Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość veressa

Robiłam dziś gulasz z łopatki i zamiast ciemnego z sosem wyszedł mi jasny ....

Polecane posty

Gość veressa

Robiłam dziś pierwszy raz gulasz z łopatki, miałam ochotę na taki ciemno brązowy soczysty gulasz z sosem, znalazłam nieskomplikowany przepis , zrobiłam krok po kroku jak pisało i wyszło mi mięso jasno szare i bez sosu =-= w skrócie: pokroiłam łopatkę, podsmażyłam, potem podsmażyłam cebulkę z czosnkiem i marchewką. dodałam mięso, zalałam 1,5 szklanki wody z rozpuszczoną kostką rosołową, przyprawy i tak pod przykryciem się dusiło z 40 min , potem zdjęłam pokrywę i dupa , jasne mięso , brak sosu. Co zrobiłam źle? I jak zrobić dobrze gulasz taki ciemno brązowy z sosem? I czy jest różnica czy kupiłam łopatkę wieprzową, czy wołową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhgfdrtyuijnbvfgtyu
nie zrobiłaś zasmażki do sosu, siermięgo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z wieprzowiny zawsze wyjdzie
jasniejszy sos niż z wołowiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boś je poddusiła a nie
podsmażyła,to trzeba konkretnie obsmazyć,szybko na duzym ogniu,z czego powstaanie ci ciemny sos? i łopatka na gulasz to jest za tłusta,przede wszystkim wole chudsze mięso,moza je skropic sosem sojowym zeby "skruszało" i było potem soczyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie to ....
ciemny sos bedzie z wolowiny, a przede wszystkim z lekko przypalonego z podsmazenia miesa. nie mowie o przypalonym na czarno, tylko na brazowo. albo zrobic ciemna zasmazke. od grzybow tez sie robi ciemny kolor. no i trzeba dac malo wody, zeby sos byl esencjonalny, a nie nadrabiac smak kostka rosolowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfeeeehhhhe
kara za zepsucie przez dodanie paskudztwa w postaci kostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsantrypa
pokroilas lopadke, podsmazylas, potem podsmazylas cebulke z czosnkiem i marchewka i dodalam mieso- cos mi nie gra jakos, ja robie to inaczej i wychodzi super, robie tak- mieso wrzucam na bardzo goracy olej, aby pory w miesie sie pozamykaly- dzieki temu nie ucieknie z miesa woda i tluszcz a mieso bedzie soczyste, kruche i delikatne, mieso dobrze wysmazyc trzeba a nie troche podsmazyc ! -( ten kolor ciemno brazowy) - gdy jest mieso dobrze wysmazone wrzucamy cebule mozna dac 2-4 nawet - i czekamy pare minut- ma sie tylko zeszklic ! -----------teraz mozna dac jak akurat masz w domu -papryke, czosnek,cukini, pomidory i - calosc dusic na malym ogniu bardzo wolno, za pare minut dodac tyle wody aby calosc byla przykryta sosem, przykryc i dusic okolo godziny, z jarzyn utworzy sie fajny gestawy sosik mozna dac slodkiej smietany ------------------- a jak nie masz jarzyn to nie dajesz, dajesz troche maki do tego (plaska lyzke) wymieszasz i od razu zalewasz woda i dusisz chwile, uzupelniasz wode tak aby calosc do gory byla pokryta sosem, nakrywasz i dusisz na malym ogniu ok. godzinki, dajesz przyprawy pieprz i sol -NIE DAWAJ KOSTKI ROSOLOWEJ ANI WEGETY bo caly smak szlak trafi !!!!!!! ----- pamietaj tip z goracym olejem - rzeczywiscie pryska ! ale mieso bedzie kruche,delikatne i rozplywalo sie w ustach -ZASZOKUJESZ CALA RODZINE ! pychotaaa - smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsantrypa
doczytalam dopiero teraz, gulasz sie co chwile uzupelnia woda tak, aby potrawa byla stale zalana"nakryta" sosem, nie mozna dopuscic aby woda wyschla ! - nigdy ! bo stale uzupelniasz wode tak aby mieso bylo zakryte sosem ------ a nie wyschniete ! - a z miesa wolowego tak samo sie robi gulasz, tylko ze dluzej trzeba dusic - a i jeszcze cos takiego - ta make na zasmazke mozna troche zbrazowic (troche!) -- sos bedzie ciemniejszy i daj przyprawy jak uwazasz, ja nie daje samo w sobie jest doskonale !!! -czosnek, cebula, pieprz i sol - wystarcza !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hee he
dobre i proste danie tez tak robie, nie lubie w tym daniu majeranku pasty pomidorowej albo ogorkow z octo - itd. uwazam ze nie powinno sie paskudzic dobrego smaku miesa tym wszystkim razem co teraz jest w modzie nie stety !- a ty autorko jak to robisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hee he
dobre i proste danie tez tak robie, nie lubie w tym daniu majeranku pasty pomidorowej albo ogorkow z octu - itd. uwazam ze nie powinno sie paskudzic dobrego smaku miesa tym wszystkim razem co teraz jest w modzie niestety !- a ty autorko jak to robisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hee he
jesli gulasz robisz po wegiersku tj. z jarzynami do dodaje troche pasty jak nie mam pomidorow i do tego papryke i troche ostrej tez, cebule czosnek i cukini i jeszcze biala fasole z puszki( albo ugotowana) z tym sosem z gotowania, tak ok. pol kilo-tak robia na wegrzech- bywalam tam kiedys czesto w budapeszcie tam na placu targowym daja takie zarcie - o ranny pychaaa ! - pikantne duuuzo pieprzu i ostrej papryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hee he
autorko a ty ktora wersje wybierasz ? - NAPISZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurdeczko
autorka pisala, ze robila gulasz "po polsku", czyli mieso w brazowym sosie, a nie mieso z warzywami i pomidorami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka457
Drogie dziewczyny, jeżeli macie jakieś ciekawe przepisy to może zechcecie podzielić się nimi z dziewczynami, które są tutaj daymynews.pl/?forum=gotowanie-i-sprzatanie przy okazji może znajdziecie coś ciekawego dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisc poziomki
jak tam gulasz- udal sie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fidel kastro
i co z tym gulaszem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xantrypa
fidel ! a ty to coo jadasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co to k***a jest "łopadka"? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robie tak: kroje mieso w kostke wczesniej podsmazam cebule na oleju, wrzucam mieso podsmazam na dosc ostrym ogniu, mieszajc zeby sie nie przypalio i dolewam wode , daje lisc laurowy , ziele angielskie, papryke slodka, troche chilli na koniec sol i troche pieprzu. Przykrywam na okolo 30-40min, jednoczesnie sprawdzam czy woda mi nie wyparowala jesli tak to dodaje jeszcze wody. Kiedy mieso jest juz miekkie, w garnuszku roztrzepuje 1 lyzke maki z ok 1/2 szkl wody i wlewam do gulaszu, doprowadzam do wrzenia, na koniec dodaje jeszcze lyzke smietany. Wychodzi super , jest duzo sosu i miekkie aromatyczne mieso .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wystarczy dodac bulion wołowy aby sos był ciemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×