Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bulaska123

Wlasna dzialalnosc -mam problem

Polecane posty

Gość Bulaska123

Witam. Do otworzenia wlasnej dzialalnosci mam juz prawie wszystko, ale mam pewien problem. Bede sie rozliczac na zasadach ogolnych. Podatek rozliczam w ten sposob: przychody - wydatki - skladka na ub. spoleczne = dochod * 18% - kwota zwolniona od podatku - ub. zdrowotne (tylko czesc) = podatek do zaplacenia ALE Jezeli moje dochody np wygladaja tak: 600 - 200 - 100 = 300 * 18% = 54 zl podatku. Problem w tym, w jaki sposob na poczatku mam odejmowac kwote wolna od podatku? Czy moge podatek na ub. zdrowotne rozliczyc dopiero w rozliczeniu podatkowym w przyszlym roku? Poniewaz moje podatki nie beda duze, gdyz nawet nie bardzo zalezy mi super wysokich zarobkach, potrzeba mi doslownie pare "groszy". Jak wyglada sprawa z rozliczeniem za internet? Czy moge to rowniez odliczac od podatku? Co miesiac czy w rozliczeniu rocznym PIT? Wiem ze ulga moze wyniesc nawet 760 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hknmtta
od takich spraw jest księgowa w biurze rachunkowym, tu nikt ci nie powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli na zasadach ogolnych to wliczasz w koszty wszystko na co masz fakture na firme wiec praktycznie tylko w przypadku bardzo duzych przychodow wyjdzie ci podatek do zaplacenia . Kwote wolna dzielisz na poszczegolne miesiace i tyle odliczasz juz od samego podatku ktory ci wyjdzie do zaplacenia. Jesli prowadzisz dzialalnosc w miejscu zamieszkania to wliczaj. Tez czesc czynsz i prad oraz np. Chemie art. Biurowe czy internet .doslownie wszystko podatek na pewno nie wyjdzir w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co tu rozumiec
ciężko wykręcić numer na krajową informację podatkową? lepiej mieć info z 1 ręki a nie po ludziach pytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie obliczaj miesięcznie
kwoty wolnej od podatku, w Pit rocznym odliczysz całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×