Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sama nie wiem...

WAGA w CIĄŻY

Polecane posty

Gość sama nie wiem...

Hej mamusie mam pytanie. Mianowicie przed ciaza wazyalm 62 kg. w I trymestrze przez nudnosci i wymioty spadlam do 60 kg. Teraz jestem w 27 tygodniu i waze 67,5 kg ;/ Czy to aby nie za duzo ? Dodam iz staram sie nie jesc duzo slodyczy, jem tak jak przed ciaza, gdyz zalezy mi na powrocie do wagi sprzed ciazy a nawet i do 58 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nie wiem...
hallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaMP
jest okej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanatalala
ogolnie tyje sie 10kg w trakcie ciazy. ale niektorzy tyja po 20. pozniej po prostu bedzie Ci trudniej wrocic do swojej wagi. moja siostra np ma inaczej. jest w 33miesiacu i przytyla tylko 5 kg i boje sie ze to nie za malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialabym rowniez znac odpowiedz na twoje pytanko :) ja startuje z wagi 60 kg obecnie teraz ale u mnie to dopiero 5 - 6 tydzien no i mam taka nadzieje przy 70 kg sie zatrzymac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guljiiiia
ja jak na razie 22 tydz i 2,5 kog do przodu, zobaczymy co bedzie dalej, ale jestem bardzo szczupła, przed ciaza 46,5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile wzrostu? bez sensu
podawać samą wagę, bo chyba jest spora różnica między osobą, która waży 62 kg i ma 180 cm, a taką co ma tylko 160cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nie wiem...
168 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurde to ja mam 169 cm
i 69 kg ważyłam w dniu porodu, ale ja startowałam z wagi 50 kg;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanatalala
zapytaj się swojej mamy ile przytyła. takie rzeczy są dziedziczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw sie nic
nanatalala - w ciąży tyje sie od 10 do 15 kg zazwyczaj i to jest normalne Ja jestem w 26 t.c. i na plusie mam prawie 9 kg i wcale nie wyglądam grubo. Brzuch oczywiście widoczny, ale po pupie i innych cześciach ciała w ogole nie widac abym cokolwiek przytyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem w 24tc i przytyłam d
do tej pory 4kg, więc myślę, że z Tobą jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurde to ja mam 169 cm
absolutnie nie jest dziedziczne moja mama w dwóch ciążach tyła po 8 kg ja, najmniej przytyłam w drugiej ciąży 13 kg ( w pierwszej 19 kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W mojej książce o ciąży pisało, że można przytyć max 20% swojej wagi sprzed ciąży. Czyli powinnaś max przytyć 11/12 kg. I to jest idealnie bo łatwo wrócić potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miarka lepiej poczytaj
jakąś mądrą książkę, a nie bzdury:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem w 28 t.c. i przytyła
m 8 kg, w ogole prawie tego po mnie nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miarka lepiej poczytaj
bo według tej "mądrej" książki kobiety z nadwagą mogą tyć więcej w ciąży niż te z niedowagą kobieta ważąca np. 84 kg może przytyć w ciąży 16,8 kg, a ta co waży np. 45 kg może przytyć tylko 9 kg max?:O przecież to zupełnie nielogiczne dlatego, że to kobiety z nadwagą powinny przybierać na wadze zdecydowanie mniej jeśli nie wcale, a te z niedowagą mogą przybrać na wadze więcej by nadrobić braki sprzed ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruszkaaaa24
ja w ciąży schudłam 10 kg;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamammaa
ja w ciazy przytylam 22 kg :) a po ciazy schudlam do swojej dawnej wagi i waze 50 kg :) iii brak rozstepow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanatalala
z tego co ginekolog mówił powinno się tyć około 1 kg na miesiąc.. a tyje się różnie i to jest sprawa naprawdę indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie widać postów
:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ufffff:))
