Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość svedfstfefwqtu

*** 4 tydzien ciąży** wylądowałam na L4. mogą mnie zwolnic???

Polecane posty

Gość svedfstfefwqtu

Dostałąm jakieś plamienie, lekarka wyslala mnie na L4. Czy firma moze mnie zwolnic?? Mam umowe o prace do 2017.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessaofpersia
nie moga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svedfstfefwqtu
w żaden sposób?? wiem, że będą szukali "kruczków" żeby to zrobic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svedfstfefwqtu
i czy mogę byc na l4 do końca ciąży czy są jakieśprzepisy, żę nie mozna tak dlugo?? jeśli wrócę , zostanę zrównana z podłogą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessaofpersia
nie moga bo koniec umowy wypada powyzej 12 tygodnia ciazy-art 171 kp jedyna opcja to likwidacja zakladu pracy badz zwolnienie dyscyplinarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessaofpersia
mozesz byc do 270 dni na zwolnieniu z kodem B czyli ciazowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svedfstfefwqtu
czyli dyscyplinarnie mogą mnie zwolnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reklama hutr
ja bym cie zwolnila. taka prawda. Ale nie zatrudniam kobiet bo od razu zaciazaja i sa klopoty. Baby niech w domu siedza. A jeszscze ten dlugi macierzynski , masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessaofpersia
dyscyplinarnie moga ale musza miec jakis powod - np dzialanie na szkode firmy, kradziez mienia zakladowego, nieusprawiedliwiona nieobecnosc.... ......to ze poszlas na zwolnienie takim powodem byc nie moze bo kazdy sad pracy kaze cie przywrocic do pracy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svedfstfefwqtu
reklama - każdy pracodsawca podchodzi do tego inaczej. U nas jest prawie 100 osób, z czego 90% to obiety, więć musząsię z tym liczyc. KObietami mogą pomiatać, faceci sobie nie dadzą... A co jeśli ciąża jest zagrożona?? Mam iść i poronić bo moja szefowa siedzi cały dzien i czyta sobie wiadomosci i robi zakupy i nic nie robi a ja pracuję za nią i za siebie, robiąc codziennie 4 godz. nadgodzin? W pierwszej ciąży pracowałam do 38 tygodnia!! Ale jeśli teraz jest zagrozenie to moje dzieco jest najważniejsze, a nie pracodawcaktóry gnoi mnie kazdego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svedfstfefwqtu
princessaofpersia - jestem pewna ze znajdą jakiś sposób :( jeśli mnie zwolnią dyscyplinarnie, przysługują mi jakiekiolwiek świadczenia? co zmacierzynskim? bede miala wtedy prawo do macierzynskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svedfstfefwqtu
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaRAZYdwa
MOgą do 3 miesiąca ciąży. Dopiero wówczas jesteś chroniona prawem, ale pracodawca musi mieć tego świadomość, żeby Cię móc zwolnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaRAZYdwa
Na L4 możesz być do końca ciąży, ale potem bierzesz macierzyński i nie sądzę, byś miała do czego wracać...chyba że do szukania pracy od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessaofpersia
nie znajda, nie martw sie...siedz na tym L4 i dbaj o siebie jestem kadrowa z ponad 10 letnim stazem i nie zdarzylo mi sie zwolnic dyscyplinarnie nikogo poza przypadkami długich nieusprawiedliwionych nieobecnosci czy porzucenia pracy... a poza tym, ktory pracodawca pozwoli sobie na uzeranie sie w sądzie pracy i UDOWADNIANIE tobie winy? bo to pracodawca musi udowodnic twoja wine, a nie odwrotnie.... jesli masz czyste sumienie-nie kradłas w pracy:D nie wystawialas lewych faktur:D nie masz 10 notatek i nagan służbowych to mozesz spac spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessaofpersia
mamusia razy dwa, nie masz racji!! czemu powtarzacie takie pierdoły zamiast poczytac kodeks pracy? art 177 kp, szczegolnie paragraf 1 oraz 3 przeczytaj nizej DZIAŁ ÓSMY Uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem Art. 177. kp Art. 177. 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy. 2. Przepisu 1 nie stosuje się do pracownicy w okresie próbnym nie przekraczającym jednego miesiąca. 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. 31. Przepisu 3 nie stosuje się do umowy o pracę na czas określony zawartej w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy. 4. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy o pracę za wypowiedzeniem w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego może nastąpić tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy. Pracodawca jest obowiązany uzgodnić z reprezentującą pracownicę zakładową organizacją związkową termin rozwiązania umowy o pracę. W razie niemożności zapewnienia w tym okresie innego zatrudnienia, pracownicy przysługują świadczenia określone w odrębnych przepisach. Okres pobierania tych świadczeń wlicza się do okresu zatrudnienia, od którego zależą uprawnienia pracownicze. 5. Przepisy 1, 2 i 4 stosuje się odpowiednio także do pracownika-ojca wychowującego dziecko w okresie korzystania z urlopu macierzyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yukki
nie mogą Cię zwolnić w żaden sposób, no chyba, że pobiłaś przełożonego :P nie denerwuj się na zapas, dbaj o ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svedfstfefwqtu
princessaofpersia - trochę mnie uspokoiłaś :) wiem, że nie będę miała do czego wracać, no ale chyba kiedyś znajdzie się coś innego:) nie będę ryzykować zdrowia dziecka kosztem pracodawcym, który nie jest fair.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessaofpersia
jak krowie na rowie, juz prosciej nie umiem - Umowa o pracę zawarta na czas określony - W PRZYPADKU AUTORKI UMOWA KONCZY SIE W 2017 ROKU - lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. POJELAS ???ktora uległaby rozwiązaniu po 3 miesiacu!! a nie ze jestes chroniona od 3 miesiąca:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaRAZYdwa
Właśnie w pkt 3 ww. artykułu potwierdziłaś to, co napisałam. PO TRZECIM MIESIĄCU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessaofpersia
to wyzej to do mamusiaRAZY dwa oczywiscie było:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessaofpersia
soory, ale jestes chyba za głupia zeby ogarnąc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaRAZYdwa
O ile oczywiście zrobiłaby coś, co by przyczyniło sie do chęci zwolnienia. Jako,że jest na L4, wystarczy, że bedzie je przedłużała, pracownika pozostającego na zwolnieniu lekarskim nie można zwolnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luśka bluska
PrincesaofPersia dobrze Ci napisała :) Nie masz się czym przejmować i stresować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaRAZYdwa
Mam doktorat, chyba nie jestem za głupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svedfstfefwqtu
bardzo dziękuję Wam za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessaofpersia
no chyba niestety jestes:Dprowadze kadry dużej firmy od ponad 10 lat wiec wybacz ale nie bedziesz mi wmawiac bzdur zasłyszanych w wiejskim sklepiku:D, kobiet w ciazy, na zwolnienach,macierzynskich itd przerobilam w tym czasie razy sto przynajmniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaRAZYdwa
Za to ty jestes chamska, nie wyglądasz na wykształconą osobę, która nie potrafi kulturalnie dyskutować tylko pisać, ze ludzie są "głupi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessaofpersia
urzekła mnie twoja historia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zxzx
Mamusia razy 2 przeczytaj ze zrozumieniem: "Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu." Gdyby rozwiązanie umowy na czas określony było przed upływem 3 mies. ciąży wówczas nie trzeba przedłużać do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×