Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Æðelgast

Kara śmierci jest bardziej właściwa niż kara więzienia

Polecane posty

Taka prawda. Człowiek który trafia do celi nabiera złych naweków. Wytwarza się swoista subkultura. Prawo Boże nie przewidywało kary więzienia. Kary były trzy:1 - grzywna, 2-chłosta, 3- śmierć. Sęk w tym, że świeckie prawo degeneruje jednostki, którym powinęła się noga. Prawo Mojżeszowe eliminowało złe jednostki ze społeczeństwa. Od razu widać, które pochodzi od Boga, które od szatana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilialuiza
Nie czytaj wyłącznie Starego Testamentu, bo nic nie skumasz. Kara śmierci to zabójstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zacząłem czytć od Nowego, na Starym skończyłem. Ewangelie odnoszą się do relacji międzyludzkich. Prawo Mojżeszowe to skrystalizowany system prawny. To trochę inna kategoria...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kara śmierci jest bardziej właściwa, bo eliminuje "złe" jednostki. I jest bardziej miłosierna, bo zamiast lat męczenia się w celi, daje wieczny spoczynek. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalallalalalal
ja jestem za karą śmierci ,ale tylko u bezwględnych morderców ,albo tych co jakoś okaleczyli innych itd ,a nie są chorzy psychicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalallalalalal
i raczej u seryjnych morderów ,albo u takich co popełnili zbrodnie ze szczególnym okrucienstwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Æðelgast Kara śmierci jest bardziej właściwa, bo eliminuje "złe" jednostki. I jest bardziej miłosierna, bo zamiast lat męczenia się w celi, daje wieczny spoczynek. Amen x Ciekawe czy byłbyś takiego samego zdania gdyby ktoś z Twoich najbliższych dostał karę śmierci np., Twój jedyny syn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż. Abraham, kiedy miał wybrać między Bogiem a synem wybrał Boga. Myślę że ja też bym postąpił podobnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Æðelgast Cóż. Abraham, kiedy miał wybrać między Bogiem a synem wybrał Boga. Myślę że ja też bym postąpił podobnie!!! x Tak Tobie się tylko wydaje. Pogdybać sobie można, tylko po co? Ani Ty nie jesteś Abrahamem ani nie masz syna, ani nikt nie będzie Ci kazał wybierać między nim a Bogiem. Słowa łatwo się pisze, zwłaszcza w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oto przykład: Jeżeli ktoś wynajmie bydlę od swego bliźniego, a ono okaleczeje lub padnie, a właściciela przy tym nie było, to tamten da pełne odszkodowanie. (15) Jeżeli właściciel był przy tym, to tamten nie da odszkodowania. Bo to, co było wynajęte, wchodzi w jego zapłatę. (16) Jeżeli ktoś uwiedzie dziewicę nie zaręczoną i śpi z nią, da za nią opłatę ślubną i pojmie ją za żonę. (17) A jeżeli ojciec jej wzbrania się wydać ją za niego, niech odważy tyle srebra, ile wynosi opłata ślubna za dziewicę. (18) Czarownicy nie zostawisz przy życiu. (19) Kto spółkuje ze zwierzęciem, poniesie śmierć. (20) Kto składa ofiary innym bogom, poza samym Panem, będzie zgładzony. (21) Przychodnia nie będziesz gnębił ani uciskał, bo sami byliście przychodniami w ziemi egipskiej. (22) Nie będziesz uciskał żadnej wdowy ani sieroty. (23) Gdybyś je uciskał, a one wołać będą do mnie, na pewno wysłucham ich wołania (24) i wybuchnę gniewem, i pozabijam was mieczem i żony wasze zostaną wdowami, a dzieci wasze sierotami. (25) Jeżeli pożyczysz pieniędzy komuś z ludu mojego, ubogiemu, który jest u ciebie, nie postępuj z nim jak lichwiarz; nie ściągajcie od niego odsetek. (26) Jeżeli weźmiesz w zastaw płaszcz twego bliźniego, zwrócisz mu go przed zachodem słońca, (27) bo jest to jego jedyne okrycie, okrycie jego ciała. W czymże innym będzie spał? Gdy wołać będzie do mnie, wysłucham, bo Ja jestem miłosierny. (28) Bogu nie bluźnij, a księciu ludu swego nie złorzecz. (29) Nie zwlekaj z oddaniem z obfitości klepiska twego i twojej tłoczni. Pierworodnego z twoich synów mnie oddasz. (30) Tak samo uczynisz z twoim wołem, z twoją owcą. Siedem dni będzie przy matce swojej, ósmego dnia oddasz mi je. (31) Będziecie ludźmi mnie poświęconymi; dlatego nie będziecie jedli mięsa zwierzęcia rozszarpanego na polu, rzucicie je psom. Widzimy zatem, że Prawo Boże jest jasno, klarownie zdefinniowane, nie dające pola do popisu różnym szujom (radcom, czy adwokatom), żerującym na ludzkiej niewiedzy. Kolejną wadą świeckiego prawa jest to, że jest ono tak sformułowane, że rozumieją je nieliczni, skrupulatnie to wykorzystując!