a ja przytyłąm 30 kg:) waga wyjściowa 63 kg przy porodzie 90;) 2 tyg po porodzie 20 kg w dól teraz waga 64 kg:) tyle że ja dużo wody piłam wiec większość to byłą woda zgromadzona w organizmie, duuużo wód płodowych i 4 kg bobas:) i znanaczam ze nie jadłam dużo ale wody mineralnej to z 2-3(1,5l) butelki dziennie piłam-ot zachcianka ciążowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu kobiety o normalnej wadze powinny przytyć te 20%. Naprawdę musicie się czepiać każdego słowa? Wiadomo że przy nadwadzy niedowadze będzie inaczej. Ale mówimy o NORMIE>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nie wiem...
no co do picia wody u mnie to roznie bywa sa dni ze wypije 1,5l wody a bywa tak ze wypije np 2 herbaty, w sumie z calego dnia szklanka wody i tyle. nigdy nie pilam zbyt duzo potrafilam pojsc do szkoly rano wrocic po poludniu do domu i dopiero na wieczor przy kolacji siegnac po kubek z woda :/ wyglada na to iz moj organizm nie domaga sie dodatkowych porcji plynow. bedac na badaniach (glownie opierajac sie o usg polowkowe) ilosc wod plodowych mam prawidlowa i to jest najwazniejsze moim zdaniem. choc nie powiem bo duzo pije sokow (typu kubus, pysio itd) mimo iz wiem ze sa kaloryczne to staram sie dobierac te z najmniejsza iloscia cukru (w lidlu takie znalazlam :D zaledwie 5-6 gram cukru na 100 ml, a nie to co w innych ponad 13;/) i ich to naprawde potrafie nawet 2 litry w ciagu dnia wypic. po pierwsze sluza mi jako posilek oraz ''woda''. co do slodyczy to sporadycznie cos zjem. raczej odrzuca mnie od slodkiego, bardziej ciagnie do kwasnego :D ale najgorsza zachcianka ciazowa to sa pizze :/ moglabym je jesc nawet i 5 razy dziennie (co nie znaczy ze to robie :P ) raz na jakis czas pojdziemy z mezem na miasto na pizze badz jakiegos kfc. (wiem ze to nie zdrowe ale moj organizm wrecz slinotoku dostaje na mysl o takim jedzeniu) gdy powiedzialam o tym lekarzowi to sam stwierdzil ze jesli bardzo mi sie chce to raz na jakis czas moge sobie pozwolic. najwidoczniej tego sie domaga dziecko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nie wiem...
po sobie tez nie widze bym jakos przytyla ;/ jak narazie to wszystko idzie w ''brzuch'' jest widoczny (choc i tak nie bardzo) pod bluza dresowa trzeba sie przyjzec ze jstem w ciazy. po nogach tez nie sadze bym przytyla bo normlanie wchodze w dzinsy sprzed ciazy i nawet sie w nich dopinam pod brzuszkiem :D juz nawet myslalam by z allegro nie zamwoic takich ''gumek na rozporki'' dla ciezarnych do dzinsow. wydaje mi sie iz zaczynajac z waga 62 to jak przytyje max do 75 kg to bedzie dobrze i latwo to zgubie (mam zamiar karmic piersia) a ze termin mam na sierpien to bedzie okres gdzie licze iz bede wychodzic na dluugie spacery o ile pogoda dopisze. rozstepow jak narazie u siebie nie zauwazylam ani w okolicach nog ani w okolicach brzucha. jedynie co to czerwone linie pojawily sie na piersiach :/ ( jakby to zobrazowac... wszystko wyglada jak brazowo-czerwone slonce. z tym ze srodkiem jest brodawka i jej otoczka a promieniami sa wlasnie te czerwone krechy...) rozstepami raczej ich nie nazwe gdyz nie przypominaja ich tak bardzo. miejmy nadzieje ze po ciazy to zniknie a jesli nie to by sie nie powiekszyly poza linie stanika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozstępy niestety tak wyglądają na początku, Takie różowe lub czerwone kreski.Potem zbledną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nie wiem...
no te sa jak narazie cienkie i deliktane ale SĄ. ;/ miejmy nadzieje ze po ciazy zbledna, zejda, nie wiem.. po prostu znikną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkiujytredsertyu
kuytrf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smykolandia_pl
Mam znajomą, która w ciąży przytyła aż 40 kg. Ze szczupłej zgrabnej kobiety, stała się dosyć sporych rozmiarów mamą. Jeśli chodzi o wagę, to trzeba na siebie uważać. Czasami kobieta ma sporo wód płodowych, co sprawia, iż waży znacznie więcej. Najlepiej dobrze poobserwować swoje ciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×