Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość irena12345

PROSBA O POMOC!

Polecane posty

Gość irena12345

Witam wszystkich bardzo serdecznie i ciepło,wszak u nas pogoda iscie letnia.Zwracam sie do Państwa z prośbą,jestesmy rodziną wielodzietna 6 dzieci ,najstarsza studiuje,reszta -szkoła podstawowa-.Ja niestety nie pracuje zawodowo,dorywczo roznosze gazetki reklamowe jak jest zapotrzebowanie ,jestem zarejestrowana bez prawa do zasiłku,korzystam z pomocy opieki społecznej/dzieci chodzą na obiady w szkole/ a ja co drugi miesiąc czynie starania o zasiłek celowy lecz nie pobieram go tylko daje zlecenie aby M.O.P.S przelał go do zakładu energetycznego.Rodzinne moje to 770.00zł plus alimenty 410 zł i oto ca ły nasz majątek . Chciałam prosic dobrych ludzi ,mamy tatusiów -zobaczcie do szaj ,może ma ktos z państwa zbedna odziez dla dzieci wiek ;dziewczynki-9,10,13,14lat chlopieca-wiek 13-14 lat,jakies geterki czy spodenki letnie ,podkoszulki spodnie dresowe chłopiece cokolwiek letniego,obuwie roz, 34-35-36-38-39.Zdaje sobie sprawe ,ze spotka mnie zapewnie lawina negatywnych komentarzy ale gdzieś tam głeboko wierzę ,ze ludzie maja jeszcze dobre serca i chec pomocy innym .Moje zadłuzenie w zakladzie energ.wynosi 500zł,dostałam upomnienie już,sytuacja moja nie jest wesoła i stabilna ,gdyz dzici dosc powaznie chorowały i wiekszosc finansów przeznaczyłam na leki,dlatego podaje nr.telefonu kontaktowego,gdyz bardzo sie boje że moze zostac mo odciety dopływ energii elektr.Póki co jeszcze mam ale za klika dni moge juz nie miec,dlatego jakby ktos mogł pomoc ,prosze podac @,odpisze,jezeli trzeba potwierdzenia mojej sytuacji tez mam stosowne zasw. chetnie dam do wgładu. Bardzo prosze o pomoc-dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Droga Irenko serdecznie
ci współczuję,sama kiedyś miałam dramatyczną sytuacje finansową,nie mam niestety żadnych rzeczy,którymi bym mogła się z tobą podzielić ale pozwól,że coś ci poradzę - spróbuj może zwrócić się o pomoc do Caritasu,napis pismo,opisz swoją sytuację - tam z czła pewnościa otrzymasz pomoc,sama kiedyś tam się zwróciłam i dostałam mnóstweo ciuchów,środki czystości,pościel,kołdry i dużo żywności.Obdarowano mnie tak,że cały samochód,aż pękał w "szwach" a moja rodzina to 3 osoby.Zatem nie zastanawiaj się pisz i opisz to tak jak tu opisałaś a na pewno ci nie odmówią wsparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irmina
Dziekuje bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny ja też zaczęłam
POMOC DORAŹNA W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ Pomoc udzielana przez Caritas przekazywana jest zawsze za wiedzą, zgodą i pośrednictwem Parafialnego Zespołu Caritas (PZC) lub księdza proboszcza parafii, do której należy osoba prosząca i ma ona charakter jednorazowy. Pierwszym krokiem jest kontakt z PZC lub księdzem proboszczem. PZC udzielają pomocy na miarę swoich możliwości i odbywa się to w sposób zróżnicowany w poszczególnych PZC (głównie jest to pomoc w postaci żywności i odzieży). Jeżeli w parafii nie ma możliwości udzielenia pomocy osobie potrzebującej, wtedy sprawa przekazywana jest do Caritas diecezjalnej. Każda prośba wpływająca do Caritas musi być zaopiniowana przez księdza proboszcza lub PZC. Jeżeli nie spełnia tego warunku jest odsyłana do parafii, z której pochodzi osoba prosząca, co znacznie wydłuża czas jej rozpatrywania. Bardzo ważne jest, aby każda prośba, kierowana do Caritas diecezjalnej (czy też do jakiejkolwiek innej organizacji i instytucji) zawierała precyzyjne dane o sytuacji osoby proszącej i oczekiwanej konkretnej formie pomocy. Najczęściej spotykanym problemem przy rozpatrywaniu próśb jest niemożność określenia czego proszący potrzebuje. Dzieje się tak dlatego, że często prośby sprowadzają się do stwierdzenia: jestem w bardzo trudnej sytuacji, proszę o jakąkolwiek pomoc. Udzielenie skutecznej pomocy na podstawie takiej prośby jest praktycznie niemożliwe. Zawsze trzeba napisać co i w jakiej ilości jest potrzebne. Oczywiście nie zawsze będzie istniała możliwość całkowitego zaspokojenia potrzeb, ale uczciwe i rzetelne przedstawienie sytuacji pomoże w dotarciu ze skuteczną pomocą. W sytuacjach wyjątkowych lub w celu uzyskania szerszych informacji można kontaktować się bezpośrednio z pracownikiem Caritas diecezjalnej telefonicznie w godzinach otwarcia biura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×