Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość papierosy 20 sztuk

Mąż chce żebym go spłaciła!

Polecane posty

Gość papierosy 20 sztuk

Rozwodzimy się. Mąż zażądał ode mnie bym oddała mu pieniądze za kafelki, meble oraz poddasze.. Ogólnie za wszystko co włożył do domu który dostał od moich rodziców. Rodzice przepisali dom na mnie, jestem ich jedynym dzieckiem. Liczyłam na to że z mężem będę szczęśliwa ale po prostu tak się złożyło że ja robiłam awantury, on robił awantury i nie stanowiliśmy dobranej pary. Mąż powiedział że chce odejść. Wczoraj przyniósł mi papiery rozwodowe i powiedział że ma faktury że wszystko, kafelki, panele, meble, telewizory - plazmy , wszystko ma na swoje nazwisko. Powiedział że chce bym mu oddała za to kase. Jestem w szoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro dom jest na Ciebie, to on moze jedynie zadac splaty nakladow na dom. Ma faktury, wiec przy podziale majatku zapewne sad zasadzi spkate na jego rzecz od Ciebie. Dobrze, ze Twoi rodzice przepisali dom tylko na Ciebie, w przeciwnym wypadku do podzialu bylby dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papierosy 20 sztuk
Problem polega na tym że mąż by wyremontować dom itp. Sprzedał między innymi własne mieszkanie które dostał od rodziców a wartość jaką włożył w dom to jakiś milion złotych bo jeszcze to co zarobił za granicą, itp. Problem kolejny taki ja nie pracuje bo byłam na jego utrzymaniu. Spisaliśmy przed ślubem intercyze że to co ja mam i zarobie jest moją własnością, że to co on ma i zarobi jest jego własnością. I teraz nie wiem jak to będzie dalej wyglądać? Ostatnio go 30 razy spoliczkował to nawet wspomniał o komorniku. I wcale nie wymyśliłam sobie tego że on mi wyremontuje dom a ja go kopne w dupe. Po prostu on nie potrafił mnie zrozumieć, że ja od czasu do czasu podniose sobie na niego głos przy ludziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a na co liczyłaś???
że on będzie ci takie prezenty robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mężczyzna nie powinien
brać od kobiety żadnych pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regres kasy
W sądzie przy rozwodzie podział jest na połowę majątku wspólnego, nabytego w trakcie trwania małżeństwa. Wartość faktur w połowie należy do ciebie, w połowie do męża.....nie ma znaczenia że faktury wystawione są na jednego z małżonków bo jest wspólność majątkowa małżeńska. co on kupił to w połowie należy do ciebie , jeśli nie było intercyzy o rozdzielczości majątkowej, dom jako twoja darowizna nie podlega podziałowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrydoradca
Nie daj sie nabrac. Przeciez Twoj maz mieszkal za darmo w Twoim domu. Zazadaj komorne za caly okres jego pobytu, a za te pierdulki ktore kupil, to tez korzystal z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frwefwrweg
No i dobrze, ze ma te faktury, bo byś pewnie uznała, że problemu nie ma. Włożył kupę kasy w dom, w którym będziesz mieszkać sama, więc oczywiscie należy mu się rekompensata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regres kasy
to co ty kupiłaś też w połowie należy do męża. Nie musisz go spłacać, wystarczy jak rzeczy podzielisz i oddasz mu połowę. Pieniądze wspólne włożone w remont, zwykle trudno wykazać i dzielić bo jest zużycie i nie musi wchodzic do podziału, ale sama sie zastanów nad tym, bo może przyzwoitością jest rzetelnie podzielić nawet to, bo jednakl on ma swój udział, nie trzeba oskubywać , wystarczy podzielic rzetelnie o ile się da. i oddać w naturze lub częściowo w pieniadzach. Niech sąd podz\ieli te sprawy, to on nie będzie miec do ciebie pretensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papierosy 20 sztuk
No właśnie on z tego korzystał, to może jest szansa by uniknąć tych spłat. Z tym że on więcej czasu spędzał za granicą (bo tam ma praca) a tutaj był kilka dni w miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papierosy 20 sztuk
To nie jest takie zużyte. To wszystko co została zrobione w tym domu (kafelki, parkiety, panele) jest u nas od 8 miesięcy. Ja akurat nic nie kupiłam bo nie miałam za co. Ja nawet nie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płaciłem
Możecie się dogadać i sprzedać dom i podzielić kasę w odpowiednim stosunku. Albo sąd zasądzi sprzedaż - wyjdzie baaardzo drogo i baaardzo długo. Innej możliwości nie ma. Twój mąż były głupcem gdyby zostawił ci pół miliona na odczepnego. Ku informacji - wartość domu w chwili darowizny jest twoją własnością. Nakłady (ten milion) dzieli się na pół. Proste i jasne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płaciłem
A. I zapomnij o jakimś "komornym" (Debilek nie sieją) :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lameria
Nakładów chyba jednak nie dzieli się na pół, skoro jak pisze - mają intercyzę. A skoro tak - to wszystko to, co mąż kupił i na co ma rachunki jest jego. Facet mieszkał u niej, i jest to normalne w małżeństwie, to rodzina, a nie sublokatorzy, tu nie ma czego "potrącać" W zasadzie to wątek trollem jedzie, kto wydaje milion na remont? To pałac jakiś z 50 komnatami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co mi zrobisz
my na 165 metrowy dom wydalismy 250 tys złotych, to jaki wy macie dom ze poszedł milion?? marmury???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×