Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ubogo1

Mam tylko 150 zl....

Polecane posty

Gość Ubogo1

W wyniku sytuacji losowej zostało mi 150 zł na 12 dni... Mam jeszcze 9 miesięczne dziecko, któemu mam jednak kaszki do końca miesiaca i obiady na jakieś 5 dni plus mięso z królika do końca miesiąca. Jak tym rozporządzić aby wystarczyło? Co jeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poijk
Szczaw i mirabelki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób zakupy za 100zł
kup skrzydełka z kurczaka 14 sztuk to będzie ok 1kg? może 1.5kg? to da jakieś 10zł mieszanki warzywne 750g w Biedronce po 3.5zł-z jednej są 2 zupy,więc kup 7-to da 24.5zł margarynę 1kg najtańszą za 6zł ziemniaki 15kg - 10-12zł ryż 2kg 7zł Łącznie wyjdzie niecałe 60zł i reszta rozsądnie na śniadania i kolacje plus warzywa dla dziecka na obiady i powinno się udać. POWODZENIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ,kjhgdertyu8765
uy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam nicka
nalesniki, placki ziemniaczane, pierogi itp. dasz rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oihgfcx
6789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ubogo1
No nie bedzie wyjscia. Karmie piersia wiec pewnie pojade na roznego rodzaju zupach. A co zdrowego i taniego na kanapki? Jak upieke swoja wedline i kupie jakies pomidory czy salate na kanapki, do tego zupa jarzynowa na 3 dni, to sie wyrobie? Nie za bardzo znam ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób zakupy za 100zł
Pomidory na rynku kupuję po 8-9 zł ale w markecie są i po 4. Sałata masłowa to koszt ok 1-2zł. Mięso kupuję w masarni po 12zł za kg szynki i piekę/gotuję i mam na 2 tygodnie wędlinę (połowę surowego mięsa mrożę-jednorazowo robię jakieś 0.4kg wędliny z 0.5kg mięsa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkiuytyu
lkjhj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ubogo1
Dzieki, wobec tego mrozonki z biedronki na zupy, troche warzyw na kanapki i upieke sama wedline, jakos damy rade, mam witaminy, z glodu nie pomre ;) Odchudze sie najwyzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkiu76787989ojh
kjh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ubogo1
Nie , nie licze, przede wszystkim licze na... kulturalne komentarze i pomysly na w miare zdrowe (z racji tego, ze karmie) i tanie potrawy - wiem, ze bedzie tego mniej, ale wole nie dojesc i zjesc zdrowiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ,kjhgyuio
kjjkl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jerhvgbrijk
Watroba drobiowa (u mnie 4,3o za kg) z cebulka i ziemniaki. Ziemniaki, jajko sadzone i surowka (albo warzywa na patelnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eva099
Kup całego kurczaka :) Oddziel piersi - możesz zrobić z nich kotlety:) skrzydełka i nóżki na rosół, potem możesz je usmażyć na patelni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eva099
możesz też kupić żołądki kg to ok 7 zł i zrobić z nich flaczki :) ewentualnie rosół kupujesz przecier pomidorowy i na drugi dzień masz jak znalazł pomidorówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdhjkfd
aslkjd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiśnióweczka
Ja myślę, że jeżeli nie będziesz miała jakiegoś wydatku nieprzewidzianego i jeżeli masz zapas pieluszek i jedzenia/soczków dla dziecka to spokojnie poradzisz sobie. Rada ze skrzydełkami i mrożonkami mnie zdziwiła... po co dziewczynie tyle tego na niespełna 2 tygodnie? Moim zdaniem podziel kasę mniej więcej na pół i zostaw jakąś małą rezerwę, np. 2*50zł i 50zł rezerwa. Za 50zł zrób większe zakupy na tydzień, albo chociaż kilka dni - jak wyjdzie. Kup coś na zupę - 2-3 porcje/o ile gotujesz na mięsie/, wędlinę na kanapki, masło, mleko, jajka, twaróg, jogurty, to co jesz normalnie, ale w rozsądnej ilości i cenie. Przejrzyj w domu co masz - ryż, kasza, makaron, przemyśl - może z tego coś ugotujesz i wydasz dzięki temu mniej. Ustal menu przynajmniej na obiady. Do tego kup warzywa - ziemniaki, włoszczyzna, coś na kanapkę, owoce... tyle co zjesz na bieżąco. Za 50zł powinnaś zrobić zakupy na kilka dni, a na bieżąco będziesz sobie kupowała tylko pieczywo, ewentualnie coś o czym zapomnisz przy większych zakupach albo na co będziesz miała ochotę, np. lody czy pączek /to z rezerwy/. Po tygodniu średnio za kolejne 50 zł znowu uzupełnisz lodówkę, przemyślisz wcześniej menu na kolejne dni. Planuj sobie obiady tańsze, ale mądrze, np. z 0,5 kg mięsa mielonego /ok. 6-7zł/ usmażysz sobie kotlety albo ugotujesz pulpety/klopsiki na 2-3 obiady. Podobnie udka kurczaka możesz upiec tanio i mieć na 2 dni. Poza tym naleśniki, racuchy, ziemniaczki młode z kefirem, jajecznica z pomidorami, omlet... wiele jest potraw smacznych i nie drogich, nie trzeba wcale jeść "byle czego". Przemyśl spokojnie co będziesz jadła, żeby nie wydawać na zbędne, przejrzyj szafki i zaplanuj listę zakupów. Poradzisz sobie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo ci współczuję
A ja przeżywam że mam "tylko" 600zł. okazuje się że to aż 600zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a męża to ona nie ma?
Rada z zupami dobra-ilość wygląda na taką dla 2 osób,więc ktoś pewnie zakładał że autorka ma męża/partnera. Chyba nie wiesz Kobieto o czym piszesz za 50zł wypełnić lodówkę, kupić owoce i warzywa :D chyba dawno na zakupach nie byłaś :O ja dziś kupiłam mieszankę do wypieku chleba-5zł, botwinkę-2pęczki 7zł, winogrono 7zł, arbuz 12zł, włoszczyzna 4 zł, mięso-kawałek wołowiny na obiad 16zł, pierś z kurczaka z której zrobię wędlinę na kanapki 12zł... Zakupy wielkie nic a ile wyskoczyło z portfela? jedzenie jest drogie. po co autorce smażone mięso? zupy jak najbardziej są dobrym pomysłem-dodałabym też bezmięsne np botwinka czy zupa krem z cukinii, można upiec swoją wędlinę, pasztet-z udek i wątróbki. Do tego kanapki z sałatą, pomidorami, twarożkiem domowym i może jakoś dasz radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pitula
Dobrze ze nie musisz z tego jeszcze wydawać na dojazdy do pracy.Coezkie zycie samotnej matki w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyle to w życiu!
Ja myślałam że jestem oszczędna bo tyle wydaje na 3 dni. średnio u nas 50zł na dzień na 2dorosłych i 2latkę. ale 12dni? za chiny!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdhjkfd
ddhs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×