Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ala19.....

Wspólny pradziadek i prababcia

Polecane posty

Gość Ala19.....

Czy jeśli babcia mojego kuzyna jest siostrą mojej babci to jest to bliskie pokrewieństwo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodaj w kodeksie rodzinnym (lub cywilnym nie pamiętam dokładnie ale to było raczej w dziale dotyczącym zawierania ślubów) jest to zdefiniowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala19.....
i co tam pisze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są właśnie wypisane te ograniczenia do co ślubu kiedy pokrewieństwo jest za bliskie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfds
Możecie brać ślub cywilny. Ale do Kościelnego wymagana jest zgoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala19.....
nie chodzi mi o ślub. Tylko ja się w nim zakochałam i on we mnie ale czuje że to jakieś niemoralne...ukrywamy to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co mi się obiło o uszy to mówi się o tzw. trzecich dzieciach, czyli że jeszcze jesteście jakąśtam rodziną. Babcie były siostrami, rodzice kuzynami a wy jesteście trzecie dzieci. To na pewno nie jest bliskie pokrewieństwo, ale gdybyście np chcieli brać ślub kościelny to trzeba zgody biskupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dalekie pokrewieństwo. "W linii bocznej nieważne jest aż do czwartego stopnia włącznie." Wy jesteście w 6 stopniu. tzn z twojej strony to 3 stopnie - babcia- (matka/ojciec)- ty Ze strony kuzyna babcia- (matka/ojciec)- on Stopnie sie sumuja. Czyli z jego ojcem matka masz 5 stopien pokrewienstwa w lini boznej a twoja (matka/ojciec) 4 stopien. Wasze babcie to 2 stopien a bodajże dla 4 stopnia możliwy jest ślub za zgodą biskupa. "W linii prostej pokrewieństwa nieważne jest małżeństwo między wszystkimi wstępnymi i zstępnymi, zarówno prawego pochodzenia, jak i naturalnymi."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×