Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość margarita1

Projekt gotowy czy zamówiony?

Polecane posty

Gość margarita1

Cześć. Myślimy z mężem o budowie własnego domu. Polecacie projekt gotowy czy zamówiony - indywidualny? Gotowe są tańsze, a zamówione są tworzone pod nas. Co wybrać? Znacie jakieś biura architektoniczne z opolskiego? Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz kupić gotowy przez internet, a potem po kosztach zmienić układ i przeznaczenie niektórych pomieszczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margarita1
Zależy mi bardziej na kontakcie z panem/panią projektant, nie ufam zakupom przez internet, no chyba że znasz jakieś pewne miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy jak duży chcecie mieć ten dom. Każde biuro ma swój katalog z gotowymi projektami. Musisz pochodzić, rozejrzeć się, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli masz dużo forsy to sobie zamów. Zrobisz sobie taki dom, jaki bedziesz chciała. Natomiast jesli zasób portfela masz ograniczony no to pozostaje Ci gotowiec. Nie bój sie, gotowce też dobre, można znaleźć coś dla siebie. Ja szukałam ponad dwa miesiace, zwiedziałam chyba 5 biur, w koncu za 6 razem mi zaskoczyło i wybrałam domek. A szczesliwe dla mnie biuro to www.grupaprojcad.pl Wejdz sobie i zobacz, polecam bo ja jestem glupia jesli chodzi o budownictwo, a oni pomogli mi zalatwić wszystkie dokumenty i jeszcze dostalam rabat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie jakieś zmiany zawsze warto dac. Natomiast na pewno wydając grube pieniądze na wykończenie warto skorzystać z jakiejś sprawdzonej firmy, która się kompleksowo aranżacją i wykończeniem domu , czy mieszkania zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o kwestie projektów to proponuję, abyś skorzystała z jakiegoś gotowego projektu i ewentualnie poprosiła o wniesienie kliku drobnych poprawek. Stworzenie projektu od zera będzie zdecydowanie droższym rozwiązaniem. Jeżeli nie znalazłaś architekta to proponuję zajrzeć na stronę http://www.rekomendowanifachowcy.pl/ . Będziesz mieć pewność, że wszystko zostanie zrobione tak jak trzeba i że nie pojawia się żadne dodatkowe koszty! Ja korzystam z niej zawsze jeżeli chodzi o kwestie projektowania, remontów etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W internecie jest wiele portali z gotowymi projektami domów. Warto wchodzić na te, które są oficjalnymi stronami biur projektowych. Wówczas wybierając projekt będziemy mogli porozmawiać z autorem projektu. Tak jest np. w przypadku projektów grupy Dominanta. Podaję link - http://www.dominanta.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie, że korzystanie z pośredników przy zamawianiu projektu domu wiąże się z rabatami albo na zakup projektu lub adaptację lub na załatwianie pozwolenia na budowę Często kupując projekt u "producenta" nie dostajesz żadnego rabatu na adaptację projektu, który i tak musisz jakiemuś biurze zlecić. Dlatego polecam już wspomniane tutaj biuro projcad. Atrakcyjne ceny i indywidualne podejście do klienta bo to młoda firma i jeszcze im zależy na kliencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×