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kara śmierci to idiotyzm, chyba że złapali kogoś na zabójstwie z premedytacją i nie ma ani jednej wątpliwości w sprawie. Jednak najlepsze dla społeczeństwa są obozy pracy dla skazańców. niech s*******e na siebie zapracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"14.06.13 [zgłoś do usunięcia] spotkanie30 kara śmierci to idiotyzm, chyba że złapali kogoś na zabójstwie z premedytacją i nie ma ani jednej wątpliwości w sprawie. Jednak najlepsze dla społeczeństwa są obozy pracy dla skazańców. niech s*******e na siebie zapracują" A co jak są wątpliwości w sprawie? Skażesz niewinnego na obóz pracy. To tylko usprawiedliwianie nieudolnego śadownictwa. Poza tym przyczysz sama sobie, bo przeliczając ludzkie życie na pracę, przeliczasz je na pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja uważam, że pedofili powinno się kastrować, a nie wypuszczać na wolność po 5 latach :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co jak są wątpliwości w sprawie? Skażesz niewinnego na obóz pracy. To tylko usprawiedliwianie nieudolnego śadownictwa. Poza tym przyczysz sama sobie, bo przeliczając ludzkie życie na pracę, przeliczasz je na pieniądze... x A co jak skażesz niewinnego na karę śmierci? Skazując na obóz pracy można naprawić ewentualną pomyłkę sądową, a smierć takiej możliwości nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mylisz się. Pismo przewiduje śmierć za g***t. Tu kastracja nic nie da, jak ma myślenie skrzywione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co z 'smiertelnymi pomylkami', kto przywroci zycie 'niewinnie skazanym' - w USA to czeste...? Sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mylisz się. Jak Bóg ma dawać właściwe rozeznanie sądom, które przestępują Jego wolę. Sądy są omylne, bo są przeciw Bogu. Natomiast, gdyby sąd stosował się do Bożych zaleceń napewno miałby właściwe rozeznanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Æðelgast x :) a tak już całkiem na marginesie, dobrze się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sad ma sie stosowac do Bozych zalecen... Jakich? I jak ma to robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To proste. Odrzucić, prawo świeckie, kierując się PRAWEM BOŻYM po prostu... Ale jak napisałem również wśród sędziów są ułomne jednostki. Homoseksualiści na przykład. A za czyn homoseksualny w Prawie Bożym jest mowz o karze śmierci. Zatem jak ktoś, kto codziennie popełnia zbrodnie, ma być sędzią w mojej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.06.13 [zgłoś do usunięcia] Æðelgast To proste. Odrzucić, prawo świeckie, kierując się PRAWEM BOŻYM po prostu... Ale jak napisałem również wśród sędziów są ułomne jednostki. Homoseksualiści na przykład. A za czyn homoseksualny w Prawie Bożym jest mowz o karze śmierci. Zatem jak ktoś, kto codziennie popełnia zbrodnie, ma być sędzią w mojej sprawie x Nawet gdyby był homoseksualistą to nie znaczy, że popełnia zbrodnię. Może nim być ale nie praktykować, wiec nie popełniać grzechu. Bóg jak wiesz nakazywał kochać bliźniego swego jak siebie samego. Nie sądź innych bo sam sądzony będziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ten sędzia był praktykującym homoseksualistą, podobno mieszkał z transwestytą (brzmi śmiesznie i brzmi jak prowo, ale tak mi opowiadano). Właśnie. Nie sądź a nie będziesz sądzony. Wyjmij belkę, ze swojego oka, aby wyjąć dźbło z oka brata swego. Dlaczego mnie ma sądzić ktoś, kto postępuje gorzej ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlatego, że on wykonuje swój zawód a Ty popełniłeś przestępstwo. Dopóki nikt mu nie zabierze uprawnień do wykonywania zawodu dopóty będzie sądził wg obowiązującego prawa. Hej, coś Ty taki dziecinny?:D Hallo, tu Ziemia, tu ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem (jego) w tym, że za tymi uprawnieniami nikt nie stoi. A ja nie jestem taki głupi, żeby wpaść w łapy jakiegoś sędziego, czy prokuratora. A to jest chory system, że ktoś, kto codziennie odbywa stosunek homoseksualny sądzi kogoś, kto np. komuś tylko pogroził. To jest chora sytuacja!!! I dlatego obnarza ile system prawny jest warty tak naprawdę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
he he he Jak to nikt nie stoi? PS. Gdzie żeś polazł? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obnaża :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×