Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zebrowazebrawpaski

metoda LIFO, pomocy!

Polecane posty

Gość zebrowazebrawpaski

Witam, mam pilny problem z zadaniem z rachunkowości, nie rozumiem zadania wykorzystującego metodę LIFO, czy ktoś mógłby mi pomóc, baardzo proszę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeteryjny emeryt
last in, first out. czego tu można nie kumać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebrowazebrawpaski
tyle wiem, ale zadanie jest dla mnie jakieś skomplikowane, wiem, że to nie są trudne rzeczy, po prostu nie łapię :/ mam takie oto zadanie: dokonano zakupu: 1500kg po 3,20zl/kg 600kg po 4zl/kg 400kg po 4,40zl/kg do produkcji wydano 1000kg, 800kg, 200kg wg LIFO nie wiem jak zrobić te przeliczenia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milano99999
a jakie zadanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebrowazebrawpaski
jak wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milano99999
bierzesz od końca czyli 400kg x 4,40 dodać 600 x 4 jeśli 800 - to 400 kg z ostatniej dostawy i 400kg z tej po 4zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milano99999
chodzi o to że lifo to odwrotność fifo czyli ostatnie wychodzi jako pierwsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milano99999
wiesz już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebrowazebrawpaski
hm.. szczerze powiedziawszy nadal nie wiem jak do tego doszedłeś.. mam jakieś notatki i z nich wynika coś takiego: a. 400*4,4+600*4 b. 800*3,2 c. 200*3,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaaaaaa
jak poczekasz to spróbuję policzyć muszę mieć trochę czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milano99999
ok to masz dobrze, bo wzięte jest z całego zapasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milano99999
racja ;) sorrki za błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebrowazebrawpaski
okey :) mi chodzi głównie o to, że nie wiem czemu księgujemy po takich cenach.. teraz już chyba zaczynam łapać, że jak zaczynamy od ostatniego czyli od 400, to to 400 wykorzystuje caly zakup za 4,4 czyli juz za tyle nie mozemy liczyc niczego wiecej i ksiegujemy dalej 600 aby wykorzystac ten caly 1000. a po 4 bo wykorzystujemy calą drugą dostawę. i dalej musimy wyliczyc 800 i 200 a ze zostalo nam materialow 1500 po 3,2 to tylko po tyle mozemy wyliczyc.. dobrze mysle? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milano99999
dokładnie tak, widzisz? sama umiesz świetnie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebrowazebrawpaski
wgl dziękuję za zainteresowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaaaaaa
słuchaj zostało 500 kg po 3,20 zł/kg = 1600 zł (warte)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaaaaaa
jak chcesz rozpiszę tu i wyślę przy założeniu że rozchody następowały na samym końcu to taki wynik, mogę ci rozpisać studiowałam to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebrowazebrawpaski
dziękuuuuję wam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaaaaaa
rozpisać ci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebrowazebrawpaski
ja właśnie też to studiuję :) tzn mam notatki tylko po prostu nie potrafiłam ich zrozumieć, a teraz już wszystko wiem :) megaśne dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miija
wyobraź sobie wąski magazyn, do którego wchodzi na szerokość tylko jedna paleta towaru. Przywożą towar i wkładają do tego magazynu- najpierw 1500 kg na palecie po 3,20, później 600 kg po 4 itd. Teraz wydajesz do do produkcji wg LIFO czyli to co weszło ostatnie wychodzi pierwsze- bo nie wyciągniesz z końca magazynu- nie da sie fizycznie. Bierzesz 400 kg po 4,40, później możesz dostać do kolejnej palety czyli 600 po 4 a teraz dopiero jesteś w stanie sięgnąć po kolejną dostawę. Kapujesz? W metodzie FIFO otwierasz w swoim magazynie drzwi z drugiej strony budynku i wydajesz to co przyszło na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaaaaaa
rozpisać ci tak jak mnie uczono?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaaaaaa
powodzenia :) przyszła pani księgowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miija
rozpisz dziewczynie, bo ja tylko praktycznie chciałam uzmysłowić. Jak sobie wyobrazi jak to praktycznie wygląda, to za moment załapie. Z teorią będzie się bujać do jutra i dalej nic wiedzieć nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilki5555
A może mnie podpowiecie na czym polegają odchylenia od cen ewidencyjnych . Tzn wiem że to różnica pomiędzy ceną rzeczywistą a ceną ewidencyjną ale nie umiem obliczać z tego wzoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilki5555
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilki5555
..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebrowazebrawpaski
już wiem o co chodzi :) na prawdę dzięki za zaangażowanie ;) a ten przykład faktycznie dobry :p a co do cen ewidencyjnych, niestety ja nie potrafię pomóc :( też mam z tym problemy niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×