Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość isskra

w tym kraju wcale nie potrzebują informatyków

Polecane posty

Gość isskra

Mam brata, który w tym roku skończy 27 lat. Brat zaraz po maturze rozpoczął studia filozoficzne( mało przyszłościowe). Jednakże na 4 roku doszedł do wniosku, że nie zapewnią mu one przyszłości. Zabrał papiery i podjął rekrutację na kierunku informatyka na prestiżowej uczelni. Choć było ciężko udało się. Teraz brak kończy 3 rok i zaczął szukać praktyki zawodowej. Wysłał dziesiątki CV i nie odezwał się nikt! Chciałabym go jakoś pocieszyć i pomóc ale nie wiem jak.. CV wiem, że ma profesjonalne.. Co może być przyczyną? Ta filozofia wcześniej? Brat jest człowiekiem bardzo oczytanym i inteligentnym, świetnie radzi sobie na studiach. Co powoduje, że nikt nie zaprasza na rozmowę( nawet na darmową praktykę)... proszę o rady..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brak doświadczenia.
Ja dostałam praktykę tylko dlatego ze... miałam już wcześniej dośw. zawodowe. A moja siora jest po filozofii i na brak ofert pracy nie narzeka. Ale ma też dośw. w grafice , handlu i marketingu. Chodzi z rozmowy na rozmowe i wybrzydza, bo chce 3 k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co brat umie? bo co niektórym się wydaje, że złoży komputer, zainstaluje windowsa i skonfiguruje sieć i jest nie wiadomo kim. a tymczasem większość z was nie zdaje sobie sprawy, co robią prawdziwi specjaliści IT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo pewnie wysyła przez internet zamiast pochodzić i popytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isskra
Brat jest programistą. Każdy gdzieś kiedyś zaczynał prawda? Mówi się jaki to popyt na programistów i jakoś nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w jakim języku programuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isskra
W języku JAVA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I na jakie przykładowe ogłoszenia aplikuje? Jakie miasto? Czym się może pochwalić ze swojej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko java czy coś jeszcze
z tego co mi wiadomo jak szukają programistów to takich co oprócz javy znają , C# , C(głównie do skryptów systemowych) , C++ , delphi, ruby on rails , perl , fortran, asembler no i do tego ,żeby miał dobrze opanowaną inżynierię oprogramowania(jak ktos mysli ,że diagramy UML wykute na pamięć wystarczą to się myli) , jak potrafi to wszystko i więcej to nie powinien miec problemów ze znalezieniem roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, to wszystko co piszesz i za 1500brutto ;) serio, widzialam takie ogloszenie. dlatego pytam, na jakie on ogloszenia aplikuje i jakie to miasto, no i co umie, co robil, bo to ze jest inteligentny, oczytany i super mu idzie na studiach to akurat niewiele daje.. skoro wysyla dziesiatki cv to chyba na wszystko, co sie pokazuje.. skoro jest poczatkujacy to powinien wysylac cv na oferty dla poczatkujacych, ewentualnie zapytac o praktyki. moze tez sprobowac na innym stanowisku, np. support albo testy i potem przeniesc sie do programistow. moim zdaniem jesli cos umie to sie w koncu uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko i masz trochę racji w swoim stwierdzeniu. Potrzebni są i to bardzo, ale SPECJALIŚCI, a Twoj brat specjalista na razie nie jest. Niestety mlodzi czesto maja trudnosci ze znalezieniem sensownej pracy na sam poczatek, dostaja kiepska kase i tyle. Tylko, ze jak ktos jest dobry w IT to to sie bardzo szybko zmienia i potem to on/a przebiera w ofertach. Niech brat sie porejestruje na roznych goldenline'ach i linkedinach, niech sie pokaze, ze szuka pracy lub praktyk i na pewno cos znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brat ma szerokom specjalizacje a z informatyki się dołuczy jak siem ożeni...byndzie mioł czos tyra nima bo baby go mu przsłaniajom...tzn jak siem za długo goli w lustrze to siem napaczy asz mu do wieczora styknie tak zajonc? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko java czy coś jeszcze
