Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pieniądze po śmierci ojca.

Polecane posty

Gość gość

Witam. Chciałam się dowiedzieć się czy mi i mojemu rodzeństwu należą się jakieś pieniądze po śmierci ojca. Ojciec nigdy nie pracował na umowę, nie był ubezpieczony i sam sobie odebrał życie. Jego matka żyje i jego siostra również. Czy nam się cos należy? Ojciec miał na 3 dzieci przyznane alimenty. I jak to wygląda jeśli chce wyrzec się majątku po nim, bo zostawił same długi do spłacenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic ci sie nie należy aha będzie trzeba spłacić długi po tatusiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz do notariusz i zrzeknij sie testamentu, moze bedziesz mogła dostać rente rodzinna ale to juz musisz zapytać w zusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
długi prawdopodobnie odziedziczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najprawdopodobniej masz pół roku na odrzucenie spadku, jeśli termin minie spadek nabywasz łącznie z długami, chyba w sądzie lub u notariusz trzeba w tym terminie złożyc wniosek o odrzuceniu spadku, ale poczytaj na necie bo sa informacje na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idziesz do notariusz i składasz do pół roku wniosek o odrzucenie spadku,perzy takim ojcu nie ryzykowałabym nic innego,lepiej uniknąć niespodzieanek z długami.Poteem idź do MOPS,GOPS w twojej miejscowości i dowiedz się czy moglibyście otrzymywać alimenty "państwowe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×