 120zł. Ja nie wiem jak oni to ustalają.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce wiedzieć co myślicie
A naliczanie rzeczywiste to chyba chodzi tak jak wcześniej było. Co dwa miesiące spisywanie licznika i opłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ty masz za rachunki
płacisz co miesiąc ? przecież faktury są co dwa ja mam co dwa miesiace 360 zł nie oszczędzam nic! światło świeci się nawet w dzień , dwa akwaria z całym osprzetem , grzałki swiatła itd. zmywarka , mikrofalówka , pralka , lodóka , dwa lapki 24 h , komp stacjonarny , kuchenka elektryczna , piekarnik elektryczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość energetyczna
nie rozumiem ich tego naliczania, w ubiegłe wakacje nawet tej kuchni elektrycznej nie uzywalam zbyt często bo mam tak zwana kuchnię letnią, gdzie gotuję na gazie, i te rachunki były o jakieś 10 zł mniejsze niż mam teraz, no i wiadomo, że w okresie letnim światła tez tyle się nie używa co zimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikselia
Nie prościej zadzwonić na infolinię i wszystkiego się dowiedzieć? wg mnie wysokość pierwszego rachunku wynika z nadpłaty/niedopłaty, druga możliwość to że ustalają wysokość na podstawie zużycia z analogicznego okresu roku poprzedniego. Poza tym na infolinii można zmienić wysokość zaliczek - na infolinii wszystko powiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe ***
u mnie enion co m-c pobiera i teraz była dopłata 190 pl...i oczywiście co m-c rachunki j/w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekodeko
Faktycznie jakoś dużo. A wyłączasz wszystkie urządzenia z trybu czuwania? Nie zostawiasz włączonych ładowarek? Masz sprzęty energooszczędne? Poczytaj sobie jak można zaoszczędzić na rachunkach za prąd, np. w serwisie czasnafinanse.pl widziałam przydatne artykuły na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×