Dlatego ludzie wyjeżdżają stąd , moja koleżanka wyjechała do Anglii bardzo dobra programistka do tego jeszcze bazy danych ma w małym paluszku, pracowała za najniższą średnia krajową po 12-14 godz na dobę i jeszcze w soboty przychodziła , za nadgodziny nie było płacone normalnie tylko jakieś premie, których nikt na oczy nie widział i nawet stówki od szefa pod stołem nie dostał z urlopami wieczne problemy ,a kapitał zakładowy firmy (prywatna spółka) to chyba 3 000 000 coś koło tego i jeszcze jakąś firmę softwarową wykupili.Nigdy na wypłaty godziwe nie mieli pieniędzy, firma szuka teraz tylko stazystów i pracowników na umowę zlecenie a wymagania mają nie z tej ziemi.Dlaczego tak się dzieje? Bo można bo prawo pracy z każdym rokiem jest bardziej po stronie pracodawcy niz pracownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isskra
wiadomo, że nie tylko java. Nie ma doświadczenia więc aplikuje na praktyki nawet darmowe. ja rozumiem, że wybiera się najlepszego kandydata na taki staż... ale żeby nie było nawet jednego telefonu z zaproszeniem na pierwszy etap rekrutacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest OGROMNE zapotrzebowanie na informatyków, szczególnie programistów, tylko podstawowy warunek: DOBRYCH informatyków, a nie z papierkiem ze szkoły. Jak facet jest obrotny, w wolnym czasie pisze programy, gry dla samego siebie i dobrze mu to idzie, to nie będzie mieć żadnych problemów z robotą. A jak jest kiepskim informatykiem, to nawet firmy szukające od roku kilkunastu informatyków mające ogromne zapotrzebowanie będą wolały ściągnąć kogoś zza granicy za większą kasę, niż zatrudnić kogoś kiepskiego. Nie ma zapotrzebowania na kiepskich, na dobrych jest ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najgorsze jak taki programista w wolnym czasie siedzi na d***e i nic nie robi, nawet glupiej gierki nie napisze, tez bym takiego nie zatrudnil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam troche inne doswiadczenia, bo jestem adminem, a tu jest nieco ciezej, bo sobie serwerow, switchy, macierzy i calego softu (unixow, baz danych, serwerow aplikacyjnych i duzych aplikacji) tak o nie zrobie. Tak wiem, wirtualki.. juz wiem jak wirtualki maja sie do rzeczywistosci ;) Ale do rzeczy: jak jeszcze nie mialem doswiadczenia i szukalem jakiejkolwiek roboty, zeby sie zalapac gdzies to zauwazylem podobna prawidlowosc jak w innych zawodach - rynek pracodawcy.. wladza haerow i rekruterow, ktorzy robia wielkie oczy jak mowie ile chce zarabiac (a to nie bylo duzo) i kreca nosem na moje doswiadczenie teoretyczne. Teraz ci sami rekruterzy przysylaja mi "superoferty" i zapraszaja do kontaktow na wszelkich portalach spolecznosciowych, ale ja mam ich w d. To co ci tu wszyscy napisali to prawda, musisz zaktywizowac brata. Dobra jest ta ksiazka: http://www.powernet.pl/ksiazka.php?id=2 duzo prawdziwych rzeczy tam jest zawartych. Warto sie udzielac w roznych spolecznosciach, bo zawsze ktos z branzy doradzi, oraz pisac pisac pisac.. w necie jest mnostwo "inspiracji". I w koncu sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebują ale takich co
takich co zrobią za chyba 1 za 7 i umieli: -programować w każdym języku -tworzyć dokumentację i znać się na inzynierii oprogramowania -administrować systemami i żeby najlepiej to był linux - tworzyć zaawansowaną grafikę w 3dsstudio maxie - robić strony internetowe we wszystkim co się da -tworzyć bazy danych we wszystkim co się da - szkolić personel i pewnie jeszcze wiele innych co ma zrobić jeden człowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×