Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pilna sprawa

mrówki, co zrobić,

Polecane posty

Gość pilna sprawa

aby skutecznie pozbyć się z działki, a zwłaszcza z małej foli; rosną tam pomidory i ogórki inne różności. zaczynają się pojawiać i w domu, nie wiem co z nimi zrobić.może macie sposoby, by ich nie zabijać a żeby się wyprowadziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup trutkę na mrówki w ogrodniczym i zastosuj wg przepisu na opakowaniu prościej się nie da 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety, szlajo, zapytała, jak się skutecznie pozbyć, nie jak wyprowadzić ale ja rozumiem, że ze ślepiami zalanymi jadem nie jest łatwo przeczytać cokolwiek, a juz ze zrozumieniem - jest to niemożliwe, jak widać 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie to też*
niestety nie znam skutecznych metod, próbowała kilku ale dopiero chemia pomogła do ewy33 - autorka faktycznie napisała "by ich nie zabijać a żeby się wyprowadziły" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też miewam ten problem i za radą z netu i znajomych walczę z tymi szkodnikami różną "bronią" - po pierwsze najpierw niszczę mszyce w ogrodzie,bo to one wytwarzają spadź - największy ich smakołyk. - następnie ścieżki,którymi wędrują posypuję cynamonem (i jeśli odnajdziesz gniazdo to też obficie posyp je),również proszek do pieczenia,lub wyłóż te ich ścieżki skórkami z cytryn,skuteczne też są liście orzecha włoskiego.Grządki na których widzę,że najczęściej wędrują obsadzam nagietkami.Walka z tymi małymi potworami jest ciężka więc pewnie całkowicie nie da się z nimi wygrać,tak jak ze ślimakami ale tymi sposobami znaczną ilość uda Ci się przepłoszyć.Powodzenia:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrówki odstrasza zapach lawendy (Lavandula), majeranku ogrodowego (Majorana hortensis), tymianku pospolitego (Thymus vulgaris) oraz mięty, które można wysadzać w dowolnych miejscach ogrodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Ostatnio mrówki właziły mi na balkon, poczęstowałam je papką boraks+ miód. Najadły się i odeszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×