Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość I love Kiki D

Co można hodować w doniczce?

Polecane posty

Gość I love Kiki D

Zostało mi kilka średnich doniczek (nie podłużnych, tylko takich zwykłych, okrągłych, glinianych). Będą stały na świeżym powietrzu, postanowiłam posadzić w nich zioła, być może miętę i (nie wiem czy to dobry pomysł) z jeden krzaczek papryczki chilli. Ale to pewnie zajmie tylko połowę doniczek, co jeszcze mogłoby rosnąć w takich warunkach? Może jakiś pachnący, nie wymagający opieki kwiatek? Albo jakieś warzywo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swdefr
trawe, na skręty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjo
Może być pomidorek koktajlowy, a z kwiatków posiej maciejkę....to tez zależy od wielkości tych doniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Kiki D
Doniczki mają średnicę ok 20-30 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tfuuuuuuuuuuuuuu
bazylia fajnie rośnie i nie potrzebuje szczególnej pięlęgnacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jekaterrina
Zioła wszelkie, spokojnie urośnie tymianek, bazylia, pietruszka naciowa, majeranek, koperek, oregano, jak doniczka spora to i rozmaryn... Z warzyw - jeśli doniczki są głębokie - wspomniane pomidory koktajlowe, truskawki pnące, szczypiorek. Ale warunek dla więkoszości z tych roślin: balkon nasłoneczniony przez większą część dnia, inaczej szkoda nawet zachodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość power of good bye
ja np. uwielbiam świeżą melisę i miętę. taki napar schłodzony z cytryną w lecie jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Kiki D
Sugerując się Waszymi podpowiedziami posiałam: bazylię, tymianek, maciejkę (albo macierzankę, już sama nie wiem), a jeszcze mam zamiar posiać papryczkę chilli i pomidorka koktajlowego. Jeśli macie jeszcze jakieś propozcję to piszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Kiki D
Zapomniałabym- jeszcze posiałam lawendę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Kiki D
A może jakiś ozdobny kwiatek jeszcze, długo kwitnący i nie wymagający częstego podlewania. Większość doniczek stoi na słońcu, ale kilka będzie stało w cieniu- czy jest jakaś roślina lubiąca zacienienie (nie takie pełne- przez część dnia- głównie rano jest słońce, później lekkie zacienienie a później już sam cień)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Kiki D
A co sądzicie o róży w doniczce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym posadził ze 2-3 selery żeby mieć świeży zielony całe lato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efrtyi
W doniczce sie UPRAWIA roślinę, hoduje sie zwierzęta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Kiki D
"Hodować- zapewniać żywym organizmom (zwierzętom, roślinom, bakteriom) odpowiednie warunki do wzrostu, rozwoju i rozmnażania. przykłady: Storczyki epifityczne, które często hodujemy (wbrew ich zwyczajom) w doniczkach, czasem cierpią z powodu nadmiernej wilgotności i braku możliwości przesychania: Źródło: http://pl.wiktionary.org/wiki/hodowa%C4%